Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

ally merci mult, mi-a cumparat sotul o manusa fara deget care are o tija de fier sa imi tina mana imobilizata si cred ca o sa imi iau si o fasa. deocamdata doctorul mi-a zis sa nu misc deloc mana pana nu ma lasa putin durerea dar dupa clar o sa fac niste exercitii, am noroc cu tipa mea de la masajul anticelu ca a terminat fac de kineto daca erai in tara clar erai prima persoana la care apelam ca stiu ca esti priceputa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Dinora, ma bucur ca ne-ai dat de veste. Imi pare rau pt chestia asta si nu stiu nimic. Cum se manifesta?

Ally , cam seamana cu tati, puiul meu...

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

m-ati innebunit cu craciunul si eu care ma gandeam ca poate e prea devreme sa ma apuc de impodobit ceva...chiar ma gandeam ca daca facem brad natural, noi oricum nu o sa stam prea mult acasa, pe 27 plecam la munte si cand ma intorc e deja ofilit cred ca anul asta vom cumpara unul artificial frumos si il impodobim mai devreme vai de abia astept sa creasca luca si sa se prinda ce e cu craciunul, sa il vad cum se trezeste pe 25 sa isi ia cadourile de sub brad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

...poate am fost colega cu tipa care-ti face masaj. Este asa mica lumea! Eu am terminat facultatea acum 3 ani si masterul anul trecut...Sa te faci bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Scrish,noi mai asteptam o saptamana si gata, impodobim bradutul.Abia asteptam...deja am cumparat alte globuri ...anul asta optam pentru culorile albastru si argintiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Alina,si eduard seamana 10000% cu Laur si ma bucur tare mult.De la mine a luat doar gropitele...atunci cand rade/zambeste si culoarea parului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

ally ce fumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cris, mami dulce, ai grija cu manutza
ally, mami dragutza ce faci, ? apropo de miscari te-as ruga si eu ceva: eu am o pb fiind f inalta am stat intotdeauna cu burta in fata si usor cocosata in spate inspre omoplati, sti ceva sa ma ajute/ forteze sa stau dreapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna mamici... !(scriu cu o mina....)

La multi ani tuturor sarbatoritilor....sa fiti sanatosi si mult noroc in viata sa aveti...!!!

Astazi am fost din nou pe drumuri, ..am avut timp sa pun si griu cu Ioana (vezi foto ) si acum papa si odihna ptr ea, eu nu

Nu am citit din urma, insa va urez toate cele bune cu aceasta zi de sarbatoare!

Pupici!

p.s. multumesc mamicilor care mi-ati raspuns in legatura cu bananele. Roxy,...s-ar spune ca ajung crude in tara si sufera un proces de coacere cam fortat aici la noi. Mi-a spus cineva care lucra in domeniu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia, uite alerg prin casa dupa Duracell. Cu siguranta ai facut cifoza...umerii sunt addusi usor spre interior??? Sunt corsetele special pentru scolioza,lordoza,cifoza...dar, poti face kinetoterapie(gimnastica medicala).Eu ti-as spune o multitudine de exercitii dar, nu este recomandat sa le faci singura ,ci doar supravegheata pt ca poti face mai mult rau de cat bine. Un singur sfat as da ...baga pieptul in fata si trage de umeri spre innapoi(spate) si barbia ceva mai sus.Asta te ajuta sa te mai ”indrepti„ voluntar.
La multi ani Andrei!!!

Merg sa-i dau papa ca a inceput show-ul!

Mergi la inceput