Manipulari mediatice

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Dece, poate ai reusi sa galvanizezi "masele" pe aici daca te-ai osteni si ai raspunde la obiect la "gospodine" si "alte simple" si nu te-ai lansa in discursuri de juma de pagina pe care nu pe citeste prea multa lume.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Vad ca PDL-ul prin intermediul lui Emil Boc a lansat un atac manipulator la demersul USL la Bruxelles, cum ca USL-ul a cerut analizarea si sanctionarea Romaniei pentru derapaje de la democratie.

De ce este manipulare?
Pentru ca PE nu adopta sanctiuni si apoi analizeaza sesizarile. Procesul este invers.
Analizeaza, daca se confirma abateri avertizeaza, si daca nu se corecteaza anomaliile semnalate se recurge la sanctiuni.

Primele sanctiuni sunt retragerea dreptului de vot parlamentarilor Romani la Bruxelles si abia in ultima instanta sanctiuni financiare.

Daca puterea se plange ca ne sanctioneaza Europa, inseamna ca recunoaste existenta abuzurilor si ca nu vor sa le corecteze, pentu ca doar atunci se aplica sanctiunile.
USL-ul a declasat un demers, dar mingea este in curtea PDL-ului si depinde de ei daca Romania va suporta sanctiuni sau nu.




Mi-ar place (si mi-ar prinde bine) daca ai exemplifica "derapajele de la democratie" de care se fac vinovati Basescu, PDL, guvern, dupa cum justifica USL, dar si dupa parerea ta proprie. Dupa care, poate stii (si ne spui si noua) si prin ce incalca constitutia cei enumerati mai sus.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Rufus, sunt numai vorbe. Nimic concret.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eu zic ca, din moment ce Deceneus sugereaza ca actiunile USL prin cei doi conducatori supremi pot fi reale, stie el ceva. Si poate ne spune si noua.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

si eu vreau sa stiu care sunt derapajele de la democratie atat de mult invocate zilele acestea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

dadada, si eu vreau sa stiu asta

dar vreau sa va pun si un articol
http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-11283116-nu-prea-zice-despre-aceste-proteste.htm

de fapt doua - de acelasi autor :)
http://www.hotnews.ro/stiri-11248998-usl-protestele-strada-alta-perspectiva.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Va faceti ca nu pricepeti si mutati discutia in alt plan, respectiv la continutul sesizarii.
Eu nu am discutat despre derapaje, am semnalat ca procedura de sesizare nu atrage sanctiuni, decat dupa o analiza daca se confirma sesizarea.
Nu stiu ce a sesizat Ponta.

Boc s-a comportat cum s-a comportat fata unei cunostinte.
Tipa cat o tinea gura dupa ajutor si mama sa s-a dus sa vada despre ce-i vorba.
Fata de 3 ani era calare peste fratele ei mai cu 3 ani si il smotocea.
"O intraba de ce strigi ca tu esti deasupra?
Da, daca se intoarce?" a raspuns ea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


Dece, poate ai reusi sa galvanizezi "masele" pe aici daca te-ai osteni si ai raspunde la obiect la "gospodine" si "alte simple" si nu te-ai lansa in discursuri de juma de pagina pe care nu pe citeste prea multa lume.

Mik.

Expunerea subiectului nu poate fi cat o replica la un mesaj.
Sper ca nu am nimerit in mijlocul generatiei "mIRC", sa fiu nevoit sa conversez facad uz numai de prescurari si iconite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

da' tu ce zici? ai nimerit in mijlocul generatiei mIRC?

eu zic ca te straduiesti, dar mai e mult pana departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Buna fenta, de regula atacul e o cale buna de ap#259;rare, dar daca revenim la oile noaste unde e derapajul democratic?

Mergi la inceput