Manipulari mediatice

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Capcaunul, datele arata ca la majoritatea romanilor nu a prins manipularea comunista a antenelor...chiar daca unii ar vrea sa numere si rasnumere la infinit,majoritatea nu este de partea lor...un fan antena 3 ma intreba zilele trecute cine mai iese la vot daca parchetul investigheaza votantii la 7 maini( idee foarte dezbatuta la antene)...i-am raspuns simplu: cei care am stat acasa,suntem majoritatea si la generale cuvantul nostru va fi greu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Diana - stiu clar cine e inamicul Antenelor. Eu doar le centralizez mizeriile ( cind imi fac curaj sa ma uit la ei ).

Esti convinsa ca nu prind manipularile?
Am mai scris si la un alt capitol: am aflat cu stupoare care este ratingul lor: aprox 7.
Iar B1 in jur de 4. Realitatile mai ptin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Diana - stiu clar cine e inamicul Antenelor. Eu doar le centralizez mizeriile ( cind imi fac curaj sa ma uit la ei ).Esti convinsa ca nu prind manipularile?
Am mai scris si la un alt capitol: am aflat cu stupoare care este ratingul lor: aprox 7.
Iar B1 in jur de 4. Realitatile mai ptin.
Pai nu vezi ca si noi contribuim la rating-ul antenelor???...asta nu inseamna ca luam ca litera de lege ce se behaie pe acolo ci doar ca vrem sa fim informati din toate sursele si sa avem propria opinie, nu?

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Acum la Antene: Aspazia Cojocaru e de vina.
O femeie si-a permis sa-si bata joc de soarta tarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Un articol interesant:

"He will go back to his office, and if Mr Basescu only follows his constitutional powers, everything will be fine and perfect".


"Domnule Gadea, faimoasa fraza din The Guardian a fost tot un fel de manipulare interna, pentru c#259; eu acolo am fost intrebat daca ca prim-ministru pot s#259; coabitez cu presedintele. Si am spus, si aveti citatul exact: sunt gata sa coabitez cu un presedinte - nu am spus cu domnul Basescu, eu, recunosc, imi doream cu domnul Antonescu si in continuare imi doresc cu domnul Antonescu ca presedinte sa lucrez - cu un presedinte care isi respecta atributiile constitutionale.",

http://www.evz.ro/detalii/stiri/n-genunchi-n-faa-lui-Gdea-dr-Ponta-premierul-Romniei-se-scuz-997728.html#ixzz24XljUZwU


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu va propun un exercitiu care sa va clarifice suspiciunea ca optiunile voastre sunt influntate de media.
Este f. important sa va detasati de tot ce va framanta acum d.p.v. al optiunilor politice.
Cand aveti "blank" in cap,, luati la rand toate televiziunile la ora de varf, eventual si presa, urmariti-le cu rabdare fie ca va plac fie ca nu si observati care sunt acelea care vorbesc asa cum ganditi voi.

Sunt convinsa ca nu este un test perfect si de aceea va mai cer sa gasiti si raspunsul la ce se gandesc aceia care nu gandesc la fel ca voi!

Cand veti cumula cele 2 rezultate si mai ales daca veti avea si raspunsuri, cred ca va puteti considera oameni care nu sunt manipulati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

da dar nu ma pot uita la antena 3 ,,moderatorii " sunt colerici , iar invitatii de genul col abraham imi fac greata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

o radiografie a mesajelor cu care intram in interactiune...


http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-13168374-cum-fost-manipulati-vara-asta.htm

....
“Manipularea constienta si inteligenta a maselor este un element important in societatea democratica”, scria Edward Bernays, parintele propagandei politice si nepotul lui Freud. „Cei care manipuleaza acest mecanism social nevazut se constituie intr-un guvern invizibil, care reprezinta adevarata putere conducatoare a unei tari. In fiecare aspect zilnic al vietii noastre suntem dominati de un numar relativ redus de persoane, care trag acele sfori ce controleaza mintea publicului.”




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Mult mai bun este blogul schimbarea, desi vad ca nu a mai scris din 2009.
Piramida Apatiei Sociale
Si mai sunt si alte teme bine preezentate, despre sistemul bancar.

Mergi la inceput