Scolari de Iulie - August 2004 * 87

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

salut gagici !!!!
Dana , suntem exact in aceeasi situatie ..bien-ai venit in clubul meu ... eu la sedinta ma fac mica mica si ma tupilesc imediat ce se termina ....ma grabesc foarte tare
eu sunt cam ofilita azi .... Coco a tusit o ora azi noapte de nu mai stiam ce sa-i fac ...
la noi e soare dar frigutz ..poate vine si ninsoarea !!!
o zi minunata va dorim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Simo ,eu i-am dat pt prima data lui Luca acum 2 zile cand incepuse sa tusaaca pt prima data pe anul acesta!)..niste picaturi naturiste primite cadou de la un reprezentant medical...i-am dat doar 2 doze..si a facut minuni! Nici un sirop nu a aactionat vreodata asa rapid..sa fie doar coincidenta..nu stiu...daca vrei iti spun cum se numesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Olivia, pai zi-ne la toate!!
Mie mi-e frica sa ma mai joc la calculator sa nu se prinda prea tare (ca am avut momentele mele de glorie, in special cand eram insarcinata cu Mariuca si nu aveam voie sa fac nici o miscare...stateam la calculator si bagam cu orele...)

Roxana, imi place de ea ca e relaxata, mie imi face bine la nervi sa o vad ca nu se streseaza . Dar nu stiu cat de benefic este pentru Maria, care a prins din zbor ca nu e chiar asa grav ce face pentru ca doamna nu se supara tare...

Aseara au fost mandrele mele in vizita la un vecin si s-au jucat cu beyblades...(in traducerea Oanei "bleiblei") Cred ca daca nu facusera scrisorile catre mosul ma trezeam cautand titirezi ca nebuna

O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kim ce picaturi fantastice tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristalina

Neata!

Aseara au fost mandrele mele in vizita la un vecin si s-au jucat cu beyblades...(in traducerea Oanei "bleiblei") Cred ca daca nu facusera scrisorile catre mosul ma trezeam cautand titirezi ca nebuna

O zi minunata sa avem!


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi


Da de un PS pt mosu n-ai auzit?Plus ca mosu oricum aude tot si ar putea receptiona si dorintele exprimate pe cale oralaCel putin R se bazeaza mult pe chestia asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina32

Citat:
citat din mesajul lui cristalina

Neata!

Aseara au fost mandrele mele in vizita la un vecin si s-au jucat cu beyblades...(in traducerea Oanei "bleiblei") Cred ca daca nu facusera scrisorile catre mosul ma trezeam cautand titirezi ca nebuna

O zi minunata sa avem!


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi


Da de un PS pt mosu n-ai auzit?Plus ca mosu oricum aude tot si ar putea receptiona si dorintele exprimate pe cale oralaCel putin R se bazeaza mult pe chestia asta...


Nu le dau idei! S-a marcat, s-a inchis, Mosul deja a facut listele!
Maria oricum asteapta masinuta cu telecomanda pentru ca a fost cuminyte la scoala (nu stiu cand a fost, dar promite intr-una ca o sa fie)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

maaare nebunie si cu beyblade-ul ala ...si la noi e pe lista ... ma doare sufletul sa dau atatia bani pe " ligheanul" ala ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...m-am culcat sanatoasa si m-am trezit racita....
Meii io-s tare bucuroasa ca mandra nu mai este atrasa deloc de pc si de jocurile aferente,sper sa semene cu mine....sta doar sambata seara pe skype cu verisorii ei de la buzau....in rest in timpul liber se joaca cu tot felul de jucarii sau domino/rummy/carti cu tati...
Ina are dreptate mos Craciun are urechi bune....si mandra mizeaza mult pe lucrul asta mai ales ca mos Nicolae i-a adus "ce-si dorea fara sa scrie in scrisoare"
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!


La multi ani Simona!
Bine ati revenit mamici!

Daca tot stau si astept pe hol la garda financiaramacar am timp sa va citesc si sa scriu si eu un pic.

Roxana, multumesc mult pentru oferta, dar m-a adus sotul cu picioarele pe pamant, avem prea multe plusuri prin casa. In schimb vreau si eu reteta la tarta cu spanac, te rog frumos.
Andries si de la tine vreau reteta la friptura de curcan, mai exact condimentele pe care le folosesti. Anul acesta stam de Craciun acasa si ar trebui sa fac si eu ceva mai special de mancare.
Daria, Gulia e o scumpa si o cuminte, va scrie si frumos la un moment dat.
Cele doua Marii ar trebui sa se faca actrite, la cat sunt de pontoase.
Leeloo si Roberta, e va face gradina? Mai reusiti sa va ocupati de ea? Macar intre Craciun si Revelion sunteti libere?
Olivia voi v-ati apucat de lucru? V-ati deschis cabinet? Cumva merge?
Lia, cum mai stati cu sanatatea? Eu cred ca e efectul colectivitatii la Danu, Stefi a fost la fel in primii doi ani de gradinita, 2 saptamani la gradi, una acasa. Dar a trecut, va trece si la voi.
La nazdravaniile baietilor numa bag, din fericire pentru mine Stefi e ok cu scoala,azi noapte a vrut sa doarma la Buna, care sta chiar langa scoala ca sa nu intarzie si sa mearga singura la scoala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea, de tarta de la Busteni zici?
nimic mai simplu:
o punga de 450g spanac congelat, branza dupa gust (telemea, feta), smantana cam 3-4 linguri de supa mare, 3 oua, un pachet de foetaj.
se dezgheata aluatuld e foetaj, se incinge cuptorul la 180 grade.
se caleste in 2 linguri de ulei o ceapa mica, se adauga apoi spanacul congelat si cateva linguri de lapte sau apa. cand e calit si dezghetat in totalitate se stinge focul, se lasa sa se raceasca putin. se bat ouale cu smantana, sare putina si piper, se adauga branza sfaramata si spanacul gatit.
se pune o foaie in tava (eu folosesc una de 20x30cm), deasupra umplutura, se acopera cu a doua foaie. se taie ne-coapta si se unge cu ou batut. se da cam 30-35 minute la cuptor.

Mergi la inceput