Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Bumblebee tin pumnii stansi sa fie bine si usor


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha13gina spune:

La multi ani,Crissymulta sanatate,fericire si DD sa va ocroteasca si sa fie alaturi de voi in fiecare clipa!!Esti o mamica fantastica!!
Victo,cuvintele lui te-au lovit direct in inima,dar el e suparat pe tine ca ii lipsesti si ca trebuie sa te imparta cu fratiorul lui . si mult rabdare!
Si Thomas a avut crize de gelozie ,dupa ce s-a nascut surioara lui,nu suporta nici s-o vada ca o alaptam( el pana la 23 luni a fost alaptat)chiar ia tras o palma si de mult ori stateam in picioare si ii dadeam sa suga Clarei!acum au inceput sa se joace frumos,desi mai au si momente cand se cearta de la jucarii!
Cand T avea crize,cu multa blandete si radare ii spuneam"ca stiu ca e suparat,dar el e important pt mine si ca il iubesc mult" si aveam rezultate mai bune,decat daca l-as fii pedepsit sau l-as fii certat!
Laurika,felicitari si o sarcina usoara!!
Maurice,multa sanatate si bafta la operatie!!
Crispro,off ce copilarie trista ai avut!

Gina,mami de Clara(02.08.2010) si (21.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:


LA MULTI MULTI ANI, CRISSY!!

Esti o mamica luptatoare, muncitoare, iubitoare, daruita trup si suflet familiei, prietena buna si de nadejde! Sa iti dea Dumnezeu sanatate, sa iti vegheze familia si sa indrume pasii! Sa fii iubita si pretuita!




Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha13gina spune:

Bumblebee,DD ca totul sa decurga bine si cicatricia sa fie cat mai mica


Gina,mami de Clara(02.08.2010) si Thomas(21.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Alina, promit ca maine ma gandesc la tine! Vad ca te dai curajoasa! hai ca va trece!

ha ha ha//eu ziceam deunazi..as vrea sa muncesc, dar asa..cam 4 ore pe zi..nu norma intreaga!
dar nici cand stateam acasa nu gestionam in mod extraordinar..atunci ziceam ca vezi doamne, eu stau acasa cu mihai si stefan merge la gradi si atunci..tot tacamul..
acu nici nu mai stiu.
ne ocupam acum amandoi de ei seara- de regula iesim prin oras, parc (ca nu stiu dc la gradi ii scot zilnic afara), la hipermarchet cam 1 data/sapt..mai la un prieten de-al lui de gradi- alteori vine el la noi- la vecina ( baietel de-o seama cu mihai),mai un teatru de papusi(cu tati), sau un spatiu de joaca cu alt prieten de la gradi de anul trecut..cu finii, cu nasii (au copii cu 2 ani mai mici)..mai rar stau la bunici fara noi (ca zice soacra-mea ca la ei e frig...). nu stiu, din pucntul meu de vedere facem cat e omeneste posibil.adica sigur sunt tati care nu stau atat cu copiii cat sta al meu- dupa-amiaza de la 5 amandoi suntem cu ei.
in wk la fel.nu cred ca s-a intamplat sa ii ceara stefan sa ii citeasca o carte si sa-l fi refuzat.
aseara cd l-am scos din baie pe mihai, ei se uitau la ceva video-uri de pe cand era stefan micut.
bai, dar nu pot 100% din timp sa le dai atentie. iar cel putin stefan cam asa ceva vrea. nu stiu sa mai explic nimic.
poate de la drumurile mele- am lipsit acum 2 sapt 4 zile. acum wk aceste 3 zile.
chiar am obs ca fara cicaleala, are acum sotul zile cd nici nu deschide calc.( el se juca destul de mult cd era mihai micut).si-a mai revenit, din proprie intiativa(bine, nu gateste, nu face curat, dar macar se ocupa de baieti).
oricum, ii culc devreme (9, maxim 9 jumate sunt amandoi in pat) asa ca mai avem si noi timp sa ne uitam la seinfeld macar :)de regula adormim, ca 2 mosi pe la 10 pe canapea.

ma gandesc si sa reintru in CIC..as mai rezista vreo 2 luni, sa ne mai revenim un pic cu banii, ca suntem imprumutati in toate partile..plus vin imediat facturile la gaz de 6-8-10 mil..nu pot ramane iar 2 luni fara salariul meu.

dar e greu si cu reintratul asta in activitate.. pana te pui la punct cu ce s/a mai schimbat..

