Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Fetelor, vreun remediu impotriva constipatiei stiti???/ Ce sa ii dau lui Rares ca face cate 2 bilute tari , numai cu supozitor?????/// Ceai de la Hipp ii dau, dar nu prea il bea, ma chinuies cu seringa.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




in afara de mancare adaptata ( pere, prune, praz, spanac, cat mai putin morcov, etc ) exista si siropele..LASS baby ai incercat ?

mami de 2 prichindei


NU mami, ii cumpar azi. Sarut mana de informatie, ca nu mai stiu ce sa ma mai fac si plange saracutul ca il doare cand face. Sarut mana de mii de ori

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

miki, scuze, citisem dar nu am mai modificat ce am scris apoi. era doar de ex linkul sa vada delia cum arata plita vitroceramica.


mamica implinita cu 2 comori !!



gata, am reusit sa-l vad..era tot de la gorenje..
nu e o firma scumpa sau din ce cele de top , cum e franke de te usuca la buzunar..dar eu sunt multumita..aragazuk daca citesti manualul si respecti programele e super..si rumeneste f bine daca selectezi bine programul dupa cum spuneam..si relativ repede ca are putere mare..
plita in schimb eu nu am fost fun suprafata din aceea de ceramica/sticla daR pana la urma n-am avut de ales..ca aveam eu o treaba in cap cu curatatul..si cam asa e


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

mandreac, sper sa functioneze si la voi eu l-am folosit la vlad..si desi aveam retineri ca eu cu medicamentele imi era frica ca-l obisnuiesc asa, doctorii m-au asigurat ca nu e cazul, pt ca e natural ..ca si cum ar manca o para, adica nu da dependenta..asta era ideea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deea, multumesc pt rSPUNSURI.

andreea, in prmul rand sa nu ii lipseasca para, pruna din fructe aproape zilnic. al doilea rand fff putin morcov, orez. eu nu prea folosesc deloc. lichide sa bea suficiente. mie pediatra mi-a spus ca pot sa ii dau si kiwi dar fara mijlocul cu seminte. i am si dat. apoi sunt o gramada de siropele in farmacie pt asa ceva.

strumf pe unde esti???





mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

mandreac, sper sa functioneze si la voi eu l-am folosit la vlad..si desi aveam retineri ca eu cu medicamentele imi era frica ca-l obisnuiesc asa, doctorii m-au asigurat ca nu e cazul, pt ca e natural ..ca si cum ar manca o para, adica nu da dependenta..asta era ideea.

mami de 2 prichindei


Sa dea Domnul. Am citit si eu despre el si trebuie sa il incercam ca mananca pere zilnic, morcov nu, i-am facut spanac cu cartof, acum are alta papa dar tot fara morcov si altele de l-ar constipa si sufera, mi se rupe sufletul cand il vad asa.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Andeea hai ca ti-a raspuns Miki..siropelel acela e bun..poate si niste eubiotic ceva sa-i reglezi tranzitul..sau debridat cateva zile...oo mititelul..l-a,m vazut si eu in film..super tare

Mada
Cata poatre de la muc\isori a vomat...sa o fi culcat-o pe o pernuta mai sus..zic si eu..si noi asera am avut ceva shou...eu scriam aici si a venit stefy ca urla fata..era 12..era mancata de la 9 210ml...clar au fost dintii....ca asa m-am saturat abia astept sa o vad cu unul iesit....a adormit in jur de 1..bine ca dupa plans si inca 120 de lp a dat in chiuituri....

viss tie nu iti dau decat o imbratisare mare mare...daca as avea puteri magice ai fi prima care as schomba ceva in viata ta....

pt celalalte fete sa nu ziceti ca nu va bag in seama va dau un mareeeee
stau pe scaunul asta ca pe ace..am de facut o tacanitza ..am carnea fiarta de 2 zile uff...stefy vrea placinta ca iar am cumparat bostan pt anna......ieri a avut asa mult de scris si invatat si de facut comentariu la caprioara si zicea ca nu mai poate sa o ajut eu si anna plangea si sotul se uita cand pe net cand la cireasa de pe tort....si eu am ajuns sa ma simt neputincioasa ..ieri celputin m-am dus in baie si am plans...el zice ca nu se pricepe la lectii, la sa-i dea annei sa pape...i se potriveste ff bine vb ai...face pe prostu si ii prinde bine...zic sa nu ma supar si sa ma stresez sa o afectez pe micutza si sa le fac eu pe toate dar parca bvin din ce in ce mai multe....hai ca plec ca ma apuca alte cele pe aici si mi-am propus sa nu ma mai plang la nimeni...ca nimeni nu ma intelege..mama imi da replica da ce si eu am crescut singura 2 copii..cheia e la tine sa vezi lucrurile altfel..lui soramea daca-i zic mai mult o supar ca si ea le are pe alel ei....soacra o doare fix in pix...nah ,daca nu o plimb pe la malluri cum face cumnata cum sa ma caiasca si pe mine ca sunt obosita si sa se deranjeze macar 2h pe saptama sa vina pe la noi....
pupiceiiiii......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

deea, multumesc pt rSPUNSURI.

andreea, in prmul rand sa nu ii lipseasca para, pruna din fructe aproape zilnic. al doilea rand fff putin morcov, orez. eu nu prea folosesc deloc. lichide sa bea suficiente. mie pediatra mi-a spus ca pot sa ii dau si kiwi dar fara mijlocul cu seminte. i am si dat. apoi sunt o gramada de siropele in farmacie pt asa ceva.

strumf pe unde esti???





mamica implinita cu 2 comori !!



Multumim mami. Ii voi mai cumpara si prune, ca pere toata ziua mancam.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki multumesc pt detalii. aratam doar cum e plita vitroceramica ca si suprafata nu neaparat marca. dar e bine de stiut ce mi-ai scris.
aici se vede si mai bine suprafata: http://www.plazamarket.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=666&category_id=28&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=1


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi


fetele care aveti plita+cuptor incorporabil imi puteti spune ce marca , sunteti multumite?? este electric cuptorul, nu?? ce anume sa caut ;la ele inainte sa le cumpar?multumesc


mamica implinita cu 2 comori !!



Eu am Dominox cuptorul este electric, iar plita este pe gaz cu aprindere electronica. Sunt f multumita de ele. Mi-ar fi placut tare mult plita din aceea electrica, dar se intretine mai greu, nu pot sa parlesc nici sorici , asa ca am ales din asta pe gaz.
Cele mai bune, din ce stiu eu, dar si scupme sunt cele de la Franke

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Deea multumesc frumos. Bine ai zis ca si uitasem de un probiotic, chiar voiam sa ii iau sa ii dau. Imi pare rau mami ca te chinuiesti singurica, dar mai pune-l si pe sot, ca doar tu cu toate. Aseara ma gandeam la tine si la ce ai zis :"Deea , cu nume de scena Mihaela"

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput