Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (84)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-mama, alexina- ce bine a picat. am si eu o idee/parere- sa -l pui pe sot sa tina copilul la biserica.pleaseeee..ca la cat de varza esti tu, sa nu dati ceva crocobauri, si e pacat, nu? iar tu sa eviti sa stai cat mai aproape de ea..asta e, e naspa situatiunea, dar... o sa ai o viata intreaga s-o tii in brate, s-o dragalesti, nu?si multa , multa sanatate, ia si modafen la 6 h, fa aerosoli deasupra unei cratiti cu ceai de musetel cu prosop pe cap, ceaiuri 2l minim azi..lamaie cruda supta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna fetelor.ailed.
-fusei pe aici- cat au baut ei laptele, am strans nitel- treb sa vina o prietena pe care am agatat-o in parc acum 5 lunice a trecut timpul..cu fetita ei mai mica cu 1 luna decat ai mei- asa ca am fost harnica
- am sunat-o, nu mai vine, ca i-a luat sotul masina- poate sapt. viitoaredar i-am adormit pe pitici, am vb cu ea la tel. vreo 30 min...
- azi Sonia a reusit o mare performanta- dupa ce s-a trezit, eu eram in camera cealalta cu sergiu care dormea, si aud zdranganind-se cheile in usa- zic , mai dar sunt prea sus, nu ajunge- apoi am auzit-o batand cu palma in usadeci, ea s-a trezit, din pozitia pe burta, a ajuns sus ,si stiind ca noi suntem acolo- desi nu se auzea nici un zgomot- dar na, e constienta cred cum se desfasoara lucrurile, mi-a batut in usa sa vin s-o iau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ce tare Sonia!
Alexina incearca azi ceva de mancare gen : supa de gaina , ciorba de burta ... ceva cu multe proteine...
fug la strans , intins rufe, calcat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna ziua

am trecut si eu la apel la pranzulcel mare
ma simt si eu un pic mai bine, cred ca mai am de tras cateva zile, dar nu ma mai simt asa lovita de tren

miki - imi pare rau sa aud ca esti bolnavioara.sanatate multa!

strumph - pup tare sa iti treaca melancolia...vad ca deja te-au imbarbatat fetele

madutza - mi-au dat lacrimile la faza cu " De acum vei privi sarbatorile prin ochii copilului tau si vor fi magice"
- sanatate multa lui cristi

alexina - multa sanatate si sa-ti fie mai bine pana maine.distractie placuta va doresc

viss - fata descucareata Sonia!te-a prins

ma duc sa pregatesc un mar cu biscuiti lui gogo
pentru toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Uff ce liniste si pace pe aici.... se vede ca e weekend deja

Persi cum stai cu smotru ? da cu noptile? apuci sa dormi ceva ?

yasmi cum e Lucas azi ? ce v-a gasit la analize?

Ioana tu mai bolesti si tu cu maselele alea?

Roxy , tu pe unde umbli mama, cari lemne de bagat in soba ?

Alexina, awww ce rau imi pare ? da de pe unde ai cules-o ? ce bine s-a mai nimerit ufffsper sa iti revii ca prin minune pana maine daca te consoleaza cu ceva si eu am fost mireasa cu mucii valuri

la noi e tanti la curatenie si dupa ce pleaca ea acusi la 12 iesim si noi sa luam aer ca e soare si frumos madutza da, e mai cald la Londra decat la Bucuresti , dar de cele mai mult eori , mai cald e la voi decat aici cum mai e Cristi ? bravo pentru Cata , stie ea fata ca nu tre` sa piarda bulanasele e o scumpa cu fustita

Simona l-am admirat pe Arsenie, aoleo... m-a dat pe spate cu ochii lui albastri ca cerul o sa franga multe inimi

Ailed nu stiu daca tiam spus in ultima vreme , dar Maria e superba nu ca Dodo nu o ajunge din urma imi place tare de ea si se vede ca-s fashneata, ii merge mintea, asa-i ?

Miki cum nu stiai tu cum sa-l adormi pe Vlad, cea mai tare poza pe care am vazut-o in ultima vreme cand ai probleme , stii solutia

Viss copilasii tai infofoliti de iesit afara sunt tare simpatici, a mea nu sta cu caciula nici s-o picuri cu ceara, cred ca doar cu super glue

Ana de Deea, e toata o mesterita, sa se ia de mana cu Duracell de Ally , amandoi niste nastrusnici va aranjeaza casa in stil original, Anna cu florile si Edy cu bucataria

Andreea, sa se joace frumos Rares cu jucariile, cred ca ii plac, i-as lua si eu Omida aia de care tot vorbiti dar eu nu am gasit-o pe aici pe nici un site ? am sa mai caut , poate totusi o gasesc undeva... poate nu am vazut eu bine ca nu port ochelarii ?

Xeo ce-ti mai face pescarusul? sau a plecat la hibernare ca e iarna si urat ?

Monas tu cand mai treci pe la noi sa ne spui de gemenasii tai scumpi si sa ne arati pozici cat de mare au crescut ei ?

Ma duc sa ii scot jucariile piscoatei de dupa patut, tre` sa fac echilibristica , e cam stramt intre perete si patut si tre` sa ma intind bine si sa imi sug burta are ea o pasiune, le ia pe toate din patut pe rand si le arunca cred ca ii place sportul asta ca vad ca tot il practica de ceva timp

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

HEELLOO

in primul rand mada, delia multumim de intrebare. suntem bine. L a avut ieri dupa masa pe la 18 iarasi un episod de temp mare 40,2 si ala a fost ultimul. aseara a fost ok azi dimi a avut 36,3 pe la 11 crescute putin la 38 iar acum la amiaza tot asa 36,3. uff cred ca ii trece!! doamne ajuta!

azi nu am intrat pana acum ca am avut un chef de curatenie cum rar se intampla am trebaluit toata ziua...am triat si aruncat si o gramada de jucarii sa facem loc la altele

mada, cum se simte cristi, cata?? noi de data asta am luat 7 zile de nurofen nici eu nu sunt de acord sa ii prea dau dar nu am avut de ales.

alexina, multa sanatate!! si asteptam pozici .....

si acum sa va spun si eu de Craciun....cu cat cresc copilasii si constientizeaza ca vine mos craciun, bradutul...undeva pe la 2 ani...tot mai frumos o sa fie!!!! Noi, adica eu si fii'mea pe 1 decembrie ii scriem scrisoarea mosului....

mai tarziu poate pun si eu o poza cu culoarea parului care a ramas

delia, spor la treaba!!

strumf multumesc frumos ca te-ai gandit la noi!

viss mai esti online????



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

merg sa mananc si eu ceva ca inca nu am apucat apoi revin...daca mai e cineva cu chef de vorba...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, multumesc, da Maria e ff desteapta si silitoare , are doar echivalentul la 9 si 10 in ro(aici 9(ro)=2 si 10(ro)=1), e si ambitioasa... zilele trecute plangea ca are 2 la mate , adica 9 in lb romana si saracutza nu stau calare pe ea la lectii ca dodo trage de caiete si penar , se intinde si urla....... Noi facem si romana acasa si Maria citeste cu spatele la noi ca daca vede Dodo cartea o vrea ea
yAsmy, bravo.... ! si pentru curatenie si pentru temp baiatului...ai vazut ca am pus poze?si eu am un spor.... cred ca amr de la Mada e de vina... azi imi fac lista cu ce am de facut....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Salutari!!!
Strumph,sotru e gata,mersi de intrebare!

Cu noptile nedormite stam din ce in ce mai prost
Azi-noapte nu a vrut sa doarma decat pe pieptul meu,cum il lasam cum urla,dar urla nu gluma.
Iti inchipui ce somn am putut avea toata noaptea...am dormit iepureste ca nu care cumva sa cada de pe mine..
Sunt terminata..daca pateste la fiecare dinte asa imi iau campii...

Am intrat in casa sa pun ciorbita piciului la foc si am zis ca daca tot nu am urlatoarea cu mine sa-mi arunc un ochi si pe forum.

Ca tot vorbeati capitolul trecut de soacre..a mea e o binecuvantare la casa omului.
Ori mami meu ori ea..acelasi lucru.

Ma bag sa termin de citit ,mai am cateva pagini bune..si apoi intru sa mai scriu cate ceva...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele voi cu ce curatati aragzul, cuptorul, hota?

Mergi la inceput