Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

noi noaptea la fel ne-am petrecut-o temp aproape de 40 rectal...
mada offf saracuta cata cred ca s a speriat, nu??


mamica implinita cu 2 comori !!



ups?! Imi pare rau...De papat papa? In cel mai scurt timp de la antibiotic ar trebui sa mai scada, nu?Offffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata, mamici!

Mi-a dat L trezirea la 6 si e cam maraita, nici acum nu vrea sa adoarma desi ii pica ochii-n gura!

In primul rand multumim tuturor pentru complimentele adresate piticei mele, desi pare tare rotofeie in poze nu e ea asa de grasunica, are 8600g si vreo 68 de cm.

Am intrat sa vad pozele puse de Viss, ca doar ce-am zis ieri ca mi-era dor sa-i vad pe piticii tai cum se joaca amandoi, sunt minunati , Sonia e o strengarita, tot timpul rade in coltul gurii asa, ca o smechera mica iar Sergiu asa blajin si cumintel ; mie mi se pare ca Sonia seamana cu tati, iar Sergiu cu mami! Capul sus, mami, ca ai cu ce sa te mandresti! Pup o mamica tare descurcareata


Ma duc ca urla tare L, azi nu-i intru in voie si pace... ii fac fructele poate le serveste ca ieri m-a cam fentat: fructe n-a papat, legume doar 90g si la iaurt a spus pas!


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank papa bine doar laptele a scazut cantitatea la 150 ml. de ex acum termina fructele ap 200.

fetele eu nu m am bagat la discutiile despre jucarii pt ca noi nu mai cumparam momentan avem o gramadaaaaaa de ex acum lui L ii place melcul de la CHICCO si catelul care latra cand il tragi de lesa de la FISHER Price.

fetele care aveti plita+cuptor incorporabil imi puteti spune ce marca , sunteti multumite?? este electric cuptorul, nu?? ce anume sa caut ;la ele inainte sa le cumpar?multumesc


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

'Neata, mamici!

Mi-a dat L trezirea la 6 si e cam maraita, nici acum nu vrea sa adoarma desi ii pica ochii-n gura!

In primul rand multumim tuturor pentru complimentele adresate piticei mele, desi pare tare rotofeie in poze nu e ea asa de grasunica, are 8600g si vreo 68 de cm.

Am intrat sa vad pozele puse de Viss, ca doar ce-am zis ieri ca mi-era dor sa-i vad pe piticii tai cum se joaca amandoi, sunt minunati , Sonia e o strengarita, tot timpul rade in coltul gurii asa, ca o smechera mica iar Sergiu asa blajin si cumintel ; mie mi se pare ca Sonia seamana cu tati, iar Sergiu cu mami! Capul sus, mami, ca ai cu ce sa te mandresti! Pup o mamica tare descurcareata


Ma duc ca urla tare L, azi nu-i intru in voie si pace... ii fac fructele poate le serveste ca ieri m-a cam fentat: fructe n-a papat, legume doar 90g si la iaurt a spus pas!


.

Am observat ca tuturor bb li se intimla...au zile si zile...
LEgat de foto, am avut atasate mai multe, din lipsa de spatiu evit sa le las acolo. In schimb, cum am noutati, atasez si anunt. Sa inteleg ca de acesta data tie ti-au scapat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank papa bine doar laptele a scazut cantitatea la 150 ml. de ex acum termina fructele ap 200.

fetele eu nu m am bagat la discutiile despre jucarii pt ca noi nu mai cumparam momentan avem o gramadaaaaaa de ex acum lui L ii place melcul de la CHICCO si catelul care latra cand il tragi de lesa de la FISHER Price.

fetele care aveti plita+cuptor incorporabil imi puteti spune ce marca , sunteti multumite?? este electric cuptorul, nu?? ce anume sa caut ;la ele inainte sa le cumpar?multumesc


mamica implinita cu 2 comori !!



Oare si al bb e valabila ideea ca laptele cu antibioticul nu fac casa buna?Adica isi mai pierde din efect? Nu cred, nu?!
Bine ca papa restu...or fi fructele mai racoroase...na...bine ca mama ceva.

