Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

VISS!
asa e cu violentza in familie! Bravo! Tb sa zici stop din start!
eu cred in Dumnezeu si sunt de parere ca tb sa fii bun cu ceilalti, dar sunt convinsa ca Doamne-Doamne ne-a lasat minte sa gandim si sa iesim din incercarile pe care ni le da viatza.De multe ori daca esti doar bun si nu stii sa te impui, sau sa te faci ascultat si inteles si respectat esti calcat in picioare....la propriu sau la figurat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc pt raspunsuri. inca mai astept opinii.

delia, noi vrem neagra plita+cuptorul sa fie neaparat. de vitroceramica.

cris, nuuuu plita neaparat pe gaz. la cuptor mai vedem dar probabil electric.

Yviana, eu lui L ii fac ficatelul asa: 1 ficatel+cartof+gogosar/ardel gras rosu+usturoi le pun in olcica cu putin unt, le las ff putin doar pana scot laptele si il torn peste. apoi fiert totul in lapte. la final pasez doar ficatelul, ardeiul si uneori usturoiul. este un deliciu!!! uneori mai rad si parmezan peste.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-catank- iar m-ai facut sa mi-aduc aminte.tu ai scris foarte frumos, dar uneori suna ca din carti, sa stii.sunt convinsa ca..nu ma intelegi.nici nu cer asta.dar nici sa afirmi ca ma intelegi, ptr ca nu o poti face.decat dupa ce ai trait o perioada respectiva situatie..
- o singura idee mai am de zis off topic- nu, nu am nici o datorie morala, legala, umana, sa o salut.atata timp cat ea a ridicat mana asupra mea.e ca si cum ai aproba asta-ca si cum ai aproba ca parintele sa-si bata copiii,ca barbatul sa-si bata nevasta, etc..dc esti de acord cu violenta de orice fel,atunci eu ma retrag din comentarii..categoric nu am sa fiu niciodata, dar niciodata - genul cu "intoarce si obrazul celalalt".imi asum riscul de a fi judecata ulterior de DZEU, dar mi-a ajuns.exista o limita a violentei in familie, pe strada,oriunde, fizica si verbala.
- am trait ani de zile intr-o tortura psihica, uneori fizica, si da, sunt intreaga acum mai ales psihic, ptr ca am stiut sa ma mobilizez si sa ma sustrag din lumea aceasta in alta lume, sa-mi pun ochelari de cal si sa dorm ani de zile cu frica si cu lacrimi in ochi...nu,nu merit sa fiu tratata asa,si nimeni nu are dreptul sa ridice mana asupra altcuiva, nimeni.pe corpul meu nu va mai exista urma palmei ei ca acum 5 ani. mi-am promis mie si copiilor mei, i-am promis-o si sotului ca dc el va ridica mana asupra mea sau a lor- eu divortez.plec in strada, dar sa traiesc din nou ce-am trait-never. si ca sa citez pe cineva- never- am zis!!!!!-cand ma intors si obrazul celalat-eram obligata de conjunctura- aveam intre 7-16 ani, nu aveam servici, alta solutie. acum am servici, bani, si alta minte, pot oricand , oriunde s-o iau de la capat, dar sa accept sa fiu maltratata fizic si verbal- niciodata. nici macar o palma.

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ufff! E dezastru la mine in bucatarie, am un morman de vase de spalat, iar L e tare plangacioasa azi

Am scos ficatelul, astept raspuns... cine mai stie retete sa-mi zica am intrebat-o pe Yasmi ca parca ea-i facea mereu ficatel piciului.



Intru mai tarziu fetele.



Later edit: am vazut Yasmi mersi suna tare bine, sper sa aprecieze si pitica acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la noi au aparut primii fulgi de nea parca asa ma bucura ca pe un copil...dar daca ma gandesc ce urmeaza brrrrr....nu vrea ger/zapada/mocirla(zapada topita cu pamant ) si toate cele.....darrrr...vine...Craciunul!!!!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-yvyana- da, ptr ca te-am citit pe tine ca ti-e dor de noi, am pus pozelesi, i-ai ghicit, Sonia e o mare strengarita, ieri zicea Laur ca n-are stare dc nu isi atinge scopul, ca o sa-mi scoata par alb,ca imi seamana la zbucium si nebunii.. si i-am zis foarte bine ca e asa..lasa ca, mie imi place de ea asa,sa stie sa se descurce, sa fie mai ceva decat am fost euSergiu in schimb e mai linistit mai mult cu ceialalti, in vizite nu mai zic..dar cu mine e altfel-ma trage de par, de nas, se catara pe mine si rade cu gura pana la urechi
- somleac- tare faza cu varsatul..e pe psihic clar.ca sa vezi cata influenta pot avea unele persoane asupra noastra. si eu te vad o superwoman pe tine cu 5 copii in jur ,n-ai cum sa fii altfel..dar totul se darama ca un castel de carti in preajma ei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nah ca au inceput si "prietenii" mei cu bormAsina

delia, uite asa vrem plita: http://www.gorenje.ro/masini_de_gatit/plite?c=283191


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

uff tot vreau sa ajung sa vad si eu gemenasii de viss si nu reusesc .,..acum intru...uff imi fura juniorul mopul....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia, nu i-am mai pus sosetele ci doar un paracetamol si a scazut.

si mie mi se pare foarte ok si bun gustulu laptelui praf nativa care il folosim. nu vad nimic ciudat si rau la gust. la fel si cu branzica facuta pt bebei.


mamica implinita cu 2 comori !!



inseamna ca depinde de gusturi
sau o fi asta humana naspa rau..desi ai mei ambii l-au acceptat fara probleme..si ei sustin ca ar fi apropiat de lm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

andreea e bestial rares!!! doamne ce tare este video nu am ascultat cu sonor ca dorm copilasii dar am izbucnit in ras de una singura aici



mamica implinita cu 2 comori !!



Multumim frumos Yasmi! Sper ca Lucas nu a mai avut febra noaptea trecuta, mititelul de el!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput