Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

catalina a inceput sa urce scarile gata, reinstalam usa de protectie la scara Cat de sigura e pe ea cand urca . S-a dus dupa o pereche de papuci pe care o pusesem acolo ca sa nu ajunga ea la ei :P

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

Bravo Cata!
Hotarata fata , stie ce vrea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am ajuns de afara....am inghetat!!!! brrrrrrrr

prega papa pt junior si sunt pe aici....

mada, imi poti spune eaxct ce firma este usa dew siguranta?? p-t ca trebuie sa cumpar si eu poop nazdravana mica!!!

ceva ideei de papa de dupa masa-seara aveti???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

am ajuns de afara....am inghetat!!!! brrrrrrrr

prega papa pt junior si sunt pe aici....

mada, imi poti spune eaxct ce firma este usa dew siguranta?? p-t ca trebuie sa cumpar si eu poop nazdravana mica!!!

ceva ideei de papa de dupa masa-seara aveti???


mamica implinita cu 2 comori !!



protesctia este cumparata din ikea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

catalina a inceput sa urce scarile gata, reinstalam usa de protectie la scara Cat de sigura e pe ea cand urca . S-a dus dupa o pereche de papuci pe care o pusesem acolo ca sa nu ajunga ea la ei :P




am pus dovada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bravo, Cata! Te-am vazut micuta alpinista!

Am fost si noi pe afara si a fost tare bine: soare, cald, i-am dat haina si caciulita jos la un moment dat. Am pus si poze, sa vedeti cum ne-am distrat pe-afara.

Am mai citit din urma si am asa de zis:
Madutza, yasmi, cami, roxy, multam pt raspunsurile legate de fiertul carnii. Asa ma gandisem si eu sa arunc prima apa dupa ce da un clocot.

Viss, si eu fierb ceapa si o arunc. Nu-i pun mereu, asa cand si cand. Si doar o bucatica. Cu brocoli am incercat dar nu s-a omorat. Dar insist, ca de, cica e sanatos. Daca papa 80-100 tot e bine, ma declar multumita. Eu inca n-am dat conopida. Mai astept.

Am vazut ca ati vb si de impodobit. Noi dupa Sf Nicolae incepem sa le punem; asa, azi ceva, maine ceva... Brad vrem sa facem si afar pe terasa de la intrare, si in casa. Si trebuie sa luam si noi ceva decoratiuni pt exterior, ca la bloc n-aveam nevoie, dar acum vrem. Ceva furtun din acela luminos... as vrea si o figurina ceva, dar ce am vazut pana acum sunt cam scumpe pt buzunarul nostru de acum (60-70 de lei).

Fetele care stati la casa, ce puneti pe exterior? Prin curte?
Irinuca, si Luca e activ si se plictiseste repede de jucarii. Tot timpul trebuie sa-i dau ceva nou, fie ca-i o revista, o sticla goala... dar sa fie altceva. Nici noaptea nu doarme legat, dar cand il apuca plansul asa in somn, ma duc, il intorc pe o parte, ii pun suzeta si adoarme la loc. M-am obisnuit.

Sunt in pana rau cu fructele. Nu stiu ce sa-i mai fac. I-am tot dat, o zi banana cu biscuite, uneori combinata cu kiwi, in alta zi mar cu para si gutuie coapte. Si altceva? Ca m-am saturat si eu de ele. Ii mai dadeam avocado, dar n-am mai gasit... Voi ce fructe mai dati?. Yasmi, mi-a placut ideea cu compotul de mere. Dar Luca n-are inca niciun dinte, trebuie sa raman tot la piureuri...

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:



La multi ani Andreea, Andra, Andrei!

Astazi fac bagaje ca plecam la parintii mei si stam pana duminica!
Mami here I come!

Fetele de unde ati luat scaun auto, buget de criza?
Eu as vrea de 9-36 kg, adica sa aiba si inaltator detasabil! Ce spuneti?
Am vazut unul la Chicco 550 ron http://www.chicco.ro/product--scaun-auto-neptune--1130.html
Alte idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Am vazut in oferta Cora scaun auto Nania 9-18kg, 169ron http://www.cora.ro/?sectiune=002&categorie=x&p=sql_002_&md=x&smd=0000000068#/2/zoomed

A auzit cineva de firma asta?

Avand in vedere ca eu am vazut scaune cu preturi peste 400ron, nu stiu ce sa zic de asta; parca nu prea-mi inspira incredere



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Bravo, Cata! Te-am vazut micuta alpinista!

Am fost si noi pe afara si a fost tare bine: soare, cald, i-am dat haina si caciulita jos la un moment dat. Am pus si poze, sa vedeti cum ne-am distrat pe-afara.

Am mai citit din urma si am asa de zis:
Madutza, yasmi, cami, roxy, multam pt raspunsurile legate de fiertul carnii. Asa ma gandisem si eu sa arunc prima apa dupa ce da un clocot.

Viss, si eu fierb ceapa si o arunc. Nu-i pun mereu, asa cand si cand. Si doar o bucatica. Cu brocoli am incercat dar nu s-a omorat. Dar insist, ca de, cica e sanatos. Daca papa 80-100 tot e bine, ma declar multumita. Eu inca n-am dat conopida. Mai astept.

Am vazut ca ati vb si de impodobit. Noi dupa Sf Nicolae incepem sa le punem; asa, azi ceva, maine ceva... Brad vrem sa facem si afar pe terasa de la intrare, si in casa. Si trebuie sa luam si noi ceva decoratiuni pt exterior, ca la bloc n-aveam nevoie, dar acum vrem. Ceva furtun din acela luminos... as vrea si o figurina ceva, dar ce am vazut pana acum sunt cam scumpe pt buzunarul nostru de acum (60-70 de lei).

Fetele care stati la casa, ce puneti pe exterior? Prin curte?
Irinuca, si Luca e activ si se plictiseste repede de jucarii. Tot timpul trebuie sa-i dau ceva nou, fie ca-i o revista, o sticla goala... dar sa fie altceva. Nici noaptea nu doarme legat, dar cand il apuca plansul asa in somn, ma duc, il intorc pe o parte, ii pun suzeta si adoarme la loc. M-am obisnuit.

Sunt in pana rau cu fructele. Nu stiu ce sa-i mai fac. I-am tot dat, o zi banana cu biscuite, uneori combinata cu kiwi, in alta zi mar cu para si gutuie coapte. Si altceva? Ca m-am saturat si eu de ele. Ii mai dadeam avocado, dar n-am mai gasit... Voi ce fructe mai dati?. Yasmi, mi-a placut ideea cu compotul de mere. Dar Luca n-are inca niciun dinte, trebuie sa raman tot la piureuri...

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


alina sa stii ca daca noi ne plictisim de ele, cheia succesului la copii e sa fii cat mai constant ..ei nu se satura de aceleasi fructe, ba sunt chiar incantati, sunt mai reticenti daca le schimbi ceva..asa ca nu-ti fa probleme, da mar zilnic ca e snatos..stii cum e, un mar pe zi sanatate curata..
cu decoratiunile nu pot sa te ajut, e si la noi prima oara la curte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05



La multi ani Andreea, Andra, Andrei!

Astazi fac bagaje ca plecam la parintii mei si stam pana duminica!
Mami here I come!

Fetele de unde ati luat scaun auto, buget de criza?
Eu as vrea de 9-36 kg, adica sa aiba si inaltator detasabil! Ce spuneti?
Am vazut unul la Chicco 550 ron http://www.chicco.ro/product--scaun-auto-neptune--1130.html
Alte idei?

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



si noi ne-am uitat tot dupa scaune din acestea, bine noi vrem sa-i luam lui vlad si andra il va primi pe al lui..
insa recomandari nu pre stiu..doar ca eu am ceva cu chicco, nu-mi plac scaunele lor..al lui vlad este si e groaznic, sintetic rau, transpira, rigid, incomod..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

dragele mele, azi e o zi tare fericita

tuturor puilor cu numele de andrei/andreea/andra

andrei, puiul lui happy
rares andrei si mamicii tale andreea
andra, frumoasa lui miki
stefy andreea, domnisoara lui deea
andra, dodo scumpa a deliei
cristian andrei, puiul lui dyadya
radu andrei, pui frumos a lui persi
eduard duracell andrei, al mamicii ally
david andrei, puiul lui lalely
andrei, puiul lui nilifera

si nu in ultimul rand, luca andrei, copilul meu iubit din tot sufletul

Mergi la inceput