Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:


Am culcat si noi copii, Cata mai mult flamanda..nu a avut pofta de mancare azi deloc. A mancat toata ziua aproape 2 mere coapte cu 2 linguri de orez fiert. Sper maine sa aiba mai multa pofta de mancare. Seara a baut mucilagiu de orez dar a adormit linistita mititica..probabil se va mai trezi peste noapte de foame..
In schimb azi a baut din pahar , tb sa-i dau Hidrasec..care se dizolva in apa si nu vrea sa-l ia cu seringa, i-am dat cu lingurita apoi a inceput sa traga de pahar si i-am dat sa bea asa direct, isi tinea f bine buzitele pe pahar si nu curgea nimic pe langa am fata mare

yasmi, inca nu luam antibiotic, mi-a spus sa-i dau doar daca apare si febra..

cami, sa-ti traiasca fetita!

lalely, cristi nu a mancat deloc iart simplu, am mai spus eu, se inrosea pe fata peste tot unde il atingea iaurtul si era o lupta sa-i dau. Mai tarziu i-am dat controversatul Danonino. Acum ii mai dau iaurt cu fructe, dar iaurtul simplu nu prea il mananca. Nici eu nu mananc deloc pt ca nu imi place. Iaurtul zuzu e ceva mai dulceag decat Napolact..daca vrei sa incerci, sau ai putea sa-i dai branzica cottage care e mai zemoasa in loc de iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andreea, tu-i dai fier lui Rares?? Arsenie de cand primeste fier imi face de 2-3 ori kk/ Sunt supermultumