Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am adormit-o pe Anastasia ca era asa maraita....nici fructele nu le-a mancat, a luat vreo 10 lingurite si gata, dar cu degetele in gura este tot timpul si se freaca.
m-am uitat iar la gingiile de sus si sunt tot umflate si denivelate. oare cat mai dureaza treaba asta? cand ii ies dintisorii oare? sa-i iasa odata.

miki febra este de la dintisori. de aseara n-a mai facut deloc dar maraita tot este. daca nu mai face febra inseamna ca ies?

madutza multumesc de raspuns

La multi ani1 tuturoir bebeilor ce poarta numele de Sf. Andrei sa cresteti mari si sanatosi.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

eu ii dau mai mult pasata si bucati in mana. de ex aseara i-am dat un copanel de pui in manuta si la papat aproape tot , sau ii dau cate un mar si mananca din el sau pastele ii le dau asa cum sunt....etc.
astazi i am facut compot de mere cu scortisoara. i am taiat merele patratele mici si asa a mancat compotul.



mamica implinita cu 2 comori !!



yasmi, pai e baiat mare. daca are 8 dinti cred si eu ca roae la copanel

ce ai ales pana la urma la faianta?
noi am fost duminica la casa si e ok numai ca sunt niste lucruri care nu mi-au placut. chiuvetele puse de ei sunt oribile si le voi da jos instant si parchetul e o nuanta mai inchisa ca cica asa a venit lotul.....dar nu e urat numai ca nu e ce voiam eu

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina pai in baia de sus am ales culorile liliac+alb si au ceva gri prin ele iar in baia de jos am ales maro+crem.tu??cand va mutati?? probabil ca o sa mai vedeti in timp lucruri care nu va convin....e nasol ca nu ai putut alege tu totul, inclusiv prizele ....hi asta cu prizele+intrerupatoarele...am vazut asa modele frumoase pt copii... cum ii faci camera printesei?? eu tot nehotarata sunt...si parca vad ca maine-poimaine ma intreaba ce culori vreau si eu habar nu am


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am pus niste poze de azi..le micsorez acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

alexina pai in baia de sus am ales culorile liliac+alb si au ceva gri prin ele iar in baia de jos am ales maro+crem.tu??cand va mutati?? probabil ca o sa mai vedeti in timp lucruri care nu va convin....e nasol ca nu ai putut alege tu totul, inclusiv prizele ....hi asta cu prizele+intrerupatoarele...am vazut asa modele frumoase pt copii... cum ii faci camera printesei?? eu tot nehotarata sunt...si parca vad ca maine-poimaine ma intreaba ce culori vreau si eu habar nu am


mamica implinita cu 2 comori !!



ahhh asta cu prizele chiar nu ma intereseaza...altele sa fie la locul lor. la noi toti peretii sunt albi si vom jongla cu tapet. dar totul in timp, mai intai sa ne mutam. camera piticei va fi simpla pana realizeaza ea ce si cum. ce are acum in camera vom muta acolo si apoi dupa ce creste vom face ceva special.
la noi grasia/faianta sunt culori simple uni, doar gresia difera de faianta si sunt bej/maro 2 bai si una neagra sidefat/mat.
voi aveti scari din beton? noi da si as vrea sa le mochetez cu burete pe dedesubt sa fie moale :))


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, randurile de culori cum le-ai ales?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am pus niste poze de azi..le micsorez acum

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



mica cocheta si sa stii ca nu a slabit! tot are chiscute!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu tot astept sa se trezeasca juniorul sa iesim pe afara putin inainte de somnul de amiaza

mada, pooop scumpica cata!!! randurile la faianta: 2 albe+1 culoare+1 alba+3 culoare+3 albe.

alexina, da de beton sunt si cu gresie portelanata deasupra. vom pune si acele "piedici" nu stiu cums e numesc antialunecare pe fiecare scara.

strumf ce faci mami?????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina voi ati luat in rate??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catalina a inceput sa urce scarile gata, reinstalam usa de protectie la scara Cat de sigura e pe ea cand urca . S-a dus dupa o pereche de papuci pe care o pusesem acolo ca sa nu ajunga ea la ei :P

Mergi la inceput