Scolari de Iulie - August 2004 * 87

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Simona!
Sa fii sanatoasa si voioasa alturi de voinicii tai!

Felicitari Mariucai de la Ieshi!
Felicitari Giuliei!
Ce-mi place de ele ca sunt studioase. Maria mea nu ar face asa ceva nici in visele mele cele mai frumoase.

Insa ieri a luat o gramada de FB la romana, a scris asa frumos la dictare in caiet ca i-a dat doamna FB la fiecare rand Era asa de fericita ca o sa-i dau masinuta cu telecomanda pe care i-am promis-o (i-o promisesem pentru alt test la care "a luat nota zero" deci n-a primit-o). I-am zis ca daca azi invatatoarea zice ca a fost cuminte in clasa si doamna de pian nu se mai plange de ea o sa primeasca masinuta (vrea sa se intreaca pe afara cu baietii cu masinutele cu telecomanda )

Eu de pasaroii aia nu am auzit. (si bine am facut :)) Maria nu a mai avut timp sa se joace de o gramada de timp (pana intra in casa si mananca de pranz, trage o tura de desene, pana se joaca cu sor-sa, se hotaraste sa-si faca temele, mai facem o tura pe afara sa ne inghete nasul deja se face ora de masa de seara si apoi spalarea si culcarea...
Daca acum avem asa un program de armata la clasa a cincea cu atatea materii cum o fi!?

Hai ca ma intinsei, o zi frumopasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!
Cu plecaciune cer voie sa revin
Si pentru ca sunt restantiera la greu fac o urare generala tuturor: La multi ani - pentru voi, pentru cei mici, pentru toti cei dragi! Multa sanatate si toate cele bune!

De la noi: noutatile seamana cu ce am citit pe la capitolul asta - Victor cu scoala e bine (suspectez ca semestrul asta e de acomodare la cate FB-uri are ), cu disciplina e jaaale mare (are o combinatie cu 2 colegi de clasa care creaza dezastre). Am ajuns pe lista turbulentilor - ceea ce e nasol. Lucram din greu la asta, rezultatele sunt sporadice, par a se ameliora... 'Om vedea...
Paul... greu la inceput cu gradinita, acum e OK, dar refuza sa manance jumatate din mese acolo. Asta se adauga la refuzurile de acasa. Din fericire, in afara de faptul ca arata mai mic decat e, e OK. Totusi suplimentam cu vitamine, macar sa compenseze refuzul de legume si fructe

Altfel suntem bine - eu pe drumuri in mod constant (o sa ajung sa urasc avioanele), tati ocazional acasa, intotdeuna o bunica prezenta pentru compensatie

Va pupu si spr sa mai intru (tot fusei trasa de urechi recent )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

La multi ani, Simona, si de la noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

La multi ani, Simona!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, simona! iti doresc sa fii sanatoasa, fericita si sa ai parte doar de bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

m-ai strigat?;))

Citat:
citat din mesajul lui cristalina

Eu de pasaroii aia nu am auzit.
"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Simona la multi ani fericita draga mea!! sa iti mearga toate din plin si sa ai parte numai de bucurii!!
Danule aoleu, ce de absente aveai daca mai pui si niste poze noi... le motivam
felicitari studiosilor. noi suntem tot prieteni cu porcii si porcusorii si picul si tot ce vreti. urat de tot scrie. si e lenes de nu se poa'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

chiar asa, niste poze cu Vic si Paul
Rox, Giulik si a declarat iubirea pe veci pt pic :-))) sincer, are mare nevoie :D scrie atat de urat incat ne miram in grup io cu inv si chiar ea insasi :-)))

aseara a avut excesu` de zel - ca nu am apucat sa explic - pt ca trebuia sa dau stingerea :-))) si s o mai lungeasca si sa ma gadile la ficati :-)))

Cristal io nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi peste 4 ani, ioi...

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Danaaaaaa !!! Bine-ai revenit si tu ...
hai ca ne strangem ca familia de Sarbatori

Dana , personajul din povestea ta ..sigur il cheama Victor ?? si nu Luca Dinu ???
Si eu m-am saturat sa aud "Luca cu David si Nicholas "..la noi asta este triunghiul Bermudelor ...

Doamne Monica ..vreau si eu fetele tale ...macar ptr o sapt sa ma delectez ...

va multumesc inca odata fetelor !!! Va invit la o pizza si o prajitura ...
ma simt bine acum .... inca nu am vorbit cu invatatoarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenp

m-ai strigat?;))
Citat:
citat din mesajul lui cristalina

Eu de pasaroii aia nu am auzit.




tzucurei de tzucurei 1, 2, 3


Vazui ca nu te sesizasi cand a zis roxana de pasaroi Dar eram convinsa ca nu 'stetzi rude, ca aia sunt suparati, voi sunteti si mai dragalasi si mai ochiosi

Noricicoo, iar fugisi?! Mai zi-ne o poezie! :)))

Bine ai re-venit Dana!

Simona, ai grija ce-ti doresti!
Eu m-am dus azi la scoala si am prins-o pe invatatoare singura "cum a fost Maria?" ea razand "eu nu mai vreau sa rapund la intrebarea asta! mi-e mila de ea pentru ca trebuie sa stea singura!"
Asa ca am rugat-o frumos ...sa o tina o perioada cat mai lunga singura in banca... poate se potoleste cu vorbitul...

Mergi la inceput