Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Mai Mandreeac , degeaba il vreau eu pe Arsenie de ginere, fiica-mea cand ma uitam eu la Rares al tau il sorbea din ochi....s-a oprit si din bibe.....acum am pus pe musica de somn si astept sa adoarma....
a fost fff misto in oras: Maria si taica-su au papat beefsteak cu catofi si eu un fel de buritto, ff iute, din care am scos fasoleasi daca puteti sa credeti ne-am chinuit in trei sa terminam un desert... am poza cu el....(cu desertul...), tb doar sa-si descarce pozele de pe telefon....Am fost la un restaurant mexican facut ca o corabie de pirati, ambient musica latina ....ne-am simtit supeer.... maine ma fac ca nu vad cantarul... mananc doar apa

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Eheeee, sa nu se supere cuscra, dar eu mi-as dori o nora ca Dodo, are niste ochi patrunzatori, e mortala. Ma bucur ca v-ati simtit bine si abia astept poze, sa iti vad si culoarea parului!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mandreeac fenomenal bebe
e un grasun si un scump
ahahahah
la mine face asa petra dupa ce mananca
sau pana sa termine cand e rupta
eu ii dau sa manance
si ea deodata inchide ochii si la revedere cu mancarea mea
ahahahaha

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Multumim frumos. Abia astept sa ne spui cum au iesit analizele si pana la urma daca e sau nu o boala a copilariei!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

andreea da drumul la mess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Neatza,

Niste cofeina virtuala si la mine intravenos va rog!

Noi in continuare avem probleme cu somnul noaptea si asta ma cam termina pentru ca eu sunt de felul meu somnoroasa. Dar, asta este, trebuie sa ma obisnuiesc, nu prea am ce face.

Am o curiozitate: voi cum ati facut trecerea de la lapte matern la lapte praf? Am incercat intr-o seara sa ii dau completare lapte praf si nu am avut nici o sansa. Sincera sa fiu nici nu ma mira avand in vedere ca are un gust extrem de ciudat. A fost chiar funny, eu am facut laptele initial intr-un biberon pe care il foloseam la pompa si nu il mai folosisem de mult. Cand am gustat laptele am crezut ca este de vina biberonul ca de la stat degeaba o fi prins miros. Asa ca am facut din nou lapte in alt biberon, biberonul din care bea zilnic apa si pe care il place tare. Surpriza, laptele avea acelasi gust ciudat (de ranced).

Am vazut filmuletul cu Rares, este bestial!

Am vazut ca ati vorbit ieri mult despre jucarii ceea ce mi-a prins foarte bine pentru ca nu am idee ce jucarii ar fi bine sa ii iau, jucarii educative potrivite varstei piticei mele.

Ce rau imi pare ca eu doar imi spun ofurile aici sau vin cu intrebari fara sa pot da si eu sfaturi. Oricum avem mare noroc sa avem multe mamici cu experienta care au grija de noi, cele care abia acum descoperim ce inseamna sa ai o minune de copil pe care sa il ingrijesti.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze


Multumim mami! Ce lapte praf folosesti? Eu ii dau Lactana 2 de la Topfer, e un lapte bio si se aseamana f mult cu laptele matern. E sigurul lapte pe care Rares il accepta, altfel nu il bea, iar seara ii mai pun si 2 lingurite de cereale. Laptele asta are 600 de grame, repartizate in 2 pungute si de la deschidere punguta expira in 2 sapt. In farmaciile obisnuite il gasesti la peste 50 ron cutia 52, 56, depinde de farmacie, dar la Farmacia TEI costa 38 ron.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Am revenit...adormisem pe I dar am fost la robotit. Acum, ea inca doarme.

mandreeac Ce pot sa spun mai mult decit ca este un dulce si haios. Ii era somnic mititelu...da de unde?ce voinic este Va pup!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca




Multumim frumos mami! Felicitari pentru achizitii, astazi mergem si noi sa luam ceva. Bine ca le tii pana de sarbatori, eu i le dau acum, ca s-a plictisit de cele 5 jucarii pe care le avem si oricum sapt viitoare e ziua lui!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank papa bine doar laptele a scazut cantitatea la 150 ml. de ex acum termina fructele ap 200.

fetele eu nu m am bagat la discutiile despre jucarii pt ca noi nu mai cumparam momentan avem o gramadaaaaaa de ex acum lui L ii place melcul de la CHICCO si catelul care latra cand il tragi de lesa de la FISHER Price.

fetele care aveti plita+cuptor incorporabil imi puteti spune ce marca , sunteti multumite?? este electric cuptorul, nu?? ce anume sa caut ;la ele inainte sa le cumpar?multumesc


mamica implinita cu 2 comori !!



ce sa cauti exact n-as putea spune..dar noi ne-am uitat la vremea respectiva sa aiba functii, putere, design, clasa, etc..cam ce se urmareste la toate electrocasnicele.. si in primul rand sa prind vreo oferta ed pret avantajoasa..
noi am luat gorenje desi ne-am sucit mult pana ne-am hotarat

http://www.shopmania.ro/plite-gratare-si-cuptoare-electrice/p-gorenje-bo71orax-6389901
http://www.gorenje.ro/masini_de_gatit/plite?c=276637


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

yasmi noi avem cuptor suspendat si e marca ariston, nu prea stiu sa iti dau detalii tehnice k sotul s-a ocupat dar este foarte bun, are o multime de programe si functioneaza ft bine! daca te gandesti sa iti cumperi si in loc de aragaz plita electrica, vin eu in avanas cu sfatul sa nu o faci, noi avem plita electrica 4 ochiuri si 2 ochiuri de aragaz normal, mi se pare ca se gateste incomparabil mai bine pe aragazul clasic decat pe plita electrica

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


da, asa e..noi am luat pe gaz plita si doar cuptorul electric.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Yasmi zi-mi si mie cum ii faci lui L ficatelul? I-as face si eu azi (ca vad ca e in forma L, a papat 160g fructe) dar nu stiu cu ce sa-l combin ...am cartof, spanac, brocoli, gulie, ardei, praz, morcov si albitura... cu cartof merge dar cu altceva parca nu sau cel putin eu nu l-as manca



.


cred ca prazul l-ar face mai dulceag..si poate putin ardei gras..ideea e a si cartoful si ficatul sunt mai inecacioase, dar cu lapte si ceva de gust, mai parfumat..merge de minune..asta zic eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi! Rares isi face somnul, eu v-am citit si acum ma duc sa curat niste cartofi!

Lavi multa sanatate, in scurt timp isi va face efect antibioticul, trebuie. Despre plite, nu am , nu stiu sa iti dau nicio sugestie. YAsmi ce mai face? Cum e cu gradi? Cu engleza?

Maduta offffffff, ce sperietura ati tras. O fi avut stomacelul asa, ca a inghitit mult aer?/ pe cei 2 printi.

Yvyana pofta buna si sa speram ca papa Lari dolofana.

tuturor.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce tare ninge la noi!!!! brrrrrrrrrrrrrr

i-am vazut pe soniuta si sergiu!!! de vis ce mai!!

delia....nu mai sta mami ascunsa....esti asa frumoasa!!! si ai o culoare super la par

miki, plita pe gaz si cuptorul electric??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput