Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-gata, am pus niste poze..nu sunt ceva deosebit, unele sunt de acum 5 minute-ultimele 3 tema albumului- noi 2 in premergator
- ailed, eu nici nu am terminat de atasat ca tu deja scrisesi un comentariu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-gata, am pus niste poze..nu sunt ceva deosebit, unele sunt de acum 5 minute-ultimele 3 tema albumului- noi 2 in premergator
- ailed, eu nici nu am terminat de atasat ca tu deja scrisesi un comentariu

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

noi noaptea la fel ne-am petrecut-o temp aproape de 40 rectal...
mada offf saracuta cata cred ca s a speriat, nu??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

noi noaptea la fel ne-am petrecut-o temp aproape de 40 rectal...
mada offf saracuta cata cred ca s a speriat, nu??


mamica implinita cu 2 comori !!


naspa!pune-i sosetutze cu otzet... si da-i antibioticul... cam in 2 zile tb sa cedeze....un pacatoae rau amigdalele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

lparpala, stiu ce zici cu somnul..... eu deja m-am obisnuit...Intrebare: unde ai tinut lp? il aveai deschis de mult? Nu tb sa miroasa a ranced... LP nu are gust de nimik, exact ca lm...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


xcum ? mie mi se pare ca are gust exact cum zice lparpala, naspa rau de tot..de nici nu stiu cum il beau copilasii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Neata!

Ce fac mamicile?copilasii?cum ati dormit?eu numai cu gindul la jucarii.
Am sunat finuta in Buc, s-a dus si mi-a luat carticica de la oferta din carrefour. Hapinessmultam ptr pont!
Azi imi soseste, vine nasu cu ea in dinti ..si maine imi soseste masinuta.
Offf greu imi va fi pina de sarbatori sa le tin ascunse... Dar trebuie!!! Oricum, mie imi place sa fac schimb, adica...ne jucam c ce avem pina de sarbatori, apoi atunci, le pitesc pe acestea si ne jucam cu cele noi. Cind ne plictisim, ...le scoatem iar pe cele vechi...oricum isi va aminti de ele...dar nu este nici indicat sa fie copiii ''inundati'' de jucarii.. Au nevoie de diversificare si in acest sens ma gindesc, nu?
camie perfecta masinuta in casa...intrebam ptr afara, deoarece primavara nu ar strica sa ies cu ea in curte... si daca nu va fi posibil, iarna e lunga, deci avem activitate, ne plimbam cu masina.

Revin,....

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







da, ai dreptate cu jucariile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, nu i-am mai pus sosetele ci doar un paracetamol si a scazut.

si mie mi se pare foarte ok si bun gustulu laptelui praf nativa care il folosim. nu vad nimic ciudat si rau la gust. la fel si cu branzica facuta pt bebei.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Am revenit...adormisem pe I dar am fost la robotit. Acum, ea inca doarme.

mandreeac Ce pot sa spun mai mult decit ca este un dulce si haios. Ii era somnic mititelu...da de unde?ce voinic este Va pup!
visssunt scumpi tare...baiatu iti seamana din ce in ce mai mult. Cind te-am vazut in pat linga ei, imi venea sa-ti comentez o foto ceva de genu....''stai la joaca, in loc sa pui mina pe treaba''! Ei na...soacra ta ma inspira...
Lasand gluma la o parte, am citit ce ai scris aseara... Nu sunt judecator sa-ti dau tie sau soacrei dreptate, insa la mine functioneaza teoria conform careia... ''cu ce moneda platesti, aia o sa primesc'' Adica...nu i-as fi dus farfuria inapoi, nici nu as fi abordat-o cu privire la discutia telef., ba mai mult....m-as fi facut ca nu aud....sau ma feream sa aud cu cine si ce vb.
Asculta-ma!!! Binele BINE atrage, raul RAU atrage... Indiferent de ceea ce-ti va spune, sau vei auzi ca a spus....continua sa o saluti. Daca iti raspunde bine, daca nu...ai inima impacata ca ti-ai facut datoria fata de ...Dumnezeu! Mie doar de Dumnezeu imi este frica!
Fac fata la 100 de soacre, numai sa nu-l supar pe EL! Vom fi si noi soacre, mici..mari...dar roata se invirte!
Sper ca ai inteles esenta... Iti inteleg suferinta, greul.... te inteleg perfect, dar ...trebuie sa alungam gindurile negre, chiar daca cel rau isi vira codita uneori...Sunt incercari...Credinta invinge!

Gata, acum zimbim...Si vb despre bebelusi scumpi, ca doar de aceea suntem aici
bb_yasmicum este luca?
roxyma bucur ca a papat Anastasia ...era si cazu
strumphycum merge diversificarea? Ce mai ''spune''donsoara''?
madutzaDoamne fereste! De la ce sa fi fost? o fi mincat prea mult?ceva ce nu i-a priit?sau?Bine ca este bine!....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia, nu i-am mai pus sosetele ci doar un paracetamol si a scazut.

si mie mi se pare foarte ok si bun gustulu laptelui praf nativa care il folosim. nu vad nimic ciudat si rau la gust. la fel si cu branzica facuta pt bebei.


mamica implinita cu 2 comori !!


Hipp-ul n-are niciun gust, Milupa era , dar stiu ca Mariei i-au dat de la policlinica Vitalact si nu stiam dc nu bea.... doar l-am mirosit si...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

bine astazi nu aui mai dat vecinii cu bormnasina ci doar bocanesc si am putut dormi si noi pana aproape de 10 viss iti dai seama ce ar fi spus soacrata despre mine?????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput