Colectia de toamna-iarna 2005 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

aoleu Corap uitasem, eu credeam ca e rost de vreo vacanta!

Alinus, pt mine 15-20 de grade e super cald iarna la ce viscole cu -15 am avut in ultimele ierni.

E o modificare mica-mica dar semnificativa. E cu galben, iaca iti dau inca un hint.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

La multi ani, tuturor copialsilor care s-au aniversat si pe care i-am ratat la urat!!!
Sanatate mult tuturor , sa cresteti mari, frumosi si norocosi!

Se pare ca zona tineretului va fi mai bogata in bblusi in anul ce vine
Felicitari, Miha!
Poate ne mai povestesti de Maya cate ceva

Lavi esti de admirat , bravo ca ai ramas la fel de pro turism Have fun!!! Mai este un pic si misca bblina , asa-i?

alina vad ca nici tu nu ai stare

cornelia succes cu aranjare, sa fie cat mai repede.
Copilasii au mai fost la gradi?

Despre noi, mereu bolnavi , sincer mi s-a luat rau. abia de termin cu unul ca incepe celalalt, alexia are amigdalita pultacee.
In gradi au fost cazuri de scarlatina si unul de hepatita A, si din pacate numai alexia este vaccinata pe matei m-a convins o dr sa nu il vaccinez.
S-a facut deratizare, s-au facut exudate obligatorii si unii a venit cu rezulattul de la exudat pozitive, si cand au fost trimisi acasa au ripostat ca deh ei au adus ce li s-a cerut , sa iti faci cruce nu alta .
In alta ordine de idei eu ma bucur ca inca nu a nins, "iubesc" iarna de numa numa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Felicitari, Miha!!! Mi-e tare dor de postarile tale...

Bravo Lavi

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

...am pus pe primul plan bucuratul de viata, de sarcina, de tinerete & stuff. Toate astea-s trecatoare.



Uite, cam asa gandesc si eu. Pe principiul asta, de Revelion mergem la Grand Canyon, iar prin februarie-martie am planificat o "fuga" in Vegas, la concertul live Celine Dion.
Eu zic sa nu-ti faci mustrari de constiinta ca mergeti doar cu Silvia la Roma, mai ales daca Nati a ales ca vrea la bunica. Va fi foarte bine pentru toata lumea, ai sa vezi!

Alinush, si eu votez pentru Spania.

Roxi, sanatate multa-multa! Offf, ca des va mai luptati voi cu bolile

Corap, spor la impachetat. Simpatica foc Anais a ta!

Noki!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Lavi, adica te tii de shotii. bineeee :)

La multi ani si din partea noastra tuturor copilasilor care si-au serbatorit un nou anisor de cand n-am mai scris eu! Leea, felicitari pentru dolofanica, e tare dulce si i-ai pus un nume frumos.

Roxi,Meems, multumesc de urari. Dupa cum se vede, ma iau dupa Lavi (la o luna dupa ce ramane ea, raman si eu :) Acum sper sa n-o apuce pofta de bb4 in cativa ani, ca nu stiu pe unde scot camasa :)

Noi suntem bine - de un an in Germania, Maya s-a adaptat bine, i se potriveste stilul lor educational manusa. Si mie mi-e bine, am avut ceva emotii dupa experienta iberica dar stau altfel lucrurile pe aici, am cunoscut oameni faini, de frumos e tare frumos, clima si vegetatia imi plac, de mancare nu mai spun - vorbesc de calitatea ingredientelor, sa nu credeti ca sunt pe o dieta exclusiva de cartofi si carnati :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Miha, multumim de vesti, ma bucur mult ca-s bune, felicitari pentru adaptare (de data asta) si bafta multa!
Stii deja ce-o sa fie bb?
Poate ne mai arati poze cu voi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

LA MULTI ANI Elise-Stefania !!!
Sa ai parte de o copilarie minunata si de tot ce-i mai bun si mai frumos in viata.

Cristina sa va traiasca domnisoarele, sa fie sanatoase si sa va aduca numai bucurii.

mihaela_80 felicitari pt sarcina. Sa va dea DD un bb sanatos si norocos.

Roxi, sanatate multa Alexiei .

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Elise, La Multi Ani fericiti si impliniti!!!
Crissy, sa va traiasca printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

La multi ani, Elise!
Multa santate si noroc in viata micuta printesa

meemsy multumesc

miha ma bucur ca v-ati acomodat cu totii, daca ai timp poate ne trimiti in contul comun o poza cu voi. Sarcina usoara!

lavi am uitat sa iti spun ca este atat de cald in maternitate ca nu e rost de camasi groase, eu am nascut in aprilie 21 si era foarte bine, eu sunt si friguroasa de fel .
Mai bine un halat deasupra, eu asa am procedat

gabi multumesc . Felicitari pentru micuta ta talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

La multi ani! pentru toti aniversatii mici si mari, La multi ani pentru zilele onomastice, atat pentru trecutul Sf. Andrei cat si pentru viitorul Sf. Nicolae.
Miha - felicitari!
Mi-as dori sa am mai mult timp liber, dar... ultima data cand am avut timp liber, am ramas fara servici si nu m-am bucurat prea mult.
Deci, cele mai bune ganduri din partea noastra, cu speranta ca voi putea intra mai des sa le transmit.

Adelina si Albert(16.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

La multi ani aniversatilor ultimelor zile:
Alexandra lui Pischi
Vladutz al lui Joy
Daria lui ela
Sergiu al lui Silvia
Elise a lui Crissy !
Sa cresteti mari, sanatosi si mereu voiosi!

Crissy, sa va traiasca fetele-cucuietele, sa fiti sanatosi cu totii, sa aveti parte numai de bucurii.

Miha, felicitari!!! Sarcina usoara si bb sanatos.
Bravo Mayei - oare e deja la scoala, cum e pe-acolo sistemul?

PS. Noi am sarbatorit 1, 2 si 3 dec cu mopul si laveta, am spalat la geamuri de mi-a venit rau, desprafuit totul... In sfarsit ne-am revenit post-santier, mai arata a casa . Mai avem de luat diverse accesorii (si montat, desigur), dar nu mai am energie.

Si am discutat pe la scoli - in functie de cum va iesi legea noua si de ce copii se inscriu, avem inclusiv marea "sansa" sa ramanem la anu' in clasa pregatitoare .

Mergi la inceput