Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Anca, noi toti suntem mari fani vinete.Ca SA manance si copiii am pus mereu si dovlecel fiert. Si toti mancam cu rosii de la mama din gradina. Au fost deliciose. Maine fac si eu vinete.

Intalnire- din pacate noi nu ajungem maine, eu abia pot respira, am o durere de gat mostruoasa, nu pot vorbi deloc. Sa aveti vreme buna, abia astept sa fim si noi ok si sa ne vedem. E frumos sa se imprieteneasca picii voinici.

Help- ce iau pentru durere de gat, zici ca ma zgaraie pisica asa ma simt si nu pot nici sa inghit.

Mie laptele de soia imi place si tofu. O sa mai incerc si alte boabe.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

Anca, noi toti suntem mari fani vinete.Ca SA manance si copiii am pus mereu si dovlecel fiert. Si toti mancam cu rosii de la mama din gradina. Au fost deliciose. Maine fac si eu vinete.

Intalnire- din pacate noi nu ajungem maine, eu abia pot respira, am o durere de gat mostruoasa, nu pot vorbi deloc. Sa aveti vreme buna, abia astept sa fim si noi ok si sa ne vedem. E frumos sa se imprieteneasca picii voinici.

Help- ce iau pentru durere de gat, zici ca ma zgaraie pisica asa ma simt si nu pot nici sa inghit.

Mie laptele de soia imi place si tofu. O sa mai incerc si alte boabe.


Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)


Spuneau fetele de Homeogene si Homeovox. Am mai vazut reclama la Trachisept, tot ceva naturist. Mierea stiu ca mai ajuta. Sanatate!

Eu cand postesc beau lapte de soia, mananc tofu, la ce cantitati folosesc sigur nu ma afecteaza. Nu am incercat nimic incoltit, germinat si nici quinoa, aranth, hrisca (nu am gasit in supermaketuri si dupa ce am gasit preturi pe net m-am linistit).




Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

CRISSTEO sanatate multa.
Pt gat eu folosesc TANTUM VERDE,este foarte bun,dupa 3 dropsuri deja ma simt mult mai bine.
TRANCHISEPT nu a fost eficient deloc,cel putin la mine,parca erau bomboane.
Daca vrei si tratamente babesti iti recomand
-lapte cu miere si ou crud
-cartof cu spirt
-gargara cu sare
Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

anca, crissteo, imi pare rau ca nu veniti, poate cu alta ocazie, desi nu stiu cand o sa mai fie!
crissteo, sa te faci bine, sanatate iti doresc!
crissy, chiar nu stiu nici o reteta de fursecuri din pacate nu te pot ajuta!
deci fetele ne vdm maine la 10:0 in cismigiu la locul de joaca, unde sunt pasarile exotice!
pup

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Crissteo, multa sanatate! Homeovox si homeogene mi-au facut mie bine.

Crissy, cum faci pe maine? Gatesti sau mergeti la mall? :)



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

seara buna!!!

Ramona eu pana la 20 de saptamani de sarcina am mancat numai cartofi copti, nu puteam nici mirosi altceva ca varsam tot, am slabit 5 kg dar dupa am recuperat bebe isi ia tot din orgnismul ta, rau e ca ramai tu fara dar cu vitamine presrise in caz de nevoie sigur vei fi bine.

am adormit gaza si in sfarsit e liniste in casa.

azi a facut buba sub ochi a vrut sa fuga dupa mine, sa impiedicat si a dat cu ochiul de o jucarie, sper sa nu se invineteasca pana maine.

aseara am avut treaba m-am chinuit vreo 2 ore cu picassa si nu am reusit nimic, m-am lasat pagubasa
apoi m-am uitat la un film cu sotul, a fost super dar f f trist, am stat cu un nod in gat o ora si, nu am plans ca era sotu langa mine ca de nu... " Never let me go" se numeste.

acum ma uit la dansez pentru tine...mi-am facut timp in pauza sa scriu putintel.

revin...a inceput


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

intru pe fuga sa va zic ca in week-endul asta sunt din nou reduceri la jucarii: 40% la Metro, iar la Selgros se reduce TVA-ul +1%

Coteasca, nota 10 cu steluta pentru intiativa ta cu intalnirile de mamici si pitici. Ce mi-ar placea sa vin si eu cu voi maine

Btz sanatate multa lui Paulica fara frica. Despre crize nu stiu ce sa zic, ca si la noi sunt fara numar

Crissteo tu cum faci vinetele cu dovlecel? Eu i-as da lui V salata, dar noi o mancam cu maioneza si ma tem sa-i dau asa.

S-aveti o noapte cat mai linistita

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc


crissy, am fost sa verific ca nu s-a deschis colul dupa contractiile de zilele astea. Slava Domnului totul este inca ok, cu tratament pentru cateva zile si mai vedem.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 10 dintisori si 4 maselute
30+ cu



sa dea Doamne Doamne sa stea bebica pana la 40 de saptamani la caldurica si sa fie totul bine.
incearca si tu sa te mai odihnesti , nu stiu de unde mai gasesti atata putere sa le faci pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77
Deci nu aveti retete testate? Raman fara de fursecuri?

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


pe bucataras. ro gasesti retete f bune. am facut si eu acum cativa ani dar sincer nu mai tin minte pe care. spor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Intr-o emisiune spunea o gineco despre greturi ca uscaturile gen covrigei sunt f bune dimineata pe stomacul gol, nu fructele.


eu mancam covrigei vanilati inainte de a ma ridica din pat dimineata si era f bine, daca nu mancam imediat vomitam, dar asta a tinut numai pana la 14 saptamani ca dupa nu i-am mai suportat nici pe ei.

Mergi la inceput