Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

da andreea e atat de bineeeeeeeeee
aaaaaaaaaaaaa
am uitat sa va zic
azi e sfantul STELIAN
PROTECTORUL COPIILOR
doamne ajuta sa ne ajute sfantul mereu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Hmmm cit de bine poate sa fie dupa ce dormi 6o de min la prinz. Imi era dor..nu o mai facusem de ceva vreme....parca as mai fi vrut, dar m-a trezit Ioana...a indraznit

Andreea si eu sunt inebunita dupa jucarii, renunt la una alta ptr mine si iau jucarii ptr amindoua, ca dehh si eu ma joc
AlexinaSper sa esti bine mami!
roxyCald si soare astazi aici, sper ca si la tine...vreme numai buna de plimbari si de o pauza la butoane, ...asa-i?!
strumphyscumpa foc piscotel! Tu ce cauti la butoane cind e tati acasa?Stai cu ei, las ca avem timp sa vb aici...profita la maxim de clipele in 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Ce fac fetele??

Piscoata mea doarme si zic sa intru online sa vad ce mai spuneti, v-am citit pana la un punct de pe telefon dar mi s-a descarcat si am stat asa pe tusha pana am putut sa ma ridic de langa ea sa nu ma simta , sa apuce sa doarma mai mult de 20 min

Cand m-am ridicat vad pe masa telefonul cu nr romanesc clipaind o luminita, asta-i semn de mesaj sau apel pierdut, zic hopa, care ma cauta, cand colo un mesaj... de la un numar pe care nu-l cunosc , dar ce sa vezi , un mesaj lunggg si siropos tare, de ranit/a in dragoste , dar felul in care era scris m-a lasat masca, pur si simplu m-a frapat cata prostie si ignoranta exista , cu cate greseli de ortografie si gramaticale este scris acest mesaj in primul rand ma deranjeaza tare si ma zgaraie pe retina prescurtarile gen kum in loc de cum , dc= de ce ? ai in loc de ii, antre=intre vre-o fii cand ar fi trebuit sa fie cu un singur i, adica fi, a fi sau a nu fi , sant in loc de sunt.... si multe altele de m-a luat cu rau... un/o analfabet/a, care nu a prea dat pe la scoala sau a facut ora de romana cu femeia de serviciu, poate de aia a fost si parasit/a ar trebui sa ii raspund si sa ii scriu ca-mi pare bine de ce i s-a intamplat ...aoleo durerile mele, daca asa scriu in genul asta, oare cum gandesc, oare cum se exprima? ...ma mai mir ca pe toate paginile apare subiectul cu violul de la Jean Monnet ? capu` la generatia asta de vine din urma, si nu numai, nu le e la carte si scoala, le e la prostii si o mare parte din vina o au si parintii , si ei sunt de blamat nu numai copiii, pentru ca nu se ocupa de educatia lor si nu au grija sa ii si mai controleze din cand in cand... ii lasa liberi , fac ce vor, ajung sa se drogheze si sa se culce cu cine or prinde ca doar e sport national ce naiba ... nu esti cool daca nu

Mai bine ma duc sa ma apuc de facut salata aia ca numai cand ma gandesc la mesajul ala cu greselile alea gramaticale si de ortografie,mi se urca sangele in cap si imi vine sa imi iau bilet de avion si sa-l/s-o gasesc sa ii dau doua dupa cap sa isi revina, dar sincer nu cred ca as rezolva nici asa nimic, pentru ca lor le place sa fie c(k)ool in prostia si ignoranta lor

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac


Maduta Cata e incantata de masuta aia cu luminite de la Chicco? Am vazut-o in pozele voastre. Ce stie sa faca, asa mai detaliat daca imi poti spune, ca i-as lua-o de Craciun. Am innebunit cu jucariile astea.


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




noi nu avem masinuta, cred ca in Pozele cu Maria de Happiness ai vazut masinuta. Eu ma interesam pt ca si eu vreau sa iau una pt Catalina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

salutare feteleeeeeeee

eu nu-mi mai revin din fericire
de 3 zile vine tanti la mine si freaca la casa
ahahahahah
arata casa mea minunat
si gradina
si foisorul
si frigiderul plin
ce usor e asaaaaaaaaaaaaaaa

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



ma bucur pt tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

strumphy da ingnor, nu te mai gindi....ai dreptate in schimb, dar nu merita efortul....Gata salata?

Mamici, ce retete mai stiti cu brocoli? Ma gindesc sa nu dau gres?In afara de reteta postata de yayana mai stiti ceva, careva?!sau gulia???? Mi-a luat sotul astazi, sunt cam mari,...deci?cum le-as mai putea pregati?
Multam anticipat!

Acum ma uit la dansez-reluare, ..este prima data in acesta editie la care ma uit..hmmm, Banica e tare talentat, il ador
Madutza te invidiez, stii tu de ce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac


Maduta Cata e incantata de masuta aia cu luminite de la Chicco? Am vazut-o in pozele voastre. Ce stie sa faca, asa mai detaliat daca imi poti spune, ca i-as lua-o de Craciun. Am innebunit cu jucariile astea.


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




noi nu avem masinuta, cred ca in Pozele cu Maria de Happiness ai vazut masinuta. Eu ma interesam pt ca si eu vreau sa iau una pt Catalina.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

de masuta intreba andreea, nu de masinuta. Si eu am vazut-o la tine in foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac


Maduta Cata e incantata de masuta aia cu luminite de la Chicco? Am vazut-o in pozele voastre. Ce stie sa faca, asa mai detaliat daca imi poti spune, ca i-as lua-o de Craciun. Am innebunit cu jucariile astea.


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




noi nu avem masinuta, cred ca in Pozele cu Maria de Happiness ai vazut masinuta. Eu ma interesam pt ca si eu vreau sa iau una pt Catalina.



de masuta intreba andreea, nu de masinuta. Si eu am vazut-o la tine in foto

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







ha-ha, eu citisesm masinuta..oricum nici masuta nu am
daca va referiti la jucaria pe care sta sprijinita Cata, este o jucarie din aceea in care sa dea copii cu piciorusele cand sunt micuti, apoi cand stau in fundulet pot zdrangani si fluturasul/albinute din margine si e destul de stabil cat se sa ridice si de ea, dar numai pe covor..pe parchet aluneca. Cand lovesti animalele atarnate cata div melodii scurte si mai are o functie ca seara la culcare sa apesi pe soarele acela si canta o melodie luunga si leeenta de te ia somnul. dar nu este chicco, firma este belbebe, trimisa de soacra din italia pt cristi cand era mic.
sper ca la asta v-ati refetit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Neata fetele!


miki, poze cu andra nu ne mai pui?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


pai nu prea i-am mai facut
am impresia ca e o etapa la cristi, parca la 3 ani apare frica ..poate stiu mamicile cu copilasi mai mari..paote vorbesc eu prostii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Strumph, nu inteleg bine ce a fost cu mesajul ala...adik cineva ti-a aflat nr de tel? mesajul iti era adresat tie? ...treaba asta ma duce cu gandul la pozele sterse din albume..cine avea acces la albume avea si la nr noastre de tel...

Mergi la inceput