Colectia de toamna-iarna 2005 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani Alexandra si Vlad!!!
Pischi & Joy sa va traiasca minunile! Mai dati si voi pe aici, nu mai avem de mult vesti de la voi!

Kinectul - ma astept sa se joace cu el cat s-or juca, in limita timpului, care si la noi e pe minus. Si Silvia are multe teme si eu prefer sa o vad cum se mai joaca inca cu Nati jocurile lor de copii si imi place de ele cum se uita la DVD-uri si dau pause si reiau unele scene care le plac si se distreaza impreuna de personaje si de scene . Dar Virgil a sustinut ideea cu Kinectul, eu n-am fost impotriva ca si-asa nu mai stiam ce alt cadou le-am putea lua ca ne e plina casa de jucarii ca merge tare greu cu datul si aruncatul.

Lavi 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!

La multi ani Vlad si Alexandra! Sanatate multa si muulte bucurii!
Pischi si Joy sa va traiasca copii si sa va aduca numai bucurii!


Lavi, le-am visat pe fetele tale azi-noapte! Ne intalnisem cu totii undeva erau vesele, bronzate ...






Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani Oana-Daria si Sergiu_stefan ex tero!
Silvia si Ela, sa va traiasca copilasii! Asteptam vesti de la voi!

Cami ha-hat! Cam departe bronzul ala!

Ieri a fost Virgil cu fetele in Terra Park, a fost dragut, zice ca e mic, dar le-a placut. Insa mi se pare scump, au luat o cartela de 50 RON pe care au primit 65 de puncte cu care s-au dat cam timp de o ora si Virgil s-a dat intr-o singura atractie, cu Nati. Daca vrei sa te dai timp de mai multe ore acolo scoti ceva bani din buzunar.

Eu nu-s sanatoasa. Ma declar apta de internare.
Am mai pus asa rapid, de un city break pe fuga, achizitionat bilete la Blue Air pentru un we prelungit la Roma 2-5 februarie, cand voi avea fix 26 de saptamani. Dupa ceva deliberari mergem noi 2 cu Silvia, pe Nati o lasam la bunici. (a fost alegerea ei, nu a noastra. I-am zis de ruine romane, strazi si piete si daca ploua, muzee, versus bunica si ea a zis ca prefera la bunica, ca ii e dor de bunica).

Imi pare intrucatva rau pentru Nati si ma simt vinovata sa o lasam acasa si pe Silvia sa o luam. Pe de alta parte Silvia face istorie si e interesata de Roma, capitala Imperiului Roman si va fi interesant si nou sa mergem undeva numai cu ea, va fi in centrul atentiei, tocmai acum inainte de bb3 pe care nu-l doreste neaparat, deci per ansamblu mi se pare bine.

Intrebarea e daca voi putea eu sa merg, sa nu patesc vreo consemnare la pat. Daca nu pot merge asta e, merge doar Virgil cu Silvia, cazarea e anulabila iar biletele de avion au fost ieftine.

Am mai vrut un strop de vacanta intr-un loc frumos (si mai cald) inainte de marele hei-rup cu bb. Nu-mi propun sa epuizam Roma, daca ne place si vom avea posibilitatea, vom reveni. (n-am mai fost pana acum nici eu nici Virgil)

Lavi 17 fix, dusa cu pluta dpdv turism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

M-am dus sa actualizez prima pagina, don'soara Alessia draguta nu mai e bebic , mai avem un singur bebic sub 1 an, pe scumpica dolofana de Tiana . Daca va aruncati un ochi o sa vedeti si o surpriza.

Lavi 17 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

heee, in 22 de saptamani cu anais am fo' si eu la paris... in 32 am fo' cu anais la barcelona asa ca 28 e lejer

vazut surpriza

eu fac bagaje. si am un munte de trebi la serviciu.

edit: si am fost ieri la defilare, pe post de umeri-suport pt. anais. ea zice ca a fost frumos. eu zic ca-s rupta de spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Bravo LAvi! Pt bookuirea vacantei la Roma! Si pt ca o iei doar pe Silviuta! Are nevoie de asa ceva, sa se simta in centrul atentiei cum zici. Am sa fac si eu la fel, nu inca pt ca Alessia e prea mica, mai astept vreun an. Vad acum, cand o mai iau pe Amalia in weekend, doar noi doua si mergem ba la piscina, ba la patinaj cat se bucura, si chiar imi spune strangandu-ma de mana ca ce bine e fara Alessia. In weekendul asta o iau la ski ( acoperit, aici langa noi sunt partii artificiale).

Mai io nu prea sunt familiarizata cu prima pagina, asa ca m-am tot uitat sa vad surpriza dar nu m-am prins. Am remarcat doar ca noi suntem cazate tot in Antibes si Buluci in Azerbaijan. Dar banui ca e locul nasterii primului pui....:)

Io as vrea sa merg spre cald acum in decembrie...dar tot nu stiu unde, ca nu vreau nici sa zbor prea mult:) Cred ca ma duc in vreun center parc dasta artificial....no way!

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

POZE ALESSIA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient ętre, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap sa stii ca ideea cu Roma mi-a venit amintindu-mi de pozele cu tine pe banca, la soare, in Bcn, in februarie, in timp ce noua ne clantaneau dintii pe aici.

Din pacate nu stam prea mult pt ca nu vreau sa sacrific mult din concediul lui V pe anul viitor. Nici eu nu voi avea prea multe zile, tinand cont ca lucrez doar cateva luni. Dar alea care sunt trb folosite.

Bineinteles ca nu e prea rational din partea noastra care vrem sa ne luam apart, dar am pus pe primul plan bucuratul de viata, de sarcina, de tinerete & stuff. Toate astea-s trecatoare.

Deci m-ai linistit. 26 fata de 32 e super lejer si avem acelasi doctor.

Bagaje pentru unde?
Drum bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Alinus, sudul Spaniei. Cam 20 de grade. Mancat afara la terasa. Nu cred ca faci mai mult de 2 ore cu avionul.

Noi de Revelion mergem la Istanbul 6 nopti, doar eu cu Virgil, la lejereanu'. De aici mustrarile de constiinta.

Dar muncim mult amandoi, el f mult la servici, eu si servici si acasa. Plus sarcina cu unele insomnii. Suntem cam rupti. Cred ca meritam. Si vor urma nopti nedormite cu bb3.

Mai studiaza prima pagina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bagaje = pai ne mutam de ici pana colea ... sper ca pana de craciun sa ajungem "colea", ca nu mai rezist.

anais deja a ajuns la concluzia ca iubesc mai mult copiii saraci decat pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Chiar acuma rasfoiam netul si Spania apare cam cea mai aproape, dar nu e suficient de cald totusi, adica este daca vrei sa te plimbi si vizitezi, ori io cu gaza mica care nu are rabdare nu ma incumet:). Si din ce am remarcat 20 grade sunt cand e o iarna usoara si in restul europei, adica aici am avea intre 10-12 grade. Asta zic din experienta mea azureeana:)

So far aici iarna e mai mult decat ok, acum avem soare si 10-12 grade, inca nu am scazut pe minus nici noaptea deci e ok. Si e decembrie, fata de ultimii 2 ani e parfum.

M-am mai uitat odata, vad ca apare Colectia noua, nu stiu cum era inainte. Oricum nici colectia veche nici cea noua nu au poze vizibile, e doar un log in la snapfish.

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

POZE ALESSIA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient ętre, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput