Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

of fetelor, imi sunteti tare dragi toate...

Paula, asa cum iti spuneam si pe FB, si Eric a avut (si inca mai are momente) cand se supara pe mine/noi ca nu-l lasam sa faca una alta si atunci zce ca ma arunca la gunoi sau de pe balcon si pe mine si pe Filip si pe cine il mai supara... (mereu il mentioneaza si pe Filip, chit ca nu el il supara mereu... ceea ce ma duce cu gandul exact la ce ziceau fetele, ca odata cu sosirea lui, lucrurile au luat o intorsatura nedorita de el...) eu una nu-l iau in seama, nu pun la suflet...stiu ca rabufneste asa si e normal, e si varsta si faptul ca trebuie sa ne imparta si sa imparta multe cu frate-so...la tine s-au adunat multe in ultima vreme, e normal ca te-ai descarcat... nici eu nu stiu cum sa gestionez situatia mereu, uneori il ignor si trecem la alt subiect, alteori ii explic ca nu i-ar fi deloc bine fara mami (si filip) si-i spun si de ce...apoi isi da seama singur ca asa e cum zic eu... no, e greu ce sa zic, dar nu va descurajati, mamici de 1 copil...sunt si multe avantaje, nu doar parti nasoale...

crispro iubita, n-am stiut ca ai avut o copilarie nefericita...te imbratisez tare....

bumble, esti o curajoasa...te pup tare, o sa ma gandesc la tine si o sa ma rog pt tine maine...



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Crisule, ce drame se ascund in copilaria ta.. Te imbratisez, cald si strans!



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Crispro, am ramas fara cuvinte citind despre copilaria ta... Offf Lasa ca Vladut are parte de un tata minunat, iar tu de un sot iubitor si rabdator, Dumnezeu este bun!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Alina, opearatie usoara maine, cicatrice mica si recuperare rapida iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Eladea, saru'mana mami de incurajari, sper sa revenim la gandurile bune Pe noi ne mai tin in cumpana si alte probleme, sunt multeee...sincer nu stiu cum ne-am descurca cu 2 copii si fara nici un ajutor... mai vedem...poate inchidem ochii si trecem la fapte

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

aaa...am vrut sa mai zic ceva important...

prima data cand Eric mi-a zis 'nu te iubesc, du-te acasa'...(il certasem)...am crezut ca mor...toata ziua am fost suparata si nu ma gandeam decat la ce mi-a zis...

de atunci, am incercat sa schimb ceva in relatia noastra...sa stau cu el mai mult, sa ma joc doar cu el, sa ne dragalim ca pe vremuri...si de fiecare data cand se intampla asta, niste lucruri atat de simple si de la indemana, dar care pt el au o importanta deosebita, imi spune: 'te iubesc'...aproape zilnic... azi am dormit cu amandoi, ne-am dragalit, i-am pupat, ne-am spus te iubesc si a fost asa de bine...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bumblebee, curajoasa si optimista mai esti tu! Bravo, mami! Tinem pumnii pe maine si asteptam vesti!

Victo.. hmmm... pe cand aveam eu 10 ani si tata 36 , a hotarat, se pare, ca nu mai poate. Cred ca realiza ca alcoolul ii dicta viata, ca ne facea rau uneori, ca sufeream. Asa ca a hotarat sa se sinucida... mai greu pt mine a fost ca l-am vazut spanzurat, in baia noastra, si apoi intins pe jos, cu lumanarea langa. Apoi nu mai stiu nimic, de zilele de dupa... Oricum, a fost o imagine foarte grea pt mine, care e si acum foarte intensa in mintea si sufletul meu... A fost greu... Asa e uneori viata, cruda, nedreapta. Si subiectul asta s-a inchis, nu am mai povestit niciodata cu mama sau sora mea nici despre ce s-a intamplat, nici despre el... nu stiu de ce. Nici cu Vasi nu vorbesc despre asta, o singura data i-am povestit ce s-a intamplat, pe la inceputul relatiei, si de atunci nimic. Uneori ma gandesc ca poate de asta ma paste si pe mine depresia (desi demult nu mai simt acest lucru)- ca cica depresia e mai des intalnita la copiii cu parinti depresivi sau sinucigasi. No, schimb subiectul ca nu imi place.

Merci oricum de gandurile voastre bune. Acum a trecut totul, nu mai doare asa. Acum ma bucur de minunile din viata mea- de Vlad si de Vasi, ca mi-a pus Dumnezeu mana in cap cu ei.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bravo, Paulica, pt lasarea de suzi. Si eu am incercat sa i-o dau lui Vlad, dupa 2 luni de nefolosire, sa vad ce face cu ea. I-am bagat-o in gura, dar se enerva, o scuipa si se uita la ea, apoi o musca nervos.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Crissy, Dragaica LA MULTI ANI!!! sa va dea Dumnezeu tot ce e mai bun pe lumea asta. va cu drag

nu am citit nimic din urma, nu am prea avut timp de laptop.

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cristina, sunt fara cuvinte. Imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva. Nimeni nu ar tb sa vada asa ceva, mai ales un copil!!! Atat am cautat emoticonul cu imbratisare, si nu-l gasesc

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput