Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Buna seara!
Irinuk, zic si eu... dai seara lp, poate numai ai tu cat tb...!
Cat despre ridicat, alergat in 4 labe, tras de lucruri si plictisit de jucarii, cunoastem si Andra face la fel... iar cu treaba in general si la Maria o faceam doar cand dormea... dif. era ca Maria mea era ca Lucas a lui Yasmy la program.Nu poti sa o chemi pe soacra, pe altcineva sa stea un pic cu Daria se te duci si tu la coafor odata, la cumparaturi altadata... etc sa iesi din rutina...?
Daca tu nu esti zen si ea devine agitata...
Simo, departeeee e vara... vine Craciunul
roxy, ppuuuup!
sa stiti ca si eu pana anul trecut, cand eram gravi si mi s-a stricat boilerul la bucatarie vedeam masina de vase ca o mobila... acum m-am invatat si e prietena meaaa
mada, cami, lparpala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele maine la Z e reducere 20 % la colectia noua de hainutze... am primit mail de la ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

simo, el ziua se joace in living ca acolo stam, doar seara inante de baita se joaca la el sau la Cata in camera. Cand sa-l las sa atinga obiectele? pe intuneric? cred ca tb sa ma documentez mai bine pe tema asta.
Tu ce faci? ce fac baietii? Arsenie mai sta in tarc? cata nu mai vrea...s-a sclifosit de cand a tot fost bolnavioara..o las sa umble peste tot..ca am childproof casa de la Cristi

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Mada seara, cand se scoala cu frica, aprinde-i lumina si lasa-l sa atinga obiectele de care poate se teme. Pentru ei si un ursuletz capata proportii uriase in intuneric... Eventual poate iti spune de ce se teme...el doarme cu lampa de veghe? Dc nu ar fi bine sa-i pui unaArsenie sta in tarc , chiar dc protesteaza, doar cit sa-mi termin treaba la bucatarie..pentru ca la un moment dat nu se mai poate, fie e in ghiveci si maninca din palmier, fie e cu o cutie de jucarii in cap (are o metoda singulara sa rastoarne cutia)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

irinuka, vezi ca nu esti singura care atenteaza la butoi zilele astea. Hai ridica-ti moralul si intra mai des pe aici cand doarme pitica. Comportamentul ei e ff normal, la fel face si Catalina ziua. Te sfatuiesc sa ridici toate lucrurile periculoase la inaltime si sa o lasi sa umble pe unde vrea ea Cata misuna pe langa mine prin bucatarie in timp ce eu spal vase, fac curatenie etc. Bucataria e plina de jucarii si eu fac slalom intre ele. In living am mutat mas in fata sistemului audio ca sa nu umble la el si in rest e la fel plina de jucarii. singurul loc in care nu intra e la noi in camera si in baie unde tin usile inchise..in rest are toata casa la dispozitie. Cata doarme doar 1.5 ore ziua intr-o singura repriza iar noapte doarme de la 21 la 8-8:30.
vezi partea buna alucrurilor...va si mai rau cand va vrea sa mearga peste tot doar tinuta de mana..atunci va fi mare incercare
hai nu mai fi trista, e mai bine sa ai un copil enregic si sanatos decat unul apatic



Mada am vazut ca butoiul are mai multi fani zilele astea
Singurul lucru care ma consoleaza este asta, ca am un copil sanatos si cu ceva mai multa energie!
Si in casa noastra este la fel, am si tarc in living, in care nu sta mai mult de 2 min si incepe sa tipe, cu toate jucariile ei. Nu am reusit sa cumpar protectii pentru colturi si de asta mi-e frica.
La bucatarie ii mai las deschisa usa de la masina de spalat vase si e foarte interesata de ce vede acolo. Asta ma mai salveaza de cateva minute de liniste cat mai stang pe acolo.
Uite inca un avantaj al masinii de spalat vase, ca tot se vorbea...

Simo nu mai stiu ce voiam sa-ti spun

Trebuie sa ma duc sa ma spal pe cap, ca mi-am pus o masca cu ulei de masline si in curand se trezeste Redbull. Sper sa nu raman toata noaptea cu ulei in cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Simo,am dat jos aproape 4 kg,dar de maine nu o mai tin.

Irinuk,daca te incalzeste cu ceva,eu,sunt in aceeasi situatie cu tine.
Exact acelsi program are si maimuta mea...treziri la greu.
Eu sincera sa fiu m-am resemnat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele maine la Z e reducere 20 % la colectia noua de hainutze... am primit mail de la ei!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


off cate reduceri si eu tot in pom sunt cu banii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

ooof, si eut in pom cu banii, exclus sa ajung la z, am 4 frati, mama (e si ziua ei), tata, sot,doamne la gradi, scoala, ingrijitoare...si toate tre sa le iau din salariul sotului ca al meu e dat..Eu zic ca m-am descurcat oricum, i-am mai zis eu odata...salariul lui e al amandurora...
Delia, mersi de pont oricum...eu sper sa strang ceva dupa sarbatorile astea si sa iau d ela reducerile mari in ianuarie...vreau sa iau macar pt david pt anul viitor. Pentru ceilalti am de la cei mai mari, dar david tre sa primeasca de la mine ca n-are de la cine
Persi, eu zic ca ai dat super jos, adica ai vazut ceva acolo 4 kg inseamna mult zic eu. Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele...

Irinuca,persi..stati linistite ca nu sunteti singurele care nu dormiti.Mai sunt si eu..David aseara s-a trezit de 6 ori..La unele treziri nici macar titi nu vroia ci plangea....cred ca il doare dintele nr 2.Acum pe seara a bazait de numai...I-am dat si cu Calgel si nimic...

Eu seara ii dau si titi si suplimet,deci nu plangea de foame.Clar il doare gingia pt ca baga acolo orice si se freaca...

Calgelul ala nu stiu ce efct are caci mi-am dat si eu la un dinte care ma doare si nimic..asa ca sunt in asentimentul lui David:suferim de dureri de dinti!!!!

In conditiile in care eu m-am trezit mereu noaptea,acum nu mi se pare ceva aiurea...este mai greu pt tine Irinuca care ai avut parte si de nopti linistite..

Roxy..cu bona a ramas ca in decembrie sa ne auzim!!!Deocamdata nu am mai facut nimic!!!O sa mai caut,dar parca m-am lenevit de la sarbatori...deja visez numai cadouri si vb Madutei..banii s-au cam dus!!Deja astept urmatoare idemnizatie..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Delia de vreo saptamana am introdus laptele praf la masa de seara, tocmai ca ma gandeam ca nu ii mai ajunge. Si nu e nicio schimbare.

Persi nu ma bucur ca patesti si tu la fel, dar parca e mai linistitor sa stiu ca nu sunt singura.

Trec toate; noi si bebeii sa fim sanatosi, ca celelelate se rezolva!

Ma duc la dus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Irinuca..pt mine faptul ca David seara papa LP nu a produs nici o schimbare!!!!
Asa ca "welcome in the club"

Cred ca daca ii inlocuiesc toate mesele poate modific ceva...
Deocamdata nuuuuu...seara titilim non-stop..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput