Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (84)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hai ca am stat o ora sa vad printi si printese dulci, in picassa.
Am lasat comentarii si mai am o tura de vizionat cand ne intoarcem.
Avem niste comori dulciiii! Si Doamne ce au mai crescut! Cum trece timpul!

Va , ma duc sa ma pgatesc de decolare!
Sa aveti o zi frumoasa iar la intoarcere sa citesc ca fluturasii bolnaviori sunt bine si si- au mai revenit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata!

ce putea sa se mai intample ca sa fie tacamul complet? Cristi mi-a facut febra l-am simtit de aseara ca e mai caldut, avea 37.9..am zis ca nu e de supozitor..azi dimineata avea 38.2 deci nu l-am mai trimis la gradi, i-am bagat un supozitor. Parca am o ceata pe cap..nu stiu ce sa-i dau...am impresia ca o sacai intr-una pe dr-ita

Ce ziceti fetele, sa-i incep norofenul? off, nu credeam ca va fi asa greu cu intrarea asta in colectivitate...

Azi ii astepta mama pe copii, maine vroiam sa apal geamurile..dar asa bolnaviori amandoi nu-i duc. Deci planurile de casa curata luna pana pe 30 s-au dus.

Aaa si azi suntem in 25 deci 30 days Until Christmas !
...parca scriu amr-ul dinainte de nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

happi, strumph, si mie imi plac unghiile rosii, dar nu mi le fac decat la manechiura, parca acasa nu ies asa frumos

strumph, ma uitam pe net de vremea din Londra, hai ca la voi temp sunt chiar f bune..13 grade e super. Noi aici ne invartim pe la maxim 4-5-6 grade.

miki, off..asa mult gazele? Noi parca iarna trecuta am platit mai putin decat acum..dar vad ca inca stam bine

va las si muulta cafea ca mie una mi-e somn rau


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

bau!
sper sa sparga in sfarsit dintosul...!iar incerc sa o adorm dupa ce s-a sculat urland... i-am pus supozitor, calgel... acum asteptam sa adoarma... evident ca atunci cand ma chinuiam sa-i pun supozitorul ca urla si dadea din picioare, a facut si pishu pe haine,si pe mine..
yasmy, tu ce faci? sper ca dormiti si nu iei temperatura...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


mami, si la ora aia tu mai intri si pe net?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da , dai Nurofen!...
stiu ca e controversat (dar toate antiinflamatoarele sunt toxice pt ficat) dar la mine ibuprofenul e cel mai eficient... pot sa iau tone de paracetamol... cand iau ibuprofen.. imi trec toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada am intrat , ca fara cici nu uita de durere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

neata!

ce putea sa se mai intample ca sa fie tacamul complet? Cristi mi-a facut febra l-am simtit de aseara ca e mai caldut, avea 37.9..am zis ca nu e de supozitor..azi dimineata avea 38.2 deci nu l-am mai trimis la gradi, i-am bagat un supozitor. Parca am o ceata pe cap..nu stiu ce sa-i dau...am impresia ca o sacai intr-una pe dr-ita

Ce ziceti fetele, sa-i incep norofenul? off, nu credeam ca va fi asa greu cu intrarea asta in colectivitate...

Azi ii astepta mama pe copii, maine vroiam sa apal geamurile..dar asa bolnaviori amandoi nu-i duc. Deci planurile de casa curata luna pana pe 30 s-au dus.

Aaa si azi suntem in 25 deci 30 days Until Christmas !
...parca scriu amr-ul dinainte de nastere

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


off mada..eu te inteleg asa de bine..multa sanatate va doresc..

noi nu suntem bine nici pe departe, sunt 10 zile de cand are muci galbeni verzui, ca de infectie..curg intruna..am fost iar cu el la doctor si se pare ca nu scapam de operatie, si asta cat mai curand..nu cred ca mai asteptam primavara, ca deja are prea multe antibiotice la activ si aproape nici o perioada de pauza de 2 luni juamte..din cauza la niste amarati de polipi am trimitere deja pt gr alexandrescu la chirurgie, sa vad cand imi iau inima in dinti..

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Miki, du-te la budimex la chirurgie.... nu la alexandrescu.... eu una n-am auzit multe lucruri bune despre Alexandrescu...
si sa- nu-ti fie frica dupa operatie, Maria mea raceste de 2 ori pe an.... si la 5 ani isi punea singura noaptea picaturi in nas sa poata sa respire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Daca aveti Caterine sau Ecaterine LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

Azi e ceva mai soare pe strada mea, ca afara se cam chinuie sa iasa printre nori oricum m-am culcat tarziu si sculat devreme, aseara ne-am uitat impreuna la Tv dupa ce am adormit piscoata la un documentar si apoi nani ca eram amandoi franti, iar eu in special ma doare umarul stang, omoplatul sau cum i-o mai zice, ca nu stiu acum, dar aseara ca nu puteam sa mai intorc capul spre stanga asa amortita eram am luat un ibuprofen cand m-am culcat si e mai bine azi, dar durerea e tot acolo

Va multumesc de cuvintele frumoase, incurajari si sustinere, sunteti minunate, faceti bine la corazon si am luat aminte la tot ce ati spus

Madutza multa sanatate la pui, sper sa nu fie nimic grav de data asta pentru Cristi si sa ii treaca rapid si usor

Ailed tu te intorci dupa 2 ani, dar eu? aici raman, familia mea e aici acum, asa cum spune si maduta, acum eu am familia mea aici m familie pe care am asteptato atatia ani, cand eram singura si venea Craciunul plangeam ca vreau si eu familia mea, un sot iubitor si un copilas frumos si sanatos, acum le am si tot nu-s multumita deh... de fiecare data in orice situatie se gasesc diferite de care sa nu fim multumiti nu ca nu as fi multumita, Slava Domnului ca sunt dar mi-e tare dor de ai mei din ro , si cu dorul asta o sa traiesc mereu chit ca am mica mea familie aici , departarea isi spune cuvantul...

MIki off multa sanatate, si daca as putea sa te incurajez , sa stii ca si eu am fost operata de polipi pentru ca nu puteam dormi noaptea si nu puteam respira , cred ca eram de varsta lui Vlad cand am avut-o, mi-o aduc si acum aminte dar dupa mi-a fost infinit mai usor sa dorm si sa respir si de raceli sincer nu-mi aduc aminte sa fi racit des cand eram copil si pe vremea lui Ceasca nu prea aveam noi curent si calduraplus ca am copilarit mai sus la nord, si batea rau crivatul de la rusi, multe ierni mi le aduc aminte ca statea cu randul cu fundul pe caloriferul din bucatarie si suflam pe geam sa aburim sa se dezghete putin ca era gheata groasa de un deget , sa putem vedea afara, deci ger naprasnic... -30 asa, sau macar un - 20 Sanatate va doresc si curaj, ii va fi infinit mai bine dupa, am si exemple din anii trecuti niste prieteni de ai nepoatei din Bucuresti au fost operati si sunt foarte bine acum

Simona esti minunata mami cu 3 flacai am ras cu lacrimi aseara cand am citit de mersu pe burta si eu ar trebui sa fac acelasi lucru, sa nu mai spun ca pot sa zbor la ce aripioare am

Alina06 nu prea ma pricep eu la zugraveli, spun si eu din ce am auzit, ai speranta ca asa umed e numai primul an pana se mai usuca peretii si se aseaza, o sa fie bine

Happiness unghiile rosii mi le fac mereu, de vreo 6-7 ani cred nu stiu de ce cand pun alta culoare de oja pe unghii mi le sterg in aceeasi zi si revin la rosu, nu-mi mai place sa vad alta culoare, mai ales una alba sau roz sclipicios, bleahh... nu le suport manichiura french nu prea mi-a placut sau atras ever, le-am avut cred maxim de vreo 4-5 ori facute asa dar am scapat repede de ele si am revenit la rosu deci eu mereu imi prind mainile in usa Uraaa.... weekend si poti sa mai stai si tu acasa, e ultima sapt nu ? gata cu naveta la Bucuresti da ?

Lidia sper ca ati avut o noapte linistita si v-ati odihnit amandoua

Yvyana sa vii sa ne spui cum mai umbla piticoata la cablu de net, o parasti asa de bine si e asa scumpa, imi place cum da ea tarcoale la imprimanta

Ally multumim de comentarii despre ce salopeta vorbesti tu acolo? nu m-am lamurit ? cat despre reteta de stat in patut sa se joace...deh, secret o dau contra reteta de facut ghidusii de-a lui Duracell, ori poate mai bine de papat mancare buna si multa ?

Cami sper ca-s mai bine fetele tale si ma bucur ca nu-i nimic grav

Catank eu as spune sa mai astepti putintel cu astea nepasteurizate, aici spun clar, nimic nepasteurizat la copilasi asa mici, poate dupa 2-3 ani incolo, deci mai ai de asteptat

Alexina, gata pregatirile? daca nu mai apuc sau nu mai intri , sa va fie de bien nasicilor si sa aveti o zi minunata maine

Azi e ziua nasului, cumnatu`, tre` sa il sun sa il uram de La Multi Ani

Revin mai tarziu si mai povestim, acusi la 9 imi apare tanti la curatenie , ma duc sa fac un dus si sa sar din pijamale ca de obicei numa in pijamale ma gaseste la ora 9 si deja e a 3a oara si mi-e rusine sa schimb si piscoata din pijamale si poate o lasam pe tanti la curatenie si noi iesim la soare afara la aer ca deja e sus pe cer si straluceste tare

Va pup si o zi frumoasa

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput