Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

happy neata
eu bag cafea
multam pt ea
pe mine ma trezeste petrra in fiecare dimineata devreme
sa nu dorm prea mult
dar macar azi noapte nu s-a trezit deloc

mandreeac fenomenal bebe
e un grasun si un scump
ahahahah
la mine face asa petra dupa ce mananca
sau pana sa termine cand e rupta
eu ii dau sa manance
si ea deodata inchide ochii si la revedere cu mancarea mea
ahahahaha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza! Happy ce bine e sa te trezesti in mirosul de cafea.....mmmmm!Multumesc
Somleac azi dimi, cand s-a trezit Andra, am pus sticla de apa la gura si dai!!(la noi e apa de la rob. e fff dura si nu se poate bea)Maine sar peste ca sper sa ajung la analize
Strumph, iar esti mama Omida? Chiar am baut Tequila Sunrise aseara
Simo, ce faci mami numai intri?Macar seara!
Cami, neatza si sper sa primesti doar vesti bune azi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Cred ca am ramas cu zambetul pe fata.... ca tot mesajul anterior e cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Neatza,

Niste cofeina virtuala si la mine intravenos va rog!

Noi in continuare avem probleme cu somnul noaptea si asta ma cam termina pentru ca eu sunt de felul meu somnoroasa. Dar, asta este, trebuie sa ma obisnuiesc, nu prea am ce face.

Am o curiozitate: voi cum ati facut trecerea de la lapte matern la lapte praf? Am incercat intr-o seara sa ii dau completare lapte praf si nu am avut nici o sansa. Sincera sa fiu nici nu ma mira avand in vedere ca are un gust extrem de ciudat. A fost chiar funny, eu am facut laptele initial intr-un biberon pe care il foloseam la pompa si nu il mai folosisem de mult. Cand am gustat laptele am crezut ca este de vina biberonul ca de la stat degeaba o fi prins miros. Asa ca am facut din nou lapte in alt biberon, biberonul din care bea zilnic apa si pe care il place tare. Surpriza, laptele avea acelasi gust ciudat (de ranced).

Am vazut filmuletul cu Rares, este bestial!

Am vazut ca ati vorbit ieri mult despre jucarii ceea ce mi-a prins foarte bine pentru ca nu am idee ce jucarii ar fi bine sa ii iau, jucarii educative potrivite varstei piticei mele.

Ce rau imi pare ca eu doar imi spun ofurile aici sau vin cu intrebari fara sa pot da si eu sfaturi. Oricum avem mare noroc sa avem multe mamici cu experienta care au grija de noi, cele care abia acum descoperim ce inseamna sa ai o minune de copil pe care sa il ingrijesti.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lparpala, stiu ce zici cu somnul..... eu deja m-am obisnuit...Intrebare: unde ai tinut lp? il aveai deschis de mult? Nu tb sa miroasa a ranced... LP nu are gust de nimik, exact ca lm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!
am dus baiatul la gradi si acum servesc o cafea, mmm ce buna e.

sotul a venit aseara tarziu de tot, dar a ajuns cu bine acasa. imi era teama ca se merge nasol cu ceata, polei si alte cele...

scrish, eu nu vreau sa dau bors pana la 1 an de teama sa nu aiba pb cu sromacelul. Mie dr mi-a spus ca daca vreau sa cresc ciorba sa o fac cu rosie sau putina lamaie

roxy, nu am mai facut abdomene Am tot fost agita cu copii si nici de regim nu prea m-am mai tinut...dar nu m-am ingrasat deloc, am mai scazut dar f putin sapt trecuta.

yasmi, cum mai e Lucas?

Aseara am tras o sperietura maxima cu Catalina Pe la 1 am auzit ca incepe sa tusesca si a gorcait de 2 ori, am sarit ca fripta din pat...vomitase..tot laptele...era plina si pe pijama si pe fata, patul tot facut vraiste... Am luat-o, am spalat-o, am schimbat-o si adormit imediat. Saracuta scancea pana sa o pun in patut..cev ade genul..mami mi-e somn..vreau sa dorm... A dormit linistita pana dimineata...nu stiu ce a avut... Aseara la culcare am vazut ca avea burtica mai umflata, ca atunci cand avea colici, dar nu parea sa o doara ceva...off Numai belele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, ce sperietura!
bine totusi ca si-a eliminat ce era rau ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata!

Ce fac mamicile?copilasii?cum ati dormit?eu numai cu gindul la jucarii.
Am sunat finuta in Buc, s-a dus si mi-a luat carticica de la oferta din carrefour. Hapinessmultam ptr pont!
Azi imi soseste, vine nasu cu ea in dinti ..si maine imi soseste masinuta.
Offf greu imi va fi pina de sarbatori sa le tin ascunse... Dar trebuie!!! Oricum, mie imi place sa fac schimb, adica...ne jucam c ce avem pina de sarbatori, apoi atunci, le pitesc pe acestea si ne jucam cu cele noi. Cind ne plictisim, ...le scoatem iar pe cele vechi...oricum isi va aminti de ele...dar nu este nici indicat sa fie copiii ''inundati'' de jucarii.. Au nevoie de diversificare si in acest sens ma gindesc, nu?
camie perfecta masinuta in casa...intrebam ptr afara, deoarece primavara nu ar strica sa ies cu ea in curte... si daca nu va fi posibil, iarna e lunga, deci avem activitate, ne plimbam cu masina.

Revin,....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dim.
- suntem la laptic-ei, eu..am intrat nitel.am de pus niste poze pe picasa, ca intr-o zi de depresie am sters albumul de totsi in acelasi timp sa vad noile poze-sper ca ati schimbat si coperta albumelor, ca sa nu reiau din urma, sa vad cine a pus si cine nu..
-revin dupa ce atasez pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, da e bine sa le dam jucariile prin rotatie ca altfel se plictisesc de ele.

Mergi la inceput