Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

eu nu sunt deacord ca franke e cel mai bun..haideti mai fetelor ca toate sunt la fel.. e vb de brend....puii mei...
asa ce mai vroiam sa zic si sa ma duc
Yasmi daca in proiectul de gaz tu ai doar 2 focuri aprobate nu ai cum sa iti mai cumperi si cuptorul pe gaz..daca nu au venit sa iti faca acel proiect pe unde o sa vina teava de gaz inca mai poti schimba si te poti orienta pe un cuptor cu gaz..
eu am luat electric ca pe mine cei care mi-ai facut proiectul au uitat sa ma intrebe cate focuri am....apoi cand au venit dupa o luna sa puna teava le-am zis si mi-au zis ca trebuie alta aprobare....kaka maka..daca nu am stiut ....asa ca am luat cuptorul electric....si sa ii mai iert din pacate face paraji bune..saratele din pachete de foitaj coace cate 2 tavi deodata....pai ce mai vreau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia, nu i-am mai pus sosetele ci doar un paracetamol si a scazut.

si mie mi se pare foarte ok si bun gustulu laptelui praf nativa care il folosim. nu vad nimic ciudat si rau la gust. la fel si cu branzica facuta pt bebei.


mamica implinita cu 2 comori !!



inseamna ca depinde de gusturi
sau o fi asta humana naspa rau..desi ai mei ambii l-au acceptat fara probleme..si ei sustin ca ar fi apropiat de lm

mami de 2 prichindei

nu mai stiu unde am auzit ca Humana are cel mai naspa gust Eu ii dau Nan si tot nasol e..adik eu nu as bea. Acum sunt la nan 2, dar nan 1 avea un gust excelent, il mancam cu lingurita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deea, , probabil ai avut o zi mai "gri". nu vreau sa te supar, dar in conditiile spuse de tine, ca sotul nu te ajuta deloc, mama ta are dreptate "chiea e la tine"!. daca stii ca nu ai ajutor incearca sa ti le aranjezi in asa fel incat dupa masa sa te poti ocupa doar de fete, nu mancare si altele. cel putin eu cand stiu ca sunt singura cu copilasii seara (de ceva timp e si baietelul prietenei mele pana seara la 18.30-19) fac totul de dimi ca sa nu mai am treaba dupa masa. uite si eu sunt fara mama, soacra , mami vine deabia in ianuarie-februarie dar cu organizare totul e usor si simplu!
hai fruntea sus, a fost doar o zi mai grea.
si apropo pune l pe sot sa faca ce stie atunci dar sa faca ceva care sa te ajute! poate stie sa aspire sau sa faca ceva de mancare


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Am uitat sa scriu ca am vazut-o pe Delia, arata f bine si culoarea o intinereste, o face pustoaica, nu ca nu ar fi


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




unde ati vazut-o pe delia???vreau si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deea, habar nu aveam de asa ceva multumesc ca mi-ai spus. oricum eu as vrea cuptorul electric sa fie si doar plita pe gaz.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Ioanna multumim frumos pentru comentariu.

Ca sa mai zambiti, sa va uitati la acest copil, dar trebuie neaparat cu sunet.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NJxssnXLCoA



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



da e mortal, il stiam. Ne-au aratat vineri finii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea,

viss, ti-am admirat copilasii


Cata a mea a luat-o pe urmele lui cristi...diaree, voma..tot tacamul Regim de acum si la ora 3 mergem sa o vada si dr-ita . Oare sa fi luat de la Cristi si sa se manifeste abia acum? Off azi am o dispozitie tare nasoala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea, noi am luat cuptorul si plita in 2003-2004 pe atunci Franke era cel mai tare...acum au aparut multe altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da mada este f posibil. si Luchi tot de la surioara lui a luat ce are acum. ea mi s a plans ca o ustura gatul , ca nu poate inghiti. i-am dat propolets de supt si i a trecut. apoi dupa cateva zile a inceput L cu temp.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Am uitat sa scriu ca am vazut-o pe Delia, arata f bine si culoarea o intinereste, o face pustoaica, nu ca nu ar fi


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




unde ati vazut-o pe delia???vreau si eu

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Pe mess, dar acum e afara cu Dodo. Imi pare asa rau pentru voi. Offfff, inseamna ca e o enterocolita virala de se manifesta si la ea. Asa a fost si Rares, pfuuu, ce emotii am avut. si multa, multa sanatate.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput