Scolari de Iulie - August 2004 * 87

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

da` ce, aparu nora?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Intr-o vizita pasagera se pare...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Las ca daca ceteste Nora ca Simona o pune de-o petrecere nu o poate rata tocmai ea!
Aaa si noi in clubul"prietenii picului"....ca stiu ca nu-i place i-am zis ca radiera este mama prostilor si picul este tata prostilor....se oftica rau dar n-o rabda inima sa se duca cu tema scrisa urat....i-am zis ca din semestrul doi nu-i mai dau voie sa foloseasca picul!!
edit ca sa mai scriu 'logicili"cupilului....il intrebam pe tati daca o mai tine minte pe mama unui fost coleg de gradi de-al mandrei care era invatatoare si pe care am vazut-o...duminica vanzand la carrefour si ne intrebam oare ce s-a intamplat,mandra a raspuns rapid"poate are si ea un hobby ca tata si in week-end este vanzatoare"....si aseara tacsu o intreba daca la incheierea semestrului prinde si ea un loc pe podium..."sigur ca da...locul 2"..da pe primul loc cine o sa fie?..."pai cine poate sa fie,doamna invatatoare!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Va multumesc de reprimire. Rox, stiu de absente, dar deh, intre zboruri, diferente de fus orar si vorbit la telefon, nu mai am loc si de altele.
Poze cu mandrii sunt mai nou pe FB - singurul loc unde mai apuc sa intru si sa mai pun cate ceva... Altele noi vor veni acu' la serbarea de Craciun a lui Paul de sambata - sper sa nu-l apuce urlatul in mijlocul petrecerii / serbarii...

Pic-ul, off, off, mai mai, asa l-as mai arunca... am reusit sa "distrug" unul, dar ziua imediat urmatoare a avut grija bona sa achizitioneze altul Din fericire Vic scrie frumos (comparativ cu mine ) dar ocazional uita litere sau o ia razna pe pagina.

Avantajul ne-luatului copilului de la scoala e ca nu aflu zilnic de la invatatoare ce stare de agitatie ii produce Vicu' - dealtfel asta experimentez eu inclusiv cand vorbeste Vic la telefon cu mine... Doar cand depaseste orice limita primesc avertismente - prin bona / bunica aferenta care-l ridica de la scoala

Dez-avantajul: sunt chemata la scoala sau aflu lucrurile in sedinta cu parintii. Asta din urma in schimb mi se pare de cascadorii plansului. Inteleg ca un parinte al unui alt copil sa ma sune si sa-mi spuna direct daca Victor il agaseaza, dar nu cred ca solutia e sa astepti pana la sedinta cu parintii si sa refulezi atunci Si mai cred ca in ziua de azi fie noi suntem prea protectori, fie asteptarile noastre de la copii sunt prea mari... Sau sunt eu cu capul

Na, daca am revenit - v-am impuiat capul cu ale mele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Helou, helou... am aruncat o privire p-aici sa vaz ce se mai intampla si ce sa vezi... lume noua
Pupam pe toti cu mic si mare, am incercat sa citesc un pic din urma si m-a traznit chestia cu birds alea care nu stiu cum ca la Eva nu ajunsera... am si googlat dupa ele da tot nu m-am lamurit
Io sunt in adunari de cadouri pt craciun, ca deh, famelie mare cu cei de la stockholm. La eva e simplu topmodel + monster high + inca ceva foarte important care am uitat cum se cheama da ma documentez si revin. si pe primul loc un sac din asta
http://www.mio.se/Vardagsrum/Soffor-Fatoljer/Fotpall_Puff/Zit-zack-Sittsack/Zit-zack-Polon-silver-220-liter/
Cu ceilalti e mai greu, mai ales cu baietii de la stockholm care habar nu am ce preferinte au.
Am avut si noi in sfarsit intalnirea cu invatatoarea care mi-a laudat-o pe eva, cica la suedeza a ajuns la nivelul de la sfarsitul clasei 1 La mate sunt eu cam nemultumita pt ca au un sistem anume de a concretiza operatiile (ceva cu casute, macaroane si alte minuni) Cred ca la Mara ar fi mers de minune, pt ca ea nu a avut niciodata fro inclinatie deosebita spre mate. pe eva cred ca mai mult o incurca pt ca ea simte cifrele foarte bine, dar nu am ce face.
Cam astea sunt vestile noastre, daca aveti chef spuneti-mi si mie cu ce se manca birdz alea
pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Pe mine angry birds alea ma dispera, un joc mai tampesc si mai de tampeala n-am vazut... sa ma scuze practicantii. La mine la birou e nebunie, baietii mei in loc sa lucreze (unii) stau si darama chestii, am ajuns sa le spun ca daca nu-si termina la timp taskurile si ii prind cu pasaroii ii dau afara din proiecte si ii trimit sa faca suport si tikete sa vad daca le convine. CEl putin, acum daca joaca eu nu-i mai prind

La Multi Ani !! pentru Simona si pentru sf. Nicolae! Eu am fost ultra ocupata la job, n-am avut timp de DC.

La noi Mos Nicolae a venit cu niste pasta de dinti si cu niste bey blades (evident), Mircea a zis ca lui nu-i trebuie pasta de dinti si ca Mosul nu e la curent ca el nu se spala

Acum are si Vic o alta "iubire" la after, ieri mi-a spus "mami, sa ma scuzi dar mi-am lasat la Catrina...stiloul" ei bine in cele 2 secunde dintre "Catrina" si "stilou" am avut asa un deja'vu ..oh jesus ...cum o fi peste 10 ani???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
slava Domnului ca e vineri
Andries maica da io n-am zis ca e joc destept .
Cori, povestea pe care mi-a relatat-o Patrick (ca io habar n-am de jocuri dni astea) e ca porcii au furat ouale pasarilor si pasarile acum le strica constructiile ca sa isi ia inapoi ouale. de aia-s angry . si gata (si exista si regina porcilor )
Danule, succes la adaptat cerintele. si mai vino si incoace ca io nu ma bag in FB-urile voastre
Cristal e funny invatatoarea voastra. macar e zen
ma duc la trebi.
sa aveti o zi absolut usoara si minunata si scurta si cum mai vreti voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

'neata!
Andries super tare Mirciulica!
Ce bine ca nu stiu de angry birds
Am facut si noi bradul..care-s doi..cate unul pe etaj ..spre fericirea lui Luca!
De cand a venit Mosu' se joaca numai la Tv ..ala Top Hunter este simpatic..tragi in rate..soldati etc..Vtech-ul este si mai destept!

Adela tu intrebai..este la Carrefour plind de truse de chimie ..Chimia distractiva,pe grupe de varste..m-am gandit la tine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Bine ati revenit mamici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Eu recunosc ca folosesc angry birds pe post de relaxare...evident ca e o stupizenie de joc, dar e foarte bine realizat, foarte creativ, ai zeci de variante de jucat...si mai am unul - cut the rope...tot asa de "addictive"...

Noi nu am luat brad inca - cred ca abia weekendul viitor si probabil tot atunci o sa-l si impodobim. Am aranjat (sper!) insa cu un Mos Craciun pentru seara de 24 - o sa vina si sora mea cu nepoata la noi si toti trei vor face coada la Mos!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput