Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

madutza nu vad link-ul. Nu apare....Te rog sa-l atasezi din nou, se poate?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







scuze, pierdusem pe drum link-ul...http://www.urbankid.ro/editorial/dragoste-recunostinta-primul-copil-13199

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mandreeac, ma bucur ca merge acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

yvyanaaccepta iaurtul f bine, ...la inceput nu dorea, dar ce-i drept nu pot spune ca gusta si nu-i placea, ...intorcea privirea. Citeam in cartea lui Capraru ca astfel de reactii la alimentele noi sunt normale, nu trebuiesc luate ca pe un refuz... Am incercat seara de seara si si-a facut curaj pina la urma.
De gatit.... ptr astazi aveam de ieri, dar ptr maine as face retetele amintite de tine, ... brocoli, gulie..etc. Si spanacul cu cartof si usturoi...fiert in lapte..una din ele incerc maine...luni..etc. Ou, ficat inca nu i-am dat.

somleacmulte invat de la tine mami inteleapta ce esti TU!
mandreeachai ca m-ai facut sa verific si eu omidutaptr ca tot din carrefour a fost achizitionata...nu stiu daca vb despre aceeasi jucarie, ..insa...inca o mai am ambalata si jumatate din paginile cartii le-am verificat, sunt ok, celelalte sunt prinse de ambalaj...(inca le pastrez ptr Mos Nicolae...Craciun ...inclusiv masinuta...cea de 310 de la cchico???este aceeasi?)dar sper sa fie ok
Oricum, sa va jucati cu placere!!!

Am un somn....merg la nani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui catank

madutza nu vad link-ul. Nu apare....Te rog sa-l atasezi din nou, se poate?




scuze, pierdusem pe drum link-ul...http://www.urbankid.ro/editorial/dragoste-recunostinta-primul-copil-13199

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



Ma apuc de lecturat, somnul meu s-a dus..Tu esti de vina!!!E scurt articolul?Hai ca vad acum, ...dar prea l-au laudat fetele si ma ''rodea''curiozitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui catank

madutza nu vad link-ul. Nu apare....Te rog sa-l atasezi din nou, se poate?




scuze, pierdusem pe drum link-ul...http://www.urbankid.ro/editorial/dragoste-recunostinta-primul-copil-13199

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



Ma apuc de lecturat, somnul meu s-a dus..Tu esti de vina!!!E scurt articolul?Hai ca vad acum, ...dar prea l-au laudat fetele si ma ''rodea''curiozitatea.




Ohhhhhhhh parca e scris cu dedicatie ptr mine
Multumesc madutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Catank da e aceeasi, eu am luat-o din Carrefour cu 299ron. E linkul care a tot circulat pe aici. Important e sa cante toata melodia,oricum problema e la baterii, omiduta nu are nimic, dar eu nu am stiut si cand s-a dus sora mea in Carrefour, mai aveau doar una la raft, asa ca nu ne-am putut da seama daca e ceva in neregula cu bateriile sau cu jucaria. In Cora in schimb era plin de omidute, asa ca am decis sa o iau asa, ca problema e in alta parte si asa si era.Va fi un succes. Eu i le-am dat pentru ziua lui de sfantul Andrei.

Maduta Cata e incantata de masuta aia cu luminite de la Chicco? Am vazut-o in pozele voastre. Ce stie sa faca, asa mai detaliat daca imi poti spune, ca i-as lua-o de Craciun. Am innebunit cu jucariile astea.

Fac si poze , dar dupa somnul al 2 lea, ca acum saracutul incearca sa faca "caca" si nu il pot deranja, plus ca abia mai sta la poze, vrea el aparatul.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare feteleeeeeeee

eu nu-mi mai revin din fericire
de 3 zile vine tanti la mine si freaca la casa
ahahahahah
arata casa mea minunat
si gradina
si foisorul
si frigiderul plin
ce usor e asaaaaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Yvyana, Rares a facut caca singurel si nu doar o bobita cum facea pana acum, Nu f mult, dar a facut si faptul ca a facut singurel e mare, mare lucru. Sa incercati si voi siropelul, ca e pe baza de plante, nu are ce sa ii dauneze plus ca e si cu coacaze negre, care sunt f bune pentru imunitate.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

salutare feteleeeeeeee

eu nu-mi mai revin din fericire
de 3 zile vine tanti la mine si freaca la casa
ahahahahah
arata casa mea minunat
si gradina
si foisorul
si frigiderul plin
ce usor e asaaaaaaaaaaaaaaa

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Bravo mami, ma bucur din suflet pentru tine!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

andreea asta e doar inceputul cu jucariile
sa vezi mai tarziu cum e
si sunt atat de frumoase
si multeeeeeee
ca nici nu stii ce sa iei


Mergi la inceput