Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
sandup si fata cea noua mami de cavaler si zana......bun venit!
Strumph, mortala piscoata si sper ca si Dodo reactioneaza la fel de bine la brad.....mie imi e frica ca o sa faca alpinism
yasmy si eu am papat cateva alune aseara...ti-am lasat comentarii la poze
catank ce face Ioana?
mada intru sa vad poze...
yvyana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Miki, pentru Vladut merge ceva de genul:
http://davidsitudor.wordpress.com/2011/09/21/costumase-de-craciunei-si-craciunite-mici/10464-33-ron-ohm-emmy-234-ani-bumbac-40-polyester-60/

sau https://picasaweb.google.com/105525429893921481823/AlbumDeCRACIUN#5667780799871247730

Primul din pacate deja nu prea se mai gaseste.





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



multumesc mult de info..sa inteleg ca ne citesti ? ai mai fost pe aici si m=a lasat pe mine memoria ?
cum pot sa fac sa=l gasesc pe primul ? e superb..nu prea se mai gaseste inseamna ca mai am o sansa ?




Nu nu am mai scris pe aici, desi va citesc pentru ca dupa cum se vede mezina e in interval .

Eu i-am luat baietelului la inceputul lui noiembrie, de la hainute Aramis (primul costum), insa deja nu-l mai au. Si pe unde l-am mai vazut se vinde repede, ca e sezon. Cand are vladut serbarea?

Am mai vazut o varianta: www.hainuteshop.ro/hainute-1521-costum+mos+craciun+++george.html" target="_blank">http://www.hainuteshop.ro/hainute-1521-costum+mos+craciun+++george.html





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



in jur de 20, dar data exacta n-o stiu inca..oricum mai am timp sa caut, poate mai aduc..ma uit si eu acum pe aramis.
cel de la george l-am vazut si eu, insa mi-e teama sa nu inoate in el, e pt 3-5 ani..desi el e voinic, insa nu stiu cum sunt marimile la firma asta, sunt mai pt prichindei sau mai mari asa ca cele de la next..
oricum merci mult, macar stiu pe unde sa caut acum..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

gata, am vazut, alehiam bun venit!
miki , stii cum e spune doar de dr. sa n-ai nevoie.....
va pup ma duc la treburi ca dorm fetele!
alina si miki... si eu sunt stilul smuls cu treburile.... incep 10 termin 10, dar intre timp nu e bine sa-mi stai in cale... nu pot face farmacie cand gatesc spre exemplu, dar cand le temin....sunt gata toate.... dar cu culorile am un fix... sa se asorteze.. la orice... daca am cumparat si paturica pt carutz in culoare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata mamici!

Bun venit noii mamici. Madutza ti-a raspuns f bine in legatura cu papa.
Foto nu am ajuns sa vad..urmeaza...

Mamici, va multumesc ptr incurajari, sfaturi, ginduri de bine...!!!

Aseara am adormit bustean, oboseala si-a spus cuvintul... la 12 m-a trezit I in loc sa stau eu cu ochii pe ea, si am sarit ca arsa..sperita nu stiiam unde sunt si ce trebuie sa fac...batea inima in mine mai rau ca la bas...Offf ii iau temperatura 38.9.... sa-mi trag palme nu alta Maraia doar draguta, nu plingea.... i-am pus un supozitor cu paracetamol la 00.00(si sosetute umede cu apa si otet, ma speriasem...) dupa 25 de minute 38.7 , dupa o ora 38 temperatura... dupa 1h30 37.7...adormim amindoua...si la ora 4 dimineata avea 37.7...stagnase...dar plingea de durere cred... i-am dat 2,5 ml nurofen...la ora 8 avea 36.8...ora 9 avea 37.1...ora 9.30 37.4 ..ora 10 a scazut fara sa-i mai dau ceva la 36.7...a mincat 60 de fructe, sin..si acum doarme.

