Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

are 37.cu 4 .... ii dau paracetamol doar daca face peste 38 si plec si spre buc. O fi bine?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







mai verifica-i gingia..
daca tu nu esti linistita eu zic sa pleci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, am vazut ghirlanda de deasupra semineului dar nu stiam ca e calendar, ff frumos

Tin minte ca mi-a adus tata intr-un an, o cutie mare calendar din 1-24 dec si in fiecare zi deschideam cate o fereastra de acolo si descopeream cate o jucarie. Parca am vazut si la noi anul trecut asa ceva.

Catank, eu zic sa mai mergi la un dr. Totusi,eu nu as fi oprit antitermicele..le-as fi dat dupa "schema" la 8 ore, sau daca nu tineam in frau nici asa temp as fi dat la 4 ore alternativ, chiar daca la momentul cand tb dat antitermicul avea inca temp ok.
Cam nasol cu febra asta care o tine atata timp...uite si yasmi cu Lucas tot asa au fost mai multe zile cu febra si pana urma au ajuns la antibiotic. Imbraca-te si mergi la Buc mai bine, la un dr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank


Tati aseaza virful bradului ptr ca este stilpul casei, stiati? Mami restu... Eu nu am spatiu f mare, asa ca voi avea un bradut pe masura...dar va fi!!!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







da, si la noi tati pune steluta in varf la sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank
Incintata de cunostinta!!! micuta Lu... si eu tot pe 5 sunt nascuta .Sunt convinsa ca este o pestoaica de zile mari!!!(nu ca as fi eu )

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca




Catank multumim. Si mami tot pestoica e... la o saptamana dupa Lu . Asa ca...
Multa sanatate micutei Ioana. Sper sa iasa o data dintisorul ala.

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

alehiam, welcome in the club tu cred ca esti colega de odisee la baiat cu Happiness si fluturasul Andrei, asa-i ?

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


strumphitza, ai dreptate Sunt colega la Dulceturi si papanashi cu Nana si cu danielle. Si as mai scris acum cateva saptamani cand erai suparata cu refuzul de a manca al Sophiei, dar ti-au raspuns foarte bine atatea fete, astfel ca am stat in banca mea.

miki, multumim. Si sa stii ca gingia mai doare si dupa ce sparge dintisorul. Tin minte ce ma durea pe mine cand imi mai iesea cate o masea de minte.

Iar aici va las cateva foto cu strumfii mei: Luiza si Robert. Asta ca sa aiba si o fetisoara Luizuca mea .



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Buna!!!! Bag o ca am ochii impaienjeniti. Copilul meu a facut greva somnului azi noapte. Mi-e frica c-ar putea fi vinovate titi. Nu prea am laptic. Am intrat intr-un cerc vicios. Ziua nu suge deloc, iar noaptea le cauta. Ar sta numai cu ele in gura. Motiv pentru care nu se prea produce laptele. Nu se produce shi din cauza faptului ca nu maninc lactate deloc. Din cauza alergiilor pe care le are J., tre sa tin shi eu dieta.

Moulineta merci pentru sustinere . Da sunt ei nemtii buni in tratarea multor boli, dar sunt si ei la granita posibilitatilor cind este vb. despre neurodermita. Eu care eram impotriva cremei pe baza de cortizon, am ajuns sa nu am alta solutie...motiv pentru care ma bat cu capul de toti peretii. Bine...n-am folosit-o pina acum...iar dupa muuulte discutii cu n doctori, m-am lasat convinsa ca decit sa chinui puiul, mai bine folosesc 2-3 zile acest unguent shi scap copilul de stres. Eh...asta e....

aZaZ Doamne fereshte prin ce-ati trecut!!! Bine ca a fost Dumnezeu de partea voastra shi sunteti bine!!

Luni am mai repetat analizele la singe (din vena) shi ieri am aflat ca-mi este copilul alergic la banana. Imi venea sa urlu....Fructul copilului preferat. Si mai avem shi anemie, motiv pentru care primim fier. Vroiam sa va zic ca e a treia oara cind i se ia singe din vena lui Julius shi niciodata nu l-au gaurit de 2 ori. Si Julius e grasun...cu nici o vena la vedere. O fi avind astia mina altfel.

Hai ca am scris romane...mai revin. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alehiam, bine ai venit! Sunt tare dulci puii tai! Vad ca avem deja 2 puncte in comun: pasiunea pt bentite si fan Graco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

madutza, pe la noi nu am vazut decat calendare avent cu ciocolata . Cu jucarii nu.

catank, offf micuta de ea. Daca crezi ca te linisteste sa o mai vada un doctor, imbrac=o si mergi cu ea. Multa sanatate.

Gata, merg si eu la treaba... ca am trimis copii cu tati la plimbare, ca sa fac un pic de curatenie.




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

Buna!!!! Bag o ca am ochii impaienjeniti. Copilul meu a facut greva somnului azi noapte. Mi-e frica c-ar putea fi vinovate titi. Nu prea am laptic. Am intrat intr-un cerc vicios. Ziua nu suge deloc, iar noaptea le cauta. Ar sta numai cu ele in gura. Motiv pentru care nu se prea produce laptele. Nu se produce shi din cauza faptului ca nu maninc lactate deloc. Din cauza alergiilor pe care le are J., tre sa tin shi eu dieta.

Moulineta merci pentru sustinere . Da sunt ei nemtii buni in tratarea multor boli, dar sunt si ei la granita posibilitatilor cind este vb. despre neurodermita. Eu care eram impotriva cremei pe baza de cortizon, am ajuns sa nu am alta solutie...motiv pentru care ma bat cu capul de toti peretii. Bine...n-am folosit-o pina acum...iar dupa muuulte discutii cu n doctori, m-am lasat convinsa ca decit sa chinui puiul, mai bine folosesc 2-3 zile acest unguent shi scap copilul de stres. Eh...asta e....

aZaZ Doamne fereshte prin ce-ati trecut!!! Bine ca a fost Dumnezeu de partea voastra shi sunteti bine!!

Luni am mai repetat analizele la singe (din vena) shi ieri am aflat ca-mi este copilul alergic la banana. Imi venea sa urlu....Fructul copilului preferat. Si mai avem shi anemie, motiv pentru care primim fier. Vroiam sa va zic ca e a treia oara cind i se ia singe din vena lui Julius shi niciodata nu l-au gaurit de 2 ori. Si Julius e grasun...cu nici o vena la vedere. O fi avind astia mina altfel.

Hai ca am scris romane...mai revin. Pupici!

Dino, mami fericita de Julius 25.02.2011




dinora, chiar daca n=ai voie lapte, trage tare cu supe de gaina si carne in general..
asa e si cumnata mea si uite ca merge treaba de 5 luni deja..ea n-a pus gura pe lactate deloc de atata timp..si celei mici tot asa i-au recomandat, cand incepe diversificarea, fara banana..asta e, va manca cand e mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

alehiam, bine ai venit! Sunt tare dulci puii tai! Vad ca avem deja 2 puncte in comun: pasiunea pt bentite si fan Graco.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Iar faptul ca ne cheama la fel e al treilea



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Dinora, nu laptatele ajuta la producerea laptelui...lichide multe, ciorba buna , mai ales de gaina daca ai si odihna...cu asta e cel mai greu

Off, cat stres ai si tu cu micutul...ce analiza i-au facut sa vada ca e alergic la banana? Asta insemna ca nu va mai manca deloc banana? ..nu ma pricep...si alergiile astea le-a capatat in timp sau sunt mai mult pe fond genetic?


Eu toata copilaria si mare parte tinerete () am fost alergica la unt. cand aveam 4 ani am merg cu bunicii la Herculane si m-au lasat sa mananc toate cubuletele de unt de la micul dejun ca pe bomboane Si am dezvoltat alegie la unt...daca mancam o felie de cozonac facut cu unt (si nu stiam ca are unt) ma umpleam de bube . In ultimii 2 ani am mai gustat din cand in cand unt dar nu am mai avut nimic...poate o fi trecut?

Mergi la inceput