Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

of fetelor
cand e vorba de concedii
sunt prima in a povesti din dorinte
am milioane
nici nu as sti unde sa merg prima data daca mi s-ar oferi posibilitatea
cred ca as alege germania
prin prisma faptului ca doar vara pot merge
si acolo e ceva mai racoare
sau austria eventual sa imi vad si finii de acolo
dar nu mi-ar displace nici o turcie
sau o grecie
sau o croatie
sau o londra
ahahahahha
sau o italie
unde iar am o pereche de finiiiiiii
offfffffff
ce mi-ar mai placea
concediu sa fie
eu voi pleca cu ambele fete la vara
ca nu am cu cine sa le las


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Hey....

Gata si la mine treaba,am facut papa si curatenie caci a venit mama si a stat cu piticul...

Referitor la Sf Andrei,m-am decis sa fac si aperitiv si friptura..nu stiu daca am timp sa fac ceva,dar o sa cumpar cate ceva..Tortul l-am comandat..uhhhh sper sa iasa ok!!!

Este prima zi a scumpului meu!!!Pe care il iubesc de numai pot.
Cateodata simt ca imi sare inima din piept de atat iubire..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Fetele vreau sa vina varaaaaaaaa... noi cred ca o sa mergem cu fetele la mare aici daca gasim locuri pe o insula cu nisip ca de aur... una din putinele cu nisip din Croatia...http://www.lopar.com/hrv/turisticka_ponuda/plaze.php......
si cand ajungem in vreau un week-end doar noi doi... nu ma intereseaza unde.... si la Amara
Scrish, cu calamari si caracatitza poti sa te indopi si in Croatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Lalely, salate bune aveau in Auchan , cel putin in Buc.... si poti sa iei pui la rotisor, e bun si scapi si de friptura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fug la treaba
paaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Da Ailed,ai dreptate!!!
Numai ca suntem mai multi si tb sa fac ceva..totusi!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

feteleeee hai ca in sfarsit am intrat si eu. ca de cand ma chinui sa deschid calculatorul si tot cu alte treburi m-am luat.

inca n-am ciit nimic, merg imediat sa vad ce ati mai discutat.

vreau sa va spun ca azi noapte s-a trezit Anastasia de vreo 4 ori din cauza dntisorilor, saracuta, si a avut si putina febra 38,2 in fundulet adica 37,7. am vorbit si cu pediatra azi si mi-a zis sa-i dau supozitor paraceamol, panadol sau nurofen. voi ce mai dati la temperatura?
s-a tot foit cand pe o parte cand pe alta.... am luat-o langa mine ca mi-era mila de ea s-o las in patut si asa se baga in mine dragalasa

pe langa dintisorul de jos ii ies si cei de sus, amandoi cred ca acum trebuie sa sparga gingiuta ca se vede asa mai denivelata si umflata si poate de aia face si febra. la primul dintisor n-a avut nimic.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Ma bucur pentru Strumph ca este happy si ma roade extrem de tare curiozitatea sa aflu motivul. Facem un concurs? Eu cred ca are legatura cu concediul, asta ca sa fiu in ton si cu ultimele discutii.

Eu din pacate sunt la polul opus. Astazi am fost pleostita toata ziua si ma simt foarte obosita. Mai sunt doua zile pana cand ma vad cu sotul si nu mai pot de dor.

Piticei i-au aparut niste pete rosii maricele la coate si nu imi dau seama de la ce. Ma gandisem ca ar putea fi de la faptul ca se rostogoleste toata ziua pe jos, dar le avea si de dimineata. Ce-i drept, de cand suntem in "vacanta" la breaza a umblat pe un covor care este mai vechi si nu stiu de cand nu a mai fost spalat. Sa fi luat ceva de pe covorul ala?

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Fetele vreau sa vina varaaaaaaaa... noi cred ca o sa mergem cu fetele la mare aici daca gasim locuri pe o insula cu nisip ca de aur... una din putinele cu nisip din Croatia...http://www.lopar.com/hrv/turisticka_ponuda/plaze.php......
si cand ajungem in vreau un week-end doar noi doi... nu ma intereseaza unde.... si la Amara
Scrish, cu calamari si caracatitza poti sa te indopi si in Croatia

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ailed, cat e cazarea pe vara in croatia ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed dar ce-ai facut de-ai fost obraznica si ai facut abdomene in plus? ai bagat ceva gras sub nas?

scrish si mie mi-ar fi asa sa aduc pe cineva strain in casa mai ales ca am eu fixul ala sa nu-mi umble cineva in lucruri, deloc nu-mi place. si mai ales sa las o zi intreaga in casa si cu copilul. dar ai vazut, cand n-ai incotro.... sa zicem mersi ca nu este cazul
am scris si eu reteta ta cu spanacul in tigaie, nu am incercat asa pana acum.

madutza daa, ai retinut tu bine, iesim si pe zapada. dar acum este numai frig, zapada nema. abia o asteptam. dar sa vedem cum vom sta si cu Anastasia. cred ca vom sta putin. facem gratarul vinul fiert si plecam
mi-ai facut pofta de vin fiert. dar nu mai avem vin tu ai vin de casa sau cumparat sau faceti? noi faceam in fiecare an dar anul asta n-am mai facut ca oricum mai mult il dadeam,nu-l beam noi. doar fiert ce mai beam. in rest bere

viss sa foloseasca bebeii sanatosi scaunele de masina, ma bucur ca ati gasit

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput