Manipulari mediatice

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

@Mickyyy - te faci ca nu pricep si manipulezi!
De ce muti discutia la alta tema?
Aici era vorba de o manipulare mediatica prin care se invoca un document ORNISS care nu exista.
Jurnalista nu a citat acte juridice NATO.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

@Mickyyy - te faci ca nu pricep si manipulezi!
De ce muti discutia la alta tema?
Aici era vorba de o manipulare mediatica prin care se invoca un document ORNISS care nu exista.
Jurnalista nu a citat acte juridice NATO.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Vai Deceneus,cum nu te-ai prins ca ce prezinta B1 e realitatea si ca ei nu manipuleaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Corect ar fi fost: anchetati pt ca au furat! Dar ei au scris alceva.

http://img96.imageshack.us/img96/4592/antenaq.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Si asta e alta:

http://img442.imageshack.us/img442/4749/rtvf.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Nu tine de politica, dar nu stiam unde sa postez, cautam o bona pentru copii din toamna, si ia uite ce am gasit, la pasiunile unei viitoare candidate

Citat:

Persoana de 50 de ani, sanatoasa, energica, harnica, foarte curata, inteligenta, scriu si vorbesc engleza si franceza la nivel conversational, deschisa observatiilor si sugestiilor, buna gospodina (gatesc foarte bine si sanatos), stiu sa folosesc computerul si in scop didactic, comunic foarte bine cu copiii, nu fac promisiuni pe care nu le respect, imi asum responsabilitati si obligatii.

Pasiuni: lectura, calatorii, bucataria (in special dulciuri) si sunt fan Antena 3
Daca toate acestea nu v-au convins sa ma angajati incepand cu 2 septembrie, insist pentru un interviu.
Multumesc



Anuntul original www.bonesimenajere.ro/anunturi,5063 Bona_si_menaj_Bucuresti.html" target="_blank">aici

Si ce bine suna anuntul pana la partea cu antena3!!

EDIT: nu merge linkul asa ca am postat mesajul integral.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Nu pot sa cred ca a spus asta in prezentare! Adica afinitatea pt. Antena 3? Probabil ca sa-si arate orientarea politica, orientata pt. ca sunt mai buni ofertanti aia de tin cu USL? ca mie mi s-ar parea mai periculoase pasiunile pt. calculator si lecturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Ce zice Danilet pe blogul lui (judecator din CSM):

" Constat ca in ultimele zile se fac diverse afirmatii cu privire la procurori si la anchetele lor. Desigur, vorbesc de referendumul recent desfasurat. Mai constat ca unii asa zisi analisti/comentatori instiga la revolte publice īmpotriva magistratilor. Si mai constat ca unii oameni, cercetati sau nu, se opun cu violenta verbala sau fizica la desfasurarea activitatilor ce tin de ancheta penala.

Tuturor acestora le spun sa citeasca cu atentie urmatorul articol din Codul Penal introdus īn legislatia noastra īn anul 2008:

ART. 272 ind.1 - Sfidarea organelor judiciare intrebuintarea de cuvinte insultatoare ori gesturi obscene sau amenintatoare la adresa integritatii fizice a unui judecator, a unui procuror sau a unui organ de cercetare penala, de catre o persoana care participa sau asista la o procedura care se desfasoara īn fata instantei sau a organului de urmarire penala, se pedepseste cu īnchisoare de la 3 luni la un an sau cu amenda. Cu aceeasi pedeapsa se sanctioneaza intrebuintarea de cuvinte insultatoare ori gesturi obscene sau amenintatoare īn mod nemijlocit la adresa integritatii fizice a unui judecator, a unui procuror sau a unui organ de cercetare penala, politist sau jandarm, pentru fapte īndeplinite īn exercitiul functiei."

Ce zice Antena:

http://img407.imageshack.us/img407/5898/danilet.png



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

" Prima doamna a tarii s-a emotionat cand corul bisericii interpreta un cantec in care era vorba despre mame, ea spunand ulterior ca si-a amintit de mama sa."

Ce arata televiziunile:
http://img140.imageshack.us/img140/9673/suferinta.png

Si au mai bagat si interviul ala din '96.

*****************

Acum la Antene s-au hotarit sa denigreze judecatorii din CMS, in special pe Danilet.
Pe care il ridiculizeaza numindu-l numai Vasilica ( ca il cheama si asa ). Si il fac de 2 parale.
Asta pt ca a indraznit omul sa vorbeasca clar de niste articole din lege.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Catrinik, ptr USL justitia este principalul dusman al poporului,toate institutiile acestea trebuiesc de urgenta decredibilizate, ironizate si tarate in mocirla...aaa, si Ue si SUA se numara printre dusmanii poporului...parca mi-e cunoscuta tehnica asta, nu cred ca a inventat-o USL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik
Acum la Antene s-au hotarit sa denigreze judecatorii din CMS, in special pe Danilet.

Jegul asta de canal al partidului comunist titra cu cateva ore in urma "Basescu: scoaterea mortilor de pe liste este o ilegalitate".
Basescu n-a spus niciodata asa ceva!
A spus doar ca este ilegala scoaterea de pe listele electorale permanente a romānilor cu rezidenta in strainatate, precum si a celor cu actele de identitate expirate.
Ceea ce este cu totul altceva!
Dar cum telespectatorii fideli antenelor nu se mai uita niciodata la altceva, cacaraii vor ramane cu impresia ca Basescu chiar a spus asa ceva, ba chiar vor jura pe carnetul de partid ascuns in sifonier ca asa este.

Mergi la inceput