Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (84)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, tare faza cu aripioarele Ma bucur ca esti intr-o stare mai buna azi
cred ca Ally se refera la pijamaua care spuneai tu ca a umplut-o piscoata cu kki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

da , dai Nurofen!...
stiu ca e controversat (dar toate antiinflamatoarele sunt toxice pt ficat) dar la mine ibuprofenul e cel mai eficient... pot sa iau tone de paracetamol... cand iau ibuprofen.. imi trec toate

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da, ii bag Nurofen ca vreau sa scape repede.


fetele ia zice-ti si mie de aparat de aerosoli...stiu ca ti discutat multe dar pana acum nu prea m-a interesat
cristi tot nu a scapat de tusea aia cu toate tratamentele si nasa imi spunea sa incerc aerosoli. ce aparat este bun? ce marci aveti voi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, puup! spor la cumparaturi!
Si incearca sa socializezi si pe acolo....! Ca prietene o sa-ti faci repede!
Mada nu stiu!
Viss unde esti?
Yasmy, ce face Lucas?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

happy ai fost tare cu unghiile rosii eu mai mereu mi le fac rosii si cand am picat in butoi mi le-am facut de vreo 2 ori negre, si sotul din EMO nu m-a scos :)))))) acum mi-a trecut de unghii negre, oricum ma simteam asa ciudat cu ele :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

da , dai Nurofen!...
stiu ca e controversat (dar toate antiinflamatoarele sunt toxice pt ficat) dar la mine ibuprofenul e cel mai eficient... pot sa iau tone de paracetamol... cand iau ibuprofen.. imi trec toate

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da, ii bag Nurofen ca vreau sa scape repede.


fetele ia zice-ti si mie de aparat de aerosoli...stiu ca ti discutat multe dar pana acum nu prea m-a interesat
cristi tot nu a scapat de tusea aia cu toate tratamentele si nasa imi spunea sa incerc aerosoli. ce aparat este bun? ce marci aveti voi?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


sa nu fie cu piston ci cu ultrasunete, asta nu pt ca e mai bun ci pt ca e mai silentios..
in spitale in schimb sunt aproape numai omron si clasice, cu piston..zgomotoase si mari, dar bune..
omron e renumita ca marca si laica cred..
eu in schimb am unul citizen mic si dragut care ne-a lasat dupa 1 an e inca in garantie dar sotul n-a binevoit sa ajunga cu el la reparat, asa ca am luat altul, no name..ceva italienesc..dar isi face treaba, e la fel de silentios..
cauta vreo oferta ceva..

tusea trece f f greu..noi am terminat sticluta de humex si 5 zile aerosoli si tot tuseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, multumesc. Si noi tot asa am terminat humex, apoi 5 zile de ambroxol pic cat timp a stat acasa cu entrocolita si de luni cand s-a intors la gradi a inceput iar sa tusesca mai des

deci, Omron sau Laica cu ultrasunete, la oferta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

daca tot veni vb de unghii eu am lac doar rosu si bej culoarea pielii sau un pic sidefiu.... dar cred ca tb sa le arunc ca intre 2 oale si aragaz nu prea ajung sa le dau... tb sa ma invat sa dau cu crema pe maini sa numai fie asa aspre... off daca as invatza sa port manusi....
YASMYYYYYYY ce face Lucas?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia te inteleg f bine cu manusile. Nici mie nu-mi plac pt ca nu simt bine daca a curata suprafata , dar m-au autoeducat si cel putin cand frec la baie imi pun manusi din alea chirurgicale. Am luat din cora o cutie, si am inceput sa o folosesc pt ca dupa aia imi ramane mult timp mirosul de clor pe mana, si sotul nu-l suporta...a baut ceva clor cad era mic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

a mancat si don'soara mea 90 de mar copt...deci as putea spune ca e un progres de la 60 cat manca ieri...

yasmi, hai sa ne spui cum mai e Lucas. sper ca bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata fetelor

Eu sunt fff rau toata noaptea am avut temperatura si frisoane si ace in gat . Nu m-am simtit atat de rau niciodata. Azi dim sotul a chemat-o pe soacrameq sa stea cu teea si eu bolesc in pat
Iau si humex si nurofen si lamaie si miere...pe toate ca maine nasim si asta imi lipsea acum

Sper sa imi revin ca am de pregatit hainutele ptr maine, de calcat

Va pup pe toate si ne auzim luni cred. Sper sa fiu maine in stare sa ma ridic din pat


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput