Colectia de toamna-iarna 2005 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Multumim de urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Crissy cu intarziere, La multi ani pentru Elise, draga de ea!!! Sa aiba o viata minunata, sa i se implineasca tot ce isi doreste!

Mihaela ce surpriza frumoasa ca ai reaparut pe forum!
Eu sper sa nu te apuce pe tine pofta de bb3, sa-mi zici cu o luna inainte sa te apuci de treaba!

Roxi sanatate multa Alexiei!
Si eu m-am saturat de boli: acum vreo 3-4 saptamani pe mine si pe Virgil ne-a durut gatul si ne-a curs nasul, apoi noua ne-a trecut dar au luat-o fetele si au tinut-o asa vreo 3 saptamani. Acum pare sa le treaca, dar am luat-o noi 2 de la capat. Mie mi-e tare greu cu nasul infundat ca de obicei imi puneam picaturi si dormeam si eu, acum picaturi n-am voie, asa ca e cam jale

Multam mult de raspuns cu maternitatea, halat oricum voi avea ca face parte din uniforma obligatorie, e destul de grosut asa ca aveti dreptate, nu-mi cumpar camasi cu maneca lunga din finet.

Meems bravo pentru programul de plimbareli! Ce m-as duce si eu la un concert Celine Dion daca ar veni in Ro!

Maria bravo pentru eficienta! Eu am spalat geamurile sambata trecuta si Virgil a desprafuit. Sambata asta am frecat faianta din bucatarie si bai, am facut si febra musculara la picioare de la atatea genuflexiuni, acum e curat si eu multumita.

Si eu am primit la gradi o cerere tip sa o completez si sa o dau, noroc ca am citit-o inainte, ceream sa inscriu copilul in clasa 0 din anul 2012 am zis NO WAY, cum sa semnez asa ceva?!

Eu am simtit sambata ceva in burta, mi-am pus mana, era un gogoloi tare undeva in stanga-jos, i-am pus lui Virgil mana acolo si a zis ca la scurt timp gogoloiul a luat-o din loc , intr-adevar, cand mi-am pus mana din nou nu mai era. Deci presupun ca bebe e bine, traieste, in orice caz burtica creste. La doctor mai merg pe 14 dec.

Lavi 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

La multi ani, Elise!!

Lavi, felicitari pt guguloiul miscator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

... Mihaela felicitari!!! Sarina usoara si bebe sanatos si voios!

Lavi emotionat ... sa o simti pe bebelina miscacioasa!

Poate o da Domnu si la noi, acum ca terminam cu amenajari si stres ...




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, ce fain cu bebelina dansatoare .

Camelia, sa-i calci pe urme cat mai curand!

Pregatit-ati ghetutele ?
eu azi noapte plimbam cadourile din ascunzatoarea principala intr-una mai apropiata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Silvia e cu Virgil la control la ortodont iar Nati il astepta pe Mos Nicolae si ma tot intreaba: mami, ce lucru bun sa mai fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Nati il astepta pe Mos Nicolae si ma tot intreaba: mami, ce lucru bun sa mai fac?


hahahaa!

eu am venit din cora unde am completat mos nicolaele. superb a fost. vb serios. nu era picior de copil, din motive evidente. parintii singuri la cumparaturi se comporta muuuult mai frumos: se circula regulamentar pe dr culoarului, viteza constanta, fara carucioare puse de-a latul etc. la raionul de jucarii surpriza: 2 tati beti manga

ajung acasa acu' juma de ora, nichita: mami, tu stii cate stelute sunt pe steagul uniunii europene. da, mami , desigur. Cate? uuups, baga-mi-as, incerc cat pot de rapid sa le numar in minte. imi intrerupe el concentrarea cu repros: sunt 12, mami, tu azi ce-ai invatat la serviciu?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Wooow ... Foarte tare Nichita!!!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

La multi an Elise!

Miha felicitari! Deci incepe sa se miste colectia junioara!:)

Lavi nu am sesizat, bine ca au spus fetele:)) Nati stie ea ce stie, cand sa faca lucruri bune!:) Sper ca a fost incantata de Mos.

Anda tare de tot Nic, ai grija si fii pe faza de acum incolo!:) Eu la intrebarile missei de regula raspund ca nu stiu ca sa o las pe ea sa zica raspunsul corect. Altfel se supara daca stiu:))



Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

POZE ALESSIA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient ętre, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello colectiei dragi!

In primul rand, La multi ani si o copilarie senina si plina de veselie toturor copilasilor dragi care s-au sarbatprit in ultima luna. Imi fac mea culpa in mod public pentru lipsa de timp ca sa mai tin pasul cu discutiile de pe-aici.
Citesc (aproape) zilnic forumul, dar timp de postat, nexam.

Si La multi ani de Mos Nicolae celor care-si serbeaza ziua de nume!


Felicitari noii din colectie. Mihaela draga, sa ai o sarcina usoara si un bebelac cumintel si mancacios!

La noi nu-s noutati. Toate vechi: gradi, cursurile de teatru si de inot.

Lavi, felicitari pentru bebelina plimbareata prin burtone! Si aplauza Nataliciului-figura.

Anda, vaaaaai, cum sa te apuci sa numeri stelele din drapelul UE unde-ai bantuit la orele de drept comunitar?

Cam asta e raportul de Mos Nicolae.

Mergi la inceput