Astept sa se trezeasca, vad cit are temp...daca sare iar de 38 ii dau ceva daca nu, nu. Dar...daca trece de 38 din nou plec la Bucuresti. Incerc sa-i iau si urina ptr analize, am punguta deja...
Gingiuta de sus e ca un gogosar de inflamata...sper sa fie de la dinti, dar daca nu e?!?!
Sa plec la bucuresti?! In tgv la spital nu mai pun piciorul...

Merg la poze pina se trezeste piscotel.

Aaaa de la 8 la 10 a benit o vecina sa stea cu I si eu am facut ordine si disciplina, ...aspirat, ster geamuri, schimbat lenjeri...spalat 2 masini rufe (neintinse inca)...am mincat aici, acum.... mi-am tras sufletul...si o iau de la capat.

Sotul pleaca la o inmormantare a strabunicii finutei. Vine si ea...ne vom vedea...(eu nu voi ajunge la inmormantare) Legat de sarcina ei...offff, a apucat sa ia ceva pastile fara sa stie ca e gravi...plinge de durere, se oftica....nu-ivine sa creada...e deprimata. Ea este f credincioasa......dar nu se poate spune ea. Nu are ajutor...sau are dar ptr gemeni, cel mare de 2 ani e cu ea... bla, bla...fiecare si le stie pe ale lui...isi va duce CRUCEA!
Stie, regreta, ..ii este teama .......dar...dar.....

Sunt prin zona pina voi pleca la Buc daca va fi cazul...sper sa nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Miki atunci poate il vei gasi la targurile pt copii care sunt la fiecare sfarsit de saptamana: weekwndul asta Kidex, we viitor babyexpo si mai e si baby boom in jur de 17 decembrie.

Bun, daca tot am avut motiv ca sa intru sa va scriu sa ne prezentam si noi.
Pe domnisoara mica o cheama dupa cum se vede Luiza Alexandra, alias Lulu sau Lu si s-a nascut pe 5 martie. La 9 luni fara 2 zile merge de a buselea, se ridica de tot ce prinde, daca e tinuta de manute paseste. Inca e alaptata, ii iese cel de-al patrulea dinte asa ca pofta de mancare mai mult nu, decat daca rontaie ea ceva altfel pireu cu lingurita e cah. In rest e ca toti bebelusii de varsta ei.
E zambareata si o vesela care ne intregeste familia.




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Neatza,
am o leneeeeeeeeeee, nu am pregatit nimic de mancarica pt amiza si nici nu am chef

ce frumos ca va pregatiti deja cu decorarea casei pt craciun ; eu zic pas anul acesta

madutza minunat ai aranjat in casuta, atenta la detalii

gagalicea asta a mea s-a smecherit...daca nu stau cu ea in pat la somnic doarme doar 20-30 min, daca stau cu ea doarme si 2 ore; daca vede calculiciu in pat s-a dus somnul
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Miki atunci poate il vei gasi la targurile pt copii care sunt la fiecare sfarsit de saptamana: weekwndul asta Kidex, we viitor babyexpo si mai e si baby boom in jur de 17 decembrie.

Bun, daca tot am avut motiv ca sa intru sa va scriu sa ne prezentam si noi.
Pe domnisoara mica o cheama dupa cum se vede Luiza Alexandra, alias Lulu sau Lu si s-a nascut pe 5 martie. La 9 luni fara 2 zile merge de a buselea, se ridica de tot ce prinde, daca e tinuta de manute paseste. Inca e alaptata, ii iese cel de-al patrulea dinte asa ca pofta de mancare mai mult nu, decat daca rontaie ea ceva altfel pireu cu lingurita e cah. In rest e ca toti bebelusii de varsta ei.
E zambareata si o vesela care ne intregeste familia.




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



da, acum am vazut si targurile..gasesc eu ceva

sa-ti traiasca prichindeii si bine ai venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Miki atunci poate il vei gasi la targurile pt copii care sunt la fiecare sfarsit de saptamana: weekwndul asta Kidex, we viitor babyexpo si mai e si baby boom in jur de 17 decembrie.

Bun, daca tot am avut motiv ca sa intru sa va scriu sa ne prezentam si noi.
Pe domnisoara mica o cheama dupa cum se vede Luiza Alexandra, alias Lulu sau Lu si s-a nascut pe 5 martie. La 9 luni fara 2 zile merge de a buselea, se ridica de tot ce prinde, daca e tinuta de manute paseste. Inca e alaptata, ii iese cel de-al patrulea dinte asa ca pofta de mancare mai mult nu, decat daca rontaie ea ceva altfel pireu cu lingurita e cah. In rest e ca toti bebelusii de varsta ei.
E zambareata si o vesela care ne intregeste familia.




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



Incintata de cunostinta!!! micuta Lu... si eu tot pe 5 sunt nascuta .Sunt convinsa ca este o pestoaica de zile mari!!!(nu ca as fi eu )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

madutza, f frumos arata totul..esti f organizata, nu stiu cum reusesti, cred ca e din fire, nu ?
eu sunt anapoda rau, pe mine nu ma inspira nimic din aceste ornamente inainte de momentul respectiv, chiar daca vad in magazine, pe strada si la fiecare pas..nu fac nimic pana in ziua respectiva..bine ca in afara de brad oricum nu cred ca fac mare lucnu ca nu mai avem buget poate doar o plasa de lumini ca tot au ai mei si pot sa le cer.. eu nu sunt adepta organizarii, imi place sa improvizez..de fapt nu pot altfel, zici ca ma impiedica ceva daca maine n-am mancare si asta seara am fost la cumparaturi tot maine pe ultima suta de metri ma trezesc sa fac ceva, tot timpul decizie de ultim moment..altfel nu se poate.. nici in casa nu-mi plac lucrurile puse fix la locul lor, trebuie si ceva pe invers sau ne- la locul lui ca sa zic asa..sunt ciudata stiu..

mami de 2 prichindei

da, miki, imi place s aplanific totul din timp. Daca las totul la intamplare ajung sa le fac pe fuga si parca nu mai apuc sa ma bucur de ceea ce fac. De ex de sarbatori cand avem musafiri imi place ca absolut totul sa fie gata si cu 1 ora inainte sa soseasca, iar in ora aia tot mai vad cate ceva de pus la locul lor. insa daca sunt obosita le les pe toate vraiste..de ex jucariile copiilor de multe ori nu le mai strang seara..fac slalom printe ele si ma tolanesc pe canapea.
Acum fac planur pt meniul din a doua zi de Craciun si vreau sa planific pe ore, cand sa le fac ca sa ma bucur si de invitati si sa fie si toate prospete/calde Vrem sa chemam cele 2 perechi de fini din Bucuresti.
Apropos fetele, ca nu v-am spus, finii din Cipru s-au pus pe proiectat bebe si daca le iese figura anul viitor pe langa nunta nunta finilor nr 3, vom si boteza Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Good morning

Cafeluta v-ati baut-o ? eu acum am terminat-o si am urcat sus la laptop, ca la cafeluta am stat jos cu sotul si ne-am uitat putin la tv la stirile de dimineata si la o varfa mica am facut planurile pe azi si pe maine si gata, am urcat sa va salut

Va multumim de aprecieri si complimente, fiecare isi lauda puiul cum poate si ii iubim neconditionat, al nostru`-i cel mai cel nu ? ciorile.... Aseara nu prea a avut ea stare sa pozeze cum o face de obicei, era maraita, nedormita si cu pata pusa... dar cand am schimbat-o in costumas era asa de dulce de nu mai conteneam sa o pupacesc si am dus-o jos la brad si am asteptat sa vad ce face ... am pus-o jos si a inceput a jumuli, ba un globulet, ba o steluta... nimic grav, ma gandeam ca o sa traga de el sa ii vina peste cap dar tati era langa noi in caz de nevoie de cum a tras de globulet dupa aia nu a mai avut treaba, numa cu ala s-a jucat, la un moment dat i-a dat Nick unul mai mare ca pe ala micut tot avea tendinta sa il bage in gura si ne era frica, dar ea fata numa la ala mic atenta si il lingea oricum, i l-am luat si am terminat si sesiunea ca incepuse sa se maraie mai rau

Madutza, eu am spus ca moda anul asta pentru brazi e combinatia clasica de rosu cu auriu ca asa vad peste tot si asa am auzit ca se poarta anul asta, dar noi nu am mai cumparat alte decoratiuni, le avem pe cele de anul trecut, ca anul trecut le-am cumparat si anul asta eu as fi facut bradul argintiu cu turquaz dar nu am mai avut chef sa cheltui o suta de lire numa pe decoratiuni , poate la anul daca o sa stam la noi acasa si nu o sa plecam aiurea iar pe undeva, de exemplu socri sau ai mei in ro Tu vad ca esti dotata bine cu decoratiuni, foarte frumos , ma tenteaza si pe mine sa cumpar niste figurine cu mos si saniuta sa pun pe geam ca am vazut de vanzare pe la magazine in zona si nu-s foarte scumpe, da` ma mai gandesc, poate o sa cumpar una sau doua, ma mai gandesc daca mai investesc anul asta ceva bani in asa ceva eu pe usa nu am cum s apun coronita desi as vrea, nu am cui in ce sa o agat spuneai parca de lipit cu scotch , sta ? Ai vazut ce mini calendar advent i-a trimis soacra mea piscoatei ? e sirul ala de ciorapei de l-am agatat deasupra semineului, e asa simpatic , in fiecare ciorapel se pune cate o cioco mica rotunda cat o biluta si tot asa pana ajungi la 24 ... si mai am acolo deasupra semineului un suport de lumanarica un rudolf mic , cateva piese de ceramica cumparate de anul trecut din Christmas market din Hyde park si un suport de lumanica cu fata lu` mosu abia astept sa mai creasca piscoata sa cumparam si noi mai multe, sa am ajutor cand decoram

Alina06 am vazut comentariile de mult ca eu am ochiu` soacrei, stiu tot ce misca ai citit ce ti-am scris ieri despre casa?

Moulineta , ursulica era de fapt pui de cangur constumasul, dar e asa de pufos de poti sa ii spui si ursulica tu cand ne-o mai arati pe zanuta ?

Dinora ma bucur ca esti bine si chiar sa stii ca face bine la moral si nu numai sa vii sa mai vorbesti cu noi pe forum, iti spun io, ca trecusi prin asta voi cand faceti bradutul? ai fost deja prin Christmas marketuri pe acolo? stiu ca la voi in germania e traditie, vin fiert cu scotisoara, prajiturele...uff am uitat cum le spune la alea specifice acum de Craciun memoria asta, ma babesc ... mie mi-a placut la nebunie la Brusselles, ma gandesc ca in germania e si mai frumos

Yasmi am vazut un Lucas tare curios, ce scump e el cand tot cauta in masina, se mira el de ce nu are de scos nimic nici o hainuta din masina detectiv in faci , sau poate dezgustator de portocale sau lamai, la ce se stramba asa frumos ?

Pisuc sa stii ca eu una iti duc lipsa nu stiu daca ne citesti si nu mai apuci sa scrii pentru ca esti ocupata cu munca ta, dar mi-ar face placere sa treci mai des pe aici cand mai ai ceva timp liber sa vii sa ne pui pozici noi cu Petru `ntelectualu`

Sandup bine ai venit si te asteptam mai des eu nu stiu si nu ma pricep sa iti spun de papa ca noi suntem in urma tare la acest capitol

alehiam, welcome in the club tu cred ca esti colega de odisee la baiat cu Happiness si fluturasul Andrei, asa-i ?

Ailed ce planuri ai azi mami? iar spalat/calcat ? bradul cand il faci ? ce culori? ieri am vazut niste decoratiuni superbe turquaz si la tine m-am gandit

Catank sper ca sunteti mai bine azi si Ioana e mai vesela

Ia sa trimit mesajul asta si apoi sa ma duc sa spal prin bucatarie si sa ma organizez sa ii fac fructele piscoatei si apoi sa ne pregatim sa iesim, la ora 1 dupa amiaaza am programare la coafor, sa ma fac vopsesc

Va pup si o zi frumoasa

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput