Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Deea chiar ma gandeam azi la tine. Ma bucur ca ai mai intrat si ca sunteti bine.

Simo d c nu mai intri mami, esti cumva suparata???????

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia cum a fost cina in 4? Ce ati papat bun?

Alina06 mi-au placut f mult pozele si in special descrierea lor "un colt de". Mai pune poze cu Luca, macar una sa ramana cu el in album.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

andreea e bestial rares!!! doamne ce tare este video nu am ascultat cu sonor ca dorm copilasii dar am izbucnit in ras de una singura aici

somleac L e bine. sa vedem la noapte ca ziua nu am avut pb. acum seara am inceput antib. cu v ati obisnuit la casuta?? este chiar in Arad sau inafara orasului??

cris, ce mamica frumoasa!!!! iar Luca este minunat!! o sa spuna mai tarziu ca esti sora lui aaaa si m-am hotarat...clar cu tati seamana din ce in ce mai bine!!

la discutia soacre...hhmm...nu ma bag...ca imi dau seama ca a mea e gigea de buna dar mie orice mi-ar da si orice mi-ar face (si saraca chiar nu mai stie cum sa imi intre in gratii ) nu ma simt pe aceasi lungime cu ea...nu pot lega o conexiune intre noi. m-am mai domolit in purtare de cand sunt si eu mami dar tot asa rece si neprietenoasa sunt cu ea...nici eu nu stiu de ce...asa simt! si nu pot fi genul sa o pup si sa zambesc cand nu simt asta!!!

astazi am cumparat termometru suzeta!! e super, arata fff bine...doar ca L este interesat sa o analizeze momentan...si in loc sa o tina in gurita...el ba o scoate ..se uita la ea...o mai roade putin....deci ciu-ciu sa se poata lua temp sa speram ca se plicti/obisnuieste cu ea si atunci o sa o tina.

alina, fff frumoase pozele, in special mi-a placut baia si usile care dau din bucatarie in living.

viss si o pt pontul cu mancarea congelata. tocmai au anuntat ca maine nu avem gaz de dimi de lla 8 pana seara la 20...si mi-am adus aminte ca am un borcanas la conge , ma pregateam sa cumpar. problema e ca nu mai stiu cu ce e... cu ce sa il combin

deea pup mami cu fetite frumoase. imagineaza ce iti face anna tie imi face mie Lucas dar cu 8 dinti frate le meu sunt muscata peste tot , cum am prinde cum ma "roade"

simo, voi ce faceti???

strumf, cum se simte piscotica??

miki, sanatate multa la puiuti! au ajuns rezultatele la analizele nepotelei?? ca spuneai ca peste o sapt parca..sa stii ca m am gandit la voi!! doamne ajuta@Q

nu mai retin cine ma intreba ce antib mi-a prescris dr.imi cer scuze nu am retinut si nu mai merg sa caut in urma, este vb de CEFACLOR.

la multi ani Luca de mami cristina!!!

alexina cum este cu casuta??? voi inchiriati apartamentul si casa o luati cu credit bancar??

cami, cum se simt fetele??

sunt asa de multe fete dragi care nu mai dau nici un semn.... poate citesc si ele si intra macar sa ne salute..

Ally ce scumpic e micul tiz!!! imi place la nebunie sa ma uit la pozele voastre!!

mada, ma bucur ca, cristi este bine si a reinceput gradinita!! pozici cu micutii tai pe cand mai pui??hai ca vreau sa ii mai vad!!








mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mai Mandreeac , degeaba il vreau eu pe Arsenie de ginere, fiica-mea cand ma uitam eu la Rares al tau il sorbea din ochi....s-a oprit si din bibe.....acum am pus pe musica de somn si astept sa adoarma....
a fost fff misto in oras: Maria si taica-su au papat beefsteak cu catofi si eu un fel de buritto, ff iute, din care am scos fasoleasi daca puteti sa credeti ne-am chinuit in trei sa terminam un desert... am poza cu el....(cu desertul...), tb doar sa-si descarce pozele de pe telefon....Am fost la un restaurant mexican facut ca o corabie de pirati, ambient musica latina ....ne-am simtit supeer.... maine ma fac ca nu vad cantarul... mananc doar apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, o sa vezi ca Lucas o sa fie bine cu antibiotic, nu va mai urca febra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, Anna te ajuta la vara in gradina, sa vezi
Somleac, pe bune te apuca voma cand vine soacra?Deci daca vrei sa nu mananci 2 zile o chemi pe la voi, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
Somleac, pe bune te apuca voma cand vine soacra?Deci daca vrei sa nu mananci 2 zile o chemi pe la voi, nu?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Asta-i cea mai tare faza pe ziua de azi da de unde le scoti mama? de la burito ti se trage?

Ma bucur ca ati avut o seara minunata, asteptam pozici maine

Noapte buna mamici si pitici as scrie mai multe dar ma chinui de pe tel acum, intrasem doar sa vad cata tequilla a baut Delia

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neataaaaaa!!!
Haideti ca am facut cafea, capucio, ceai, am laptic cald ptr toate doamnele!

Eu despre soacra ma abtin de la comentarii. In general isi vede de treaba ei,e o fire mai indiferenta si nu prea o intereseaza ce se intampla in jurul ei, e fff relax ca sa zic asa, in schimb am avut niste episoade nasoale cand a fost la noi in Is si s- a purtat urat cu A, a avut o iesire pe care o sa mi- o amintesc toata viata si mereu imi vine sa plang numai cand ma gandesc, si ciudat cu noi si de atunci incerc sa fiu sa dau ignore.

Deea curioasaaa! Mi- era dor sa scrii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Aaaa si mi- am amintit, Yasmi, Miki, mie pediatra numai cand ne da paracetamol supozitoare, ma intreaba cate kg si il prescrie in functie de kg, asta ca ramasesem eu cu semnul intrebarii si doza voastra de Nurofen.
Azi este miercuri, deci post si rugaciune!
Aseara m- am uitat la Vocea Romaniei. Au ramas cei mai buni in concurs. E am votat ptr Max, omul asta face show nu gluma, si sotul ptr Irina, care s- a calificat prima. Pe ea oricum ar fi votat- o lumea, de- aia am optat ptr Max.
Aia astept martea viitoare, ca cei din echipele Moga si Loredana sunt mai tai. moga cel putin are o echipa super.
Am zis mereu ca Protv- ul stie sa faca showuri, comparativ cu Ant1 si esecul Xfactor, si e programata emisiunea sa se termine in 26 decembrie, deci audienta maxima.

Ma duc la treburile mele! Sa aveti o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

scrish pai ce ar avea sa nu mearga la sucul de portocale?
ca e f giustos
p[roblema e pe mai tarziu
ca poate pati ca si mine
acu la 30 si ceva de ani sa ai probleme cu stomaculk
offffffff
si nu e usor deloc crede-ma
de aia ziceam de portocala
si mie imi bea petra sucul
ca i-am dat doar 2 lingurite intr-o zi si i-au placut
dar atat de test
si cu borsul e la fel
eu zic sa nu te grabesti
are un stomacel de prichindel
si un ficatel la fel
va manca toata viata
da-i supa pana la 1 an macar


Mergi la inceput