Legat de plita, eu am una clasica..luata acum 13 ani cind m-am maritat,...dar atunci doream sa aiba rotisor, cuptorul sa fie...gradat..etc, ehe...acum sunt super moderne, ai de unde alege, bani sa ai. Si eu vreau unul nou. Am reusit acum in toamna sa schimb frigi plus combina si masina spalat. Usor, usor... trebe sa schimbam mai multe...na, anii, uzura... isi spun cuvintul.
Dar vin mamicile care si-au achizitionat acum de curind si te sfatuiesc, sunt si eu cu ochii pe voi.

simonacipce faci mami? Tot la lectii? papa?etc? Mai treci si pe la noi...3 rinduri la comun asteptam de la tine.

fug si eu la treburi, azi am de lucru....de scris...etc


O zi perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank papa bine doar laptele a scazut cantitatea la 150 ml. de ex acum termina fructele ap 200.

fetele eu nu m am bagat la discutiile despre jucarii pt ca noi nu mai cumparam momentan avem o gramadaaaaaa de ex acum lui L ii place melcul de la CHICCO si catelul care latra cand il tragi de lesa de la FISHER Price.

fetele care aveti plita+cuptor incorporabil imi puteti spune ce marca , sunteti multumite?? este electric cuptorul, nu?? ce anume sa caut ;la ele inainte sa le cumpar?multumesc


mamica implinita cu 2 comori !!


mai eu inca n-am, darare soacra-mea plita de la franke, din material compozit dai cu buretele umed si cureti tooot, e bej culoarea..., am zis ca si daca mananc paine cu ceapa si tot imi iau din aia... si chiuveta e la fel si hota si cuptorul ... la ea e si cu gaz.... dar eu zic ca ala electric e mai usor de controlat la temp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank nu am precizat eu bine, acum a papat fructele de am dat ex, dar papa bine orice mancare solida la lapte a scazut cantitatea.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi noi avem cuptor suspendat si e marca ariston, nu prea stiu sa iti dau detalii tehnice k sotul s-a ocupat dar este foarte bun, are o multime de programe si functioneaza ft bine! daca te gandesti sa iti cumperi si in loc de aragaz plita electrica, vin eu in avanas cu sfatul sa nu o faci, noi avem plita electrica 4 ochiuri si 2 ochiuri de aragaz normal, mi se pare ca se gateste incomparabil mai bine pe aragazul clasic decat pe plita electrica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-catank- iar m-ai facut sa mi-aduc aminte.tu ai scris foarte frumos, dar uneori suna ca din carti, sa stii.sunt convinsa ca..nu ma intelegi.nici nu cer asta.dar nici sa afirmi ca ma intelegi, ptr ca nu o poti face.decat dupa ce ai trait o perioada respectiva situatie..
- o singura idee mai am de zis off topic- nu, nu am nici o datorie morala, legala, umana, sa o salut.atata timp cat ea a ridicat mana asupra mea.e ca si cum ai aproba asta-ca si cum ai aproba ca parintele sa-si bata copiii,ca barbatul sa-si bata nevasta, etc..dc esti de acord cu violenta de orice fel,atunci eu ma retrag din comentarii..categoric nu am sa fiu niciodata, dar niciodata - genul cu "intoarce si obrazul celalalt".imi asum riscul de a fi judecata ulterior de DZEU, dar mi-a ajuns.exista o limita a violentei in familie, pe strada,oriunde, fizica si verbala.
- am trait ani de zile intr-o tortura psihica, uneori fizica, si da, sunt intreaga acum mai ales psihic, ptr ca am stiut sa ma mobilizez si sa ma sustrag din lumea aceasta in alta lume, sa-mi pun ochelari de cal si sa dorm ani de zile cu frica si cu lacrimi in ochi...nu,nu merit sa fiu tratata asa,si nimeni nu are dreptul sa ridice mana asupra altcuiva, nimeni.pe corpul meu nu va mai exista urma palmei ei ca acum 5 ani. mi-am promis mie si copiilor mei, i-am promis-o si sotului ca dc el va ridica mana asupra mea sau a lor- eu divortez.plec in strada, dar sa traiesc din nou ce-am trait-never. si ca sa citez pe cineva- never- am zis!!!!!-cand ma intors si obrazul celalat-eram obligata de conjunctura- aveam intre 7-16 ani, nu aveam servici, alta solutie. acum am servici, bani, si alta minte, pot oricand , oriunde s-o iau de la capat, dar sa accept sa fiu maltratata fizic si verbal- niciodata. nici macar o palma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Yasmi zi-mi si mie cum ii faci lui L ficatelul? I-as face si eu azi (ca vad ca e in forma L, a papat 160g fructe) dar nu stiu cu ce sa-l combin ...am cartof, spanac, brocoli, gulie, ardei, praz, morcov si albitura... cu cartof merge dar cu altceva parca nu sau cel putin eu nu l-as manca



.

Mergi la inceput