Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

alehiam, bine ai venit! Sunt tare dulci puii tai! Vad ca avem deja 2 puncte in comun: pasiunea pt bentite si fan Graco.




Iar faptul ca ne cheama la fel e al treilea



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)


da, ce tare


Gata, am fugit la curatenia mea, ca m-am trezit si tarziu azi..am stat pana la 2 noaptea la Dansez
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Strumpf Lebkuchen si Glühwein...nelipsite in casa noastra de craciun. Tocmai am vazut la TV un tirg de craciun nemtesc in Birmingham...m-am si gindit la voi cu toate ca sunteti cam departe. N-am facut bradutul inca. Astept sa-shi faca sotul timp sa mergem sa ne alegem unu direct de la crescatorie. Anul asta vom face un mic, sa-l putem pune pe un dulapior ceva, caci Julius nu e nici pe departe asa finut ca piscotel al tau. Daca i se lipeshte ceva de mina nu prea ramane intreg.

Miki tre sa ma duc sa-mi mai cumpar nishte pui. Tre sa pap zilnic supa. Cit despre banana...am ramas perplex cind am auzit ca mi-e alergic copilul. Nici macar nu shtiam ca poate provoca alergie. Pup falcutele Andrei...tare scumpica mai e!

Maduta cind papam lactate nu aveam nici o problema cu productia de laptic...Cum le-am omis...cum am probleme...Am incercat in postul pastelui sa tin post 2 zile si ramasesem fara lapte, tot la fundul lactatelor am dat si atunci... Cine stie?
Analizele i s-au facut lui Julius pentru a gasi motivul pentru care a exploadat neurodermita asa tare. Era totul buba, pe picioare, miini, burta, spate, git, fata. De data asta l-au gasit pe linga lapte shi oua alergic la banana. I-a mai fost testata reactia la nuci, peste, alte fructe, mai multe legume, etc. Alergiile se pot dezvolta pe parcursul vietii, dar pot disparea la fel cum au aparut.
A propos, aveti o casuta sperba!!!

Mai revin dupa smotru :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

Strumpf Lebkuchen si Glühwein...nelipsite in casa noastra de craciun. Tocmai am vazut la TV un tirg de craciun nemtesc in Birmingham...m-am si gindit la voi cu toate ca sunteti cam departe. N-am facut bradutul inca. Astept sa-shi faca sotul timp sa mergem sa ne alegem unu direct de la crescatorie. Anul asta vom face un mic, sa-l putem pune pe un dulapior ceva, caci Julius nu e nici pe departe asa finut ca piscotel al tau. Daca i se lipeshte ceva de mina nu prea ramane intreg.

Miki tre sa ma duc sa-mi mai cumpar nishte pui. Tre sa pap zilnic supa. Cit despre banana...am ramas perplex cind am auzit ca mi-e alergic copilul. Nici macar nu shtiam ca poate provoca alergie. Pup falcutele Andrei...tare scumpica mai e!

Maduta cind papam lactate nu aveam nici o problema cu productia de laptic...Cum le-am omis...cum am probleme...Am incercat in postul pastelui sa tin post 2 zile si ramasesem fara lapte, tot la fundul lactatelor am dat si atunci... Cine stie?
Analizele i s-au facut lui Julius pentru a gasi motivul pentru care a exploadat neurodermita asa tare. Era totul buba, pe picioare, miini, burta, spate, git, fata. De data asta l-au gasit pe linga lapte shi oua alergic la banana. I-a mai fost testata reactia la nuci, peste, alte fructe, mai multe legume, etc. Alergiile se pot dezvolta pe parcursul vietii, dar pot disparea la fel cum au aparut.
A propos, aveti o casuta sperba!!!

Mai revin dupa smotru :)

Dino, mami fericita de Julius 25.02.2011




incearca in loc de pui sa gasesti gaina..e mult mai buna, chiar daca fierbi mai mult la ea..la noise gaseste f greu pe la raionul de produse congelate..banana e una din cele mai alergene fructe..bine nu vorbim de capsuni, mure si din cele cu seminte..
madutza eu cand eram mica ma umpleam de bube de la cacao si de la conserve..cu timpul au disparut..la fel, pe la 7-8 luni era sa mor de intoxicatie de la capsuni, saraca bunicuta mea n-a stiut ce face iar eu eram haplea rau..nu m-am lasat pana n-am halit vreo 5 asa..doctorii nici nu-mi mai dadeau sanse ca supravietuiesc, a stat mama cu mine internata vreo 5 luni..
iar acum n-am nimic daca pap capsuni, dar recunosc ca niciodata nu0mi pica bine la stomac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Hai, ca am mai luat o pauza de o cafea, ca mi-am adus aminte vorba aia: "pauzele lungi si dese, cheia marilor succese"!
Ma rog, eu fac o pauza mai scurta.

Moama, dar vad ca toate suntem harnice azi!!!

Catank, bafta la Bucuresti! Asteptam vesti bune!

Strumphy, da, am citit ce mi-ai scris, dar , am uitat sa-ti raspund. Tu ai scris tare bine, asa e. Ar trebui sa privesc lucrurile din alta perspectiva. Oricum, sunt sigura ca ma va patrunde spiritul sarbatorilor, chiar si fara mobila . Deja am rugat pe cumnata-mea sa-mi caute azi costumas pt Luca. Se ducea la cumparaturi de haine pt nepotica, asa ca am profitat!

Madutza, am inteles cum e cu usa. Deci poate pana la urma a avut dreptate si al meu ca n-a vrut de lemn.

Dinora, ce chestie cu banana aia! Bine ca ati gasit cauza; sper sa scape micutul acum!

Bun venit celor 2 mamici noi! Cand am timp, mai pe seara, o sa scriu si eu cum mananca Luca.

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Am facut si eu pauza pt papa..nu am acelasi spor ca ieri... Dar tb sa trag tare ca in seara asta il sarbatorim pe finul nostru si mai tb sa ma spal si pe cap inainte sa plecam..si mai am si treaba..si ar tb sa-mi mai dau si macar cu lac pe unghii..si.si..si...
Gata am fugit din nou, ca daca mai stau ma ia somnul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mai bine te duceai la bucuresti cu ea.... tot ai facut un drum...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


si in Buc unde? cine m-ar fi primit?chiar...as fi putut merge?unde?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







S eu cand e vb de urgente la copii, ma urc in masina si direct la Medlife sp de pediatrie, desi facem 80 km pe drum.
In Tgv e jale, mai bine lipsa, am avut un experiment groaznic acum 2 ani si nu imi mai trebuie.
La Melife e totul ca in Is.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele si de la noi

sanatate bolnaviorilor

catank mi se pare ca ai ametit putin antitermicele
in sensul ca mie medicul mi-a explicat asa
daca incepi sa ii dai mergi pe tratament 3 zile
altfel devine imun la acele pastile
asa ca se intampla sa dai unul odata e ok
da nu mai conteaza acum
bine ca ati plecat la bucuresti
sanatate

fetele dupa cum am zisd nu am mai apucat sa intru
am facut mancare si curatenie azi
caci din pacate fata care ma ajuta e bolnavioara
si nu a putut ajunge
bine macar ca e mama
da pleaca si ea miercuri

yasmi nici mie nu mi-au placut costumasele
sunt ca si pijamalele in realitate
exact cum zice miki
chiar m-am uitat la ele multtttttt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada imi plac aranjamentele tale
esti o finuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Miki atunci poate il vei gasi la targurile pt copii care sunt la fiecare sfarsit de saptamana: weekwndul asta Kidex, we viitor babyexpo si mai e si baby boom in jur de 17 decembrie.

Bun, daca tot am avut motiv ca sa intru sa va scriu sa ne prezentam si noi.
Pe domnisoara mica o cheama dupa cum se vede Luiza Alexandra, alias Lulu sau Lu si s-a nascut pe 5 martie. La 9 luni fara 2 zile merge de a buselea, se ridica de tot ce prinde, daca e tinuta de manute paseste. Inca e alaptata, ii iese cel de-al patrulea dinte asa ca pofta de mancare mai mult nu, decat daca rontaie ea ceva altfel pireu cu lingurita e cah. In rest e ca toti bebelusii de varsta ei.
E zambareata si o vesela care ne intregeste familia.




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



Bine ai venit, Mada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

madutza, aseara m-am luat cu altele si am uitat sa te intreb ce era mai importnat- cum se prind decoratiunile acelea pe geam ? sunt deja facute banuiesc in forma de brad,steluta sau mai stiu eu ce..nu le faci tu, nu >?

mami de 2 prichindei


da miki, am forma de Mos Craciun, de brad, de steluta si 2 comete (stelute cu coada) au sus o agatatoare care se prinde cu ventuza de geam. Cel mai frumos se vad luminitele albe (asa cred eu). pe astea le-am luat din Cora acum 2 ani. Acum am vazut in selgros figurine luminoase de pus in curte ff frumoase si acceptabile la pret..nu mais tiu exact cat erau...pana in 100 RON si destul de inalte. Anul trecut am cautat si ce am gasit erau si f scumpe si f mici 45 cm..nici nu le vedeai bine in curte.
Anul asta vrem sa ne luam alte perdele de lumini pt balcoane dar sa fie cu luminite albe. Avem unele in forma de turturi care sunt in 4 culori dar nu prea se vad frumos...nu lumineaza asa tare ca cele albe...sunt palide rau . cand le-am cumparat nu am gasit doar albe.
Tb sa incep cautarile, am un balcon de 8 m pe fata si unul de 6 m pe lateral (al catalinei)

aaa si am mai luat pt camerele copiilor niste "abtipilduri" care se lipesc pe geam, eu le pun pe ext in forma de mos craciun, stelute, sanie etc..sunt la set. Le pun pe usa balconului la fiecare in camera si ridic jaluzelele in dreptul lor. Nu se lipesc de tot..sunt de fapt ca un silicon ceva...moale care adera la geam si le poti lipi si dezlipi de o mie de ori...cand le pun am sa pun si poze...mai pe seara ..asa..

alina, tu ma intrebai si de bradutii de la intrare..sunt artificiali, cumparati gata impodobiti. Cand se termina sezonul ii iau cu totul si ii pun in pungi mai de gunoi atarnati in magazie..anul urmator doar ii scot din punga si ii pun la locul lor


Am o floare a Craciunului de anul trecut careia au inceput sa i se inroseasca frunzele Deci si florile simt ca se apropie Craciunul

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Eu in Is numai din Ikea cumparam deoratiuni!
Am una mare mare in forma de inima, mor de dragul ei, are numai bevulete albe si de jur imprejur am mai adaugat eu o instalatie cu inimioare rosii, tot din Ikea cumparata. E o frumusete!
Mai am stelute si altele.


Mergi la inceput