Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am uitat sa scriu ca am vazut-o pe Delia, arata f bine si culoarea o intinereste, o face pustoaica, nu ca nu ar fi

Roxy iar sunteti la plimbare?

Simo de ce nu ne mai scrii?????????


Strumphy ori nu am citit, ori nu ai scris, a baut piscoata suculetul ieri? Azi tot suculet?



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

offf vis, ce macinat de suferinta e sufletul tau..si da, cred ca e imposibil sa stim cum este ca n-am trecut prin asa ceva..Doamne fereste! mi se pare inuman si nedrept, eu sunt o fire mai bleaga, plang din orice..si cand citesc o stire urata si cand vad un copil amarat ..nici nu stiu ce sa mai zic, sa te ajute Dumnezeu in timp sa reusesti sa umplii durerea si suferinta si inversunarea din sufletelul tau cu iubire, zambet, fericire..eu asta iti doresc
iar de doamna soacra o sa aibe grija altcineva..pana la urma e adevarat ca se intoarce roata..incearca macar sa nu-i raspunzi cu aceeasi moneda, cred ca asta e ideea..chiar daca esti ferma pe pozitii si pe buna dreptate ca ai tot dreptul din lume..
sper ca nu te supar si eu mai mult, pana la urma as vrea ca noi sa fim aici sa-ti mai alinam durerea sau sa-ti aducem un zambet si nicidecum sa te intristam mai rau.... ziceai ca ai sters albumele intr-un moment de depresie..eu as vrea sa incerci sa ne vezi ca pe o evadare si nu ca pe ceva care se adauga la problemele si grijile si nervii tai..as vrea ca atunci cand esti trista sau suparata sa vii aici si sa te inveselim, sa -ti mai iei si tu gandul de la cele grele ..
off oi intelege ceva din ce am vrut sa zic ?
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

multumesc de aprecieri fetele, ma duc sa o imbrac sa iesim afara cat de frig o fi ca numai are stare trage , se urca... etc... Varta, mana dreapta a lui Duracell

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-yvyana- da, ptr ca te-am citit pe tine ca ti-e dor de noi, am pus pozelesi, i-ai ghicit, Sonia e o mare strengarita, ieri zicea Laur ca n-are stare dc nu isi atinge scopul, ca o sa-mi scoata par alb,ca imi seamana la zbucium si nebunii.. si i-am zis foarte bine ca e asa..lasa ca, mie imi place de ea asa,sa stie sa se descurce, sa fie mai ceva decat am fost euSergiu in schimb e mai linistit mai mult cu ceialalti, in vizite nu mai zic..dar cu mine e altfel-ma trage de par, de nas, se catara pe mine si rade cu gura pana la urechi
- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



cred ca "mamos" e cuvantul potrivit pt sergiu dragul de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi


miki, plita pe gaz si cuptorul electric??


mamica implinita cu 2 comori !!



da, ti-am spus si mai sus..
eu linkul dat de tine nu resuesc sa-l deschid..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Fetelor, vreun remediu impotriva constipatiei stiti???/ Ce sa ii dau lui Rares ca face cate 2 bilute tari , numai cu supozitor?????/// Ceai de la Hipp ii dau, dar nu prea il bea, ma chinuies cu seringa.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza pe la pranz
cum intru sa citesc si eu cum vb de pozici si fug pe picasa si acolo zabovesc mult si bine...doamne asa imi plac noile pozici ca le tot savurez si apoi imi dau seama ca nu mai am timp de nici un comentariu...cred ca pe dodo am vazut-o de vreo 5 ori e o dulce tare tare....
mami de dodo pai si eu vreu sa te vad aluna...tu oare cumva mi-ai cerut acceptul pe mess ul cu leo????
am gasit ieri parca o delia dar nu mai mergea sa-i dau accept.....iuite mai bine pe asta su.mihaela ca pe cel cu leo era oricum al sotului..el il tine mereu deschis dar nu vb cu nimeni....si tot se adauga motociclisti,atvisti si toti ceio de pe ocazii si nu nu mai stiu cine ma cauta pe mine

si eu mi-am luat o vossea blond deschis..oare ce o iesi..si la parul meu cred ca aveam nevoie de 2 cutii...??????

viss m-ati terminat cu cumintenia voastra..doamne cum stau in pat si se joaca cujucariile..pai agitata mea nu ar sta asa decat daca i-as da un papuc sa-l lingainrest se arunca peste pilota.perne e vresnic cu gandul sa imi racae mie peretele cel rosu etc....

Yvy eu fac ficatelul in toate combinatiile....dar il fierb in lapte
ieri l-a avut in sfecla rosie....
dar merge bine si in cartof cu spanac +unt si lungit ori cu apa de la spanac ori apa plata si mai pui si putin laptic
dar nah a mea inca papa toate combinatiile ce i le dau eu....
eu fierb o oala de legume si apoi blenduiesc pt mai multe zile...ba cate 2 ,ba mai multe si tot asa.....apoi fierb si carnita de piu sau vita si fac portioare pt 2-3 mese congelez.....le dezghet la incalzitorul de biberoane ca are functia asta

-Yasmi sanatate lui lucutza....am citit decurand despre carmol pt bebe..vezi de la ce varsa se da ca ii poti face frectie in jurul amigdalelor cu el si asa ii mai poti pune infectia aia in miscare
eu am cuptor ariston..luat tot pt mai multe functii..dar nu sunt super multumita..e electric e cu auto curatare pisici...dar sincer nu am fol toate functiile lui....si nici nu sunt incantata de mancare facuta in el..de ex sarmalutele nu ies ca in cel pe gaz

daca ar fi sa aleg acum altul cred ca as alege unul de pe las oferte ca pana la urma toate fac acelasi lucru....toate se zgrarie (desi al meu zicea ca-i antizgariere) toate se murdaresc si nu se sterg singure, asta ca o gluma......si noi nu platim decat firma
care cu timpul de la detergenti se curata de pe ele si cand ne vin prietenii nu ne mai putem lauda cu aragazul de firma....ha ha ha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Fetelor, vreun remediu impotriva constipatiei stiti???/ Ce sa ii dau lui Rares ca face cate 2 bilute tari , numai cu supozitor?????/// Ceai de la Hipp ii dau, dar nu prea il bea, ma chinuies cu seringa.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




in afara de mancare adaptata ( pere, prune, praz, spanac, cat mai putin morcov, etc ) exista si siropele..LASS baby ai incercat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ioanna multumim frumos pentru comentariu.

Ca sa mai zambiti, sa va uitati la acest copil, dar trebuie neaparat cu sunet.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NJxssnXLCoA



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki, scuze, citisem dar nu am mai modificat ce am scris apoi. era doar de ex linkul sa vada delia cum arata plita vitroceramica.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput