Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Dragele mele
acum mi-am dat seama ca ieri nu am apucat sa intru sa le spunem La multi ani lui Sophie, Edutu si Andra!!! Pur si simplu nu stiu cum trec zilele, Petru e din ce in ce mai jucays, la pranz sram si cate 2 ore afara, il dau si il leagan, iar acasa cand nu stau cu el lucrez...
Sper sa ma intelegeti si sa ma primiti cu drag cand mai vin chiar daca nu sunt asa prezenta ca inainte
Sanatate multa tuturor celor cu febra, dintisori si alte probleme!
Va imbratisez si mi-e dor de voi


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


pisuc, tu sti ca ne esti draga, te asteptam pe aici oricand ai timp cu vesti de spre Petru si evident cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Madutza, mi-a placut mult cum ai amenajat. Eu am tendinta de a pune prea multe. O sa vedeti. Nu ma pot abtine. La fel si cu bradul. In loc sa aleg si eu frumos, 2 culori sa-l impodobesc, pun gramada, si rosu si galben si argintiu si albastru. Vorba lui miki, sunt ciudata. Stiu ca nu asa se face. Daca m-as duce la altcineva, as face cum trebuie. Dar la mine, nu ma abtin. Ia sa vedem ce-mi iese anul asta!
Acu intrebare: mi-a placut maxim usa voastra de la intrare. E de lemn? Eu am insistat la sot sa facem de lemn, dar el a vrut termopan si gata, ca n-avea incredere ca lemnul rezista. M-a si enervat. Si bradutii de langa usa sunt naturali?

Gata, am terminat si cafeaua. Ma duc la trebi. Da, asa n-am niciun chef. Intru pe seara.
Va pup, sambata frumoasa!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


nu, usa este din fier usa de lemn nu-mi place, am avut la casa veche si 4 ani cat am stat acolo s-a deformat in continuu . Poate nu a fost una de calitate..nu stiu, dar m-am lecuit de usi din lemn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

strumphy...ce i-as musca nasul piscoatei tale... imi dai voie? sau sta tati pe noi cu pusca din dotare si nu am voie sa ma apropii?E o scumpa...ce mai... si bradutul, globulete..tot, tot
Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de minunatia voastra alaturi de primul ei bradut!!!

madutzaesti artista tare, ce mai... imi place f mult ce-am vazut... Sa scap si eu de temp Ioanei si ma apuc si eu usor, usor sa pun una alta... Bradutul il voi impodobi pe 24 si il tin in casa pina dupa Sf Iona, asa am procedat an de an...
Tati aseaza virful bradului ptr ca este stilpul casei, stiati? Mami restu... Eu nu am spatiu f mare, asa ca voi avea un bradut pe masura...dar va fi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

S-a trezit! ora 11.30 are 36 cu 7. Doamne ajuta!!! Sunt cu ochii pe ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

S-a trezit! ora 11.30 are 36 cu 7. Doamne ajuta!!! Sunt cu ochii pe ea!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







poate azi e ziua ceamare si sparge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, aseara m-am luat cu altele si am uitat sa te intreb ce era mai importnat- cum se prind decoratiunile acelea pe geam ? sunt deja facute banuiesc in forma de brad,steluta sau mai stiu eu ce..nu le faci tu, nu >?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

a mea s-a trezit urland efectiv si cu un colt de dinte....
\strumph, anul asta vreau nu vreau o sa fiu in tendinte rosu cu auriu,ca sotzul meu a zis ca numai luam globuri sa dam bani si sa avem ce cara acasa....unde ne asteapta o carutza de globuri...dar cred ca il fac auriu ca rosu l-am scos din sufragerie...avea proprietarul covoare visiniisi scaunele sunt capitonate cu rosu-grena)(le-am facut huse , tb doar sa cumpar funditze sa le prind)... asa ca am pus un covoras de pe hol in sufra, care e crem cu bleu-petrol si un un roz sters.. si la canapele , care sunt gri- petrol un covor cu aceeasi culoare alb si un fel de roz...care era la maria in+* camera... unde am pus altceva... pe hol nu am decat parchet acum...asa ca rosu nu -si mai are rostul......
v-am ametit... acum in program cozonac.... si mai vedem... ca tb sa plec dupa-amiaza....fica-mea s-a dus la o prietena sa faca casutza de turta dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

are 37.cu 4 .... ii dau paracetamol doar daca face peste 38 si plec si spre buc. O fi bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

madutza, aseara m-am luat cu altele si am uitat sa te intreb ce era mai importnat- cum se prind decoratiunile acelea pe geam ? sunt deja facute banuiesc in forma de brad,steluta sau mai stiu eu ce..nu le faci tu, nu >?

mami de 2 prichindei


da miki, am forma de Mos Craciun, de brad, de steluta si 2 comete (stelute cu coada) au sus o agatatoare care se prinde cu ventuza de geam. Cel mai frumos se vad luminitele albe (asa cred eu). pe astea le-am luat din Cora acum 2 ani. Acum am vazut in selgros figurine luminoase de pus in curte ff frumoase si acceptabile la pret..nu mais tiu exact cat erau...pana in 100 RON si destul de inalte. Anul trecut am cautat si ce am gasit erau si f scumpe si f mici 45 cm..nici nu le vedeai bine in curte.
Anul asta vrem sa ne luam alte perdele de lumini pt balcoane dar sa fie cu luminite albe. Avem unele in forma de turturi care sunt in 4 culori dar nu prea se vad frumos...nu lumineaza asa tare ca cele albe...sunt palide rau . cand le-am cumparat nu am gasit doar albe.
Tb sa incep cautarile, am un balcon de 8 m pe fata si unul de 6 m pe lateral (al catalinei)

aaa si am mai luat pt camerele copiilor niste "abtipilduri" care se lipesc pe geam, eu le pun pe ext in forma de mos craciun, stelute, sanie etc..sunt la set. Le pun pe usa balconului la fiecare in camera si ridic jaluzelele in dreptul lor. Nu se lipesc de tot..sunt de fapt ca un silicon ceva...moale care adera la geam si le poti lipi si dezlipi de o mie de ori...cand le pun am sa pun si poze...mai pe seara ..asa..

alina, tu ma intrebai si de bradutii de la intrare..sunt artificiali, cumparati gata impodobiti. Cand se termina sezonul ii iau cu totul si ii pun in pungi mai de gunoi atarnati in magazie..anul urmator doar ii scot din punga si ii pun la locul lor


Am o floare a Craciunului de anul trecut careia au inceput sa i se inroseasca frunzele Deci si florile simt ca se apropie Craciunul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Neata mamici!

Bun venit noii mamici. Madutza ti-a raspuns f bine in legatura cu papa.
Foto nu am ajuns sa vad..urmeaza...

Mamici, va multumesc ptr incurajari, sfaturi, ginduri de bine...!!!

Aseara am adormit bustean, oboseala si-a spus cuvintul... la 12 m-a trezit I in loc sa stau eu cu ochii pe ea, si am sarit ca arsa..sperita nu stiiam unde sunt si ce trebuie sa fac...batea inima in mine mai rau ca la bas...Offf ii iau temperatura 38.9.... sa-mi trag palme nu alta Maraia doar draguta, nu plingea.... i-am pus un supozitor cu paracetamol la 00.00(si sosetute umede cu apa si otet, ma speriasem...) dupa 25 de minute 38.7 , dupa o ora 38 temperatura... dupa 1h30 37.7...adormim amindoua...si la ora 4 dimineata avea 37.7...stagnase...dar plingea de durere cred... i-am dat 2,5 ml nurofen...la ora 8 avea 36.8...ora 9 avea 37.1...ora 9.30 37.4 ..ora 10 a scazut fara sa-i mai dau ceva la 36.7...a mincat 60 de fructe, sin..si acum doarme.

Astept sa se trezeasca, vad cit are temp...daca sare iar de 38 ii dau ceva daca nu, nu. Dar...daca trece de 38 din nou plec la Bucuresti. Incerc sa-i iau si urina ptr analize, am punguta deja...
Gingiuta de sus e ca un gogosar de inflamata...sper sa fie de la dinti, dar daca nu e?!?!
Sa plec la bucuresti?! In tgv la spital nu mai pun piciorul...

Merg la poze pina se trezeste piscotel.

Aaaa de la 8 la 10 a benit o vecina sa stea cu I si eu am facut ordine si disciplina, ...aspirat, ster geamuri, schimbat lenjeri...spalat 2 masini rufe (neintinse inca)...am mincat aici, acum.... mi-am tras sufletul...si o iau de la capat.

Sotul pleaca la o inmormantare a strabunicii finutei. Vine si ea...ne vom vedea...(eu nu voi ajunge la inmormantare) Legat de sarcina ei...offff, a apucat sa ia ceva pastile fara sa stie ca e gravi...plinge de durere, se oftica....nu-ivine sa creada...e deprimata. Ea este f credincioasa......dar nu se poate spune ea. Nu are ajutor...sau are dar ptr gemeni, cel mare de 2 ani e cu ea... bla, bla...fiecare si le stie pe ale lui...isi va duce CRUCEA!
Stie, regreta, ..ii este teama .......dar...dar.....

Sunt prin zona pina voi pleca la Buc daca va fi cazul...sper sa nu...



pot sa ies cu ea afara daca are 37 cu 4?

Mergi la inceput