Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Am vazut in oferta Cora scaun auto Nania 9-18kg, 169ron http://www.cora.ro/?sectiune=002&categorie=x&p=sql_002_&md=x&smd=0000000068#/2/zoomed

A auzit cineva de firma asta?

Avand in vedere ca eu am vazut scaune cu preturi peste 400ron, nu stiu ce sa zic de asta; parca nu prea-mi inspira incredere



Mami fericita deDaria (8.04.2011)



nu stiu firma, dar e 0-18..nu prea e investitie pe termen lung..adica va trebui sa mai schimbati unul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Am gasit si site-ul producatorului Nania
http://www.nania.com/produit.php?id_produit=43#
Se produc in Franta si face parte din acelasi grup cu Chicco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

multumesc tuturor in numele lui luca pentru urarile frumoase pe care le-a primit

o felicit si pe cata pentru cum urca ea scariledraga de ea, ce mare s-a facut

eu azi dimi am fost la spital sa vad care e treaba cu mana pentru ca durerea asta afurisita in loc sa scada mai rau crestea se pare ca am un chist sinovial, apa stransa la incheietura mainii drepte, cu care voi ramane toata viata se va reactiva la eforturi sau la cazaturi se poate opera dar nu garanteaza efectul, sunt 60% sanse sa se formeze iar...si la doctor ajunsese o fata care avea 5 taieturi pe mana si chistul, din unul mic, tot umbland la el se facuse cat o minge de pingpong asa ca acum stau prin casa cu o orteza care sa imi tina mana imbolizita e horror cu copilul ca nu prea pot sa ma ocup de el, chiar ma gandeam sa il trimit maine la mama pana sambata ca in stilul asta nici mancare nu pot sa ii fac, nici sa il ridic nici nimic

cam atat de la noi, va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Miki, multam! Nu stiam treaba asta cu fructele.M-ai mai linistit. Cu decoratiunile... poate le puneti inaintea noastra si vad niste poze. Sa ma inspir

Irinuca, eu despre chicco, am mai auzit pareri contra, asa cum zice si miky. Si noi stam slab cu banii, dar totusi ne-am hotarat sa luam unul peste 400 de lei, asa intre 450 si 600. Mai ales ca si bebelina ta e activa, trebuie sa fie confortabil. Ne-au mai spus si niste prieteni sa nu facem ca ei, sa luam ieftin, ca-l luam degeaba si nu sta copilul. Sa fie moale, cu spatar reglabil, sa fie macar 9-25 de kg, pt ca ii ramane repede "mic". In sensul de ingust la umeri. Asa ca, dupa toate recomandarile celor patiti, am hotarat sa luam unul dupa cum ti-am zis. N-avem bani, dar mai punem de-o parte pana prin februarie.

Madutza, parca tu ai pus o data un link? Cu scaunul pe care il aveti voi si de care sunteti multumiti? Era pe la 550? Il mai pui o data?

Strumphy, ce faci mami?

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Am gasit si site-ul producatorului Nania
http://www.nania.com/produit.php?id_produit=43#
Se produc in Franta si face parte din acelasi grup cu Chicco

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



noi ne-am uitat la astea
http://www.toyz.ro/scaune-auto-copii-accesorii/kinderkraft/scaun-auto-smart-beige-black-9-36-kg/

nu cunosc nici firma asta, asa ca nu stiu daca sunt bune sau nu..dar aveau un pret atractiv si ni s-au parut ok..cica sunt nemtesti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

multumesc tuturor in numele lui luca pentru urarile frumoase pe care le-a primit

o felicit si pe cata pentru cum urca ea scariledraga de ea, ce mare s-a facut

eu azi dimi am fost la spital sa vad care e treaba cu mana pentru ca durerea asta afurisita in loc sa scada mai rau crestea se pare ca am un chist sinovial, apa stransa la incheietura mainii drepte, cu care voi ramane toata viata se va reactiva la eforturi sau la cazaturi se poate opera dar nu garanteaza efectul, sunt 60% sanse sa se formeze iar...si la doctor ajunsese o fata care avea 5 taieturi pe mana si chistul, din unul mic, tot umbland la el se facuse cat o minge de pingpong asa ca acum stau prin casa cu o orteza care sa imi tina mana imbolizita e horror cu copilul ca nu prea pot sa ma ocup de el, chiar ma gandeam sa il trimit maine la mama pana sambata ca in stilul asta nici mancare nu pot sa ii fac, nici sa il ridic nici nimic

cam atat de la noi, va !

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


off ce ghinion..multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Scrish, , ce ghinion! Sanatate multa!

P.S. M-am uitat la odiseea dinaintea noastra, la buburuze de ianuarie februarie. Au deja 4 gravidute!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Buna ziua,

ce mai faceti fetele cu bebici minunati? Sper ca sunteti bine. Eu va mai citesc din cind in cind, dar nu prea gasesc timp sa scriu. Noi suntem bine in afara de faptul ca suntem diagnosticati cu neurodermita cu care luptam zi de zi. Vroiam sa intreb daca mai are careva din bb-ii vostri problema noastra? Ma intereseaza cum se procedeaza in Ro cu aceasta boala?

Ma duc sa citesc din urma sa vad ce mai faceti. A propos....eu nu mai pot deschide albumul...a-ti schimbat parola cred. Daca vrea cineva sa-mi trimita shi mie noua parola ar fi super, l-as mai innoi, ca tare s-a prafuit saracu!

Va pup si fug sa citesc din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua mamici si pitici!
Multumim din suflet pentru urarile frumoase !

Spunem si noi La multi ani fericiti tuturor sarbatoritilor de astazi si celor ce poarta numele de Andrei,Andra si Andreea!
Sarbatoritul meu doarme momentan si profit sa va mai citesc si sa ajung la zi cu totul.Pozele nu-mi scapa,firesc.
Madutz,ai fetita mare si tare frumoasa.Mor de dragul ei/lor.Sa se ia de mana cu Duracell-ul meu la capitolul escaladari si nu numai.
Alexina,ai o printesica tare dulce cu niste ochi minunati.Si tu esti o frumoasa mami..si tanara.
Alina,ti-am vazut junioril...este tare frumos si seamana parca cu tati la trasaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Scrish,imi pare rau pentru cele intamplate cu mana dar, ca si solutie sunt atatea pentru a ameliora durerea.Sunt acele fase speciale pentru incheieturi si altele gen „manusa” care iarasi fixeaza bine.Sau ceea ce este cel mai recomandat...miscarea articulatiei ori de cate ori ai ocazia(kinetoterapie).Poti face asta singurica acasa o data sau de doua ori pe zi(dimineata si/sau seara) cate maxim 7 minute. Daca ai nevoie de cateva exemple de exercitii pentru micarea incheieturii te pot ajuta cu mare drag. Multa sanatate!

Mergi la inceput