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Bumblebee, Doamne ajuta maine la operatie! Sa iasa o cicatrice mica (oricum, stii ca cicatricile sunt sexy )! Te imbratisam cu drag si ne gandim la tine!!!

Victo si eu zic ca si fetele...De unde ieri alaltaieri ne gandeam la bb2, acum dupa ce ati povestit voi mamicile cu doi copilasi...parca nu mai am curaj, nu vreau sa sufere nici unul

Azi am avut o zi tare proasta, tot programul lui Raducu dat peste cap, de lucrat nu am apucat ca Raducu s-a trezit in mai putin de 1 ora la pranz, mancarea nu era gata, el urla de foame, i-am dat o banana pana sa fie gata papica, tati alerga si el cu treburi o mie de rezolvat, un furnizor ne da emotii, bani ioc...plati cu carul...asa ca am tras o portie de plans ca sa ma mai "racoresc", cu Raducu in brate...el imi zambea si ma mangaia pe obraz, dragul de el! Si vrea si el atat de multa atentie...tot timpul cat se joaca trebuie sa stau langa el, altfel v-am spus, vine si ma ia de mana sa merg cu el... Pai daca ar aparea si un fratior/o surioara...oare cum ar mai face?

nu mai stiu...

va pup cu drag!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

cristina...ce sa zic..imi pare rau de copilaria ta..din pacate asa a fost si la mine. pana la urma mama ta a divortat de tatal tau? mai tii legatura cu el?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

crissy - la multi ani draga mea, sa fii fericita si sanatoasa!!!

Vladut vrea sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Bumble tinem pumnii pt operatie.Suntem cu gandul la tine.Da-mi te rog un PM cu nr tau de tel,nu am avut ocazia sa fac rost de el.Multi

Crispo,Victo imi pare rau sa aud de copilaria voastra.Nici nu am cuvinte ...

Noi de aseara suntem fara suzeta .O tine in mana,se joaca cu ea,dar daca vrea sa i-o dau tine buzele stranse si fuge de ea.Nu stiu ce s-a intamplat la cresa cu el si suzeta,dar ma bucur enorm ca nu o mai vrea.S-a marait prin somn si din instinct i-am dat-o sa il calmez,iar el,baiat istet,cum a simtit-o a si scuipat-o.Nici nu mai spun ce mirata sunt ca poate adormi fara ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Pe la 4, dupa ce a terminat de mancat pranzul, a reusit sa mai adoarma... Nu stiu de ce nu mai doarme deloc bine, nici ziua, nici noaptea...poate dintii sa-l chinuie

Noapte de noapte se trezeste si daca nu-l luam in pat cu noi nu adoarme .

Asta-noapte m-am culcat tarziu, pe la 2, am mai lucrat... nu stiu cat de repede am adormit, cert e ca am omis sa inchid tv-ul. Peste nu stiu cat timp ma trezesc ... Raducu era in picioare in patut, se uita la tv, la noi si nu zicea nimic l-am luat in pat cu noi si dupa multa foiala a reusit sa adoarma. Spre dimineata la fel, foiala maxima... Ziua nu mai doarme decat o ora, maxim 2...azi a fost o minune ca a mai adormit inca o data. Ori are numai joaca in minte, ori il chinuie dintii ori amandoua..

La pranz astazi a preferat numai friptura, cu greu i-am strecurat un pic de orez cu legume

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput