Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata a adormit muschetarul...

voi ce le mai dati de papa la masa de la ora 16,19???

cris, azi de ex am avut facut de ieri. am facut pt noi o ciorbica de pui cu legume si orez. primul fel a fost zeama de la ciorbica cu orez iar felul 2 a fost legumele de la ciorbica +carnita+smantana.



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

super idee, o sa incerc si eu, merci eu lui luca deocamdata la masa de la 18 (ca el mananca pranzul la 13:30 sau 14) ii dau doar iaurt deocamdata, mai avem pana bagam mai multe chestii si la masa asta, dar banuiesc k o sa fie tot variatii de iaurt cu fructe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris pai si L al meu tot la ora asta papa pranzul 13-3.30 dar mai are o masa la ora 16-16.30 apoi 19....apoi laptele de seara


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

a ok, eram indusa in eroare, ca luca papa la 14, 18 si 21:30

eu una visez la vara in fine, astept cu drag sarbatorile dar dupa de abia astept sa vina vara. ma si gandeam acum cum sa facem concediul anul asta, initial ne gandisem sa mergem cu luca la un all inclusive in turcia...dar tot as fi vrut sa plecam undeva si doar noi 2...si asa mi-a venit mie ideea ca de fapt luca oricum o sa fie micut, nu o sa tina minte, si la all inclusive nu o sa aiba nimic in plus fata de ce are acasa, k piscina avem, loc de joaca avem etc...si asa m-a pocnit ca mai bine merg eu cu sotul in grecia sa mancam caracatita si calamari pana o sa pocnim si pe luca sa il ducem la mare la noi de abia astept sa mearga si sa il duc la vara si la casa de la tara a parintilor mei sa vada si el gaini, vacute, toate animalele, sa stea toata ziua in aer si pe dealuri oooofff dulce vara departe mai esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ehheee cris ce vise ai deja....si eu la fel ca tine...nu ma dau in vant dupa iarna....imi place dar "doar vazuta de la geam" si doar perioada cu Craciunil eii acum mai nou de cand il avem pe Lucu mai avem un eveniment frumosin febr si uite asa trece iarna...
foarte misto planul tau!!! nici noi nu am luat-o pe iasmi in Antalya cand am fost si la vara cu siguranta daca iesim din tara nu il vom lua si pe Lucas. o sa ramana cu buni. in schimb I acum la 4 ani pricepe atat de bine ca merge in concediu, e asa entuziasmata mai mare dragul sa o duci@!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi pai la 4 ani e o domnisoara in toata regula cred ca e delir daca aude de concediu e normal, e mai maricica, isi aduce aminte, cred ca e super frumos eu cu sotul initial inainte sa nasc vroiam sa plecam pana in grecia si vara trecuta dar cand a aparut luca nu m-a lasat sufletul sa ma misc de langa el, asa ca nu am mai plecat nicaieri...dar vara viitoare am de gand sa recuperez...mai ales ca poate prin septembrie la anul incep proiectul bebe2 si atunci automat si vara cealalta e pierduta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris ce hotarata esti mami!!! sper sa vi se indeplineasca visul atunci cand va doriti voi.

ufff imi este asa de ciuda pe mine!!! INCA nu am ajuns la control ginec de dupa nastere tot zic ca merg si nu mai ajung..si acusi e anul parca nu ma recunosc..la prma nastere, la fix 6 sapt am fost la control si acum mai e cineva care nu a mers??????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

cris ce hotarata esti mami!!! sper sa vi se indeplineasca visul atunci cand va doriti voi.

ufff imi este asa de ciuda pe mine!!! INCA nu am ajuns la control ginec de dupa nastere tot zic ca merg si nu mai ajung..si acusi e anul parca nu ma recunosc..la prma nastere, la fix 6 sapt am fost la control si acum mai e cineva care nu a mers??????


mamica implinita cu 2 comori !!



eu am fost sambata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss da-mi si mie mai multe detalii pe pm despre scaunele de masina
sunt noi?
si de ce ti le-a dat ,mai ieftin?
are si alte firme?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da miki stiu!! bravo ca ai reusit sa ajungi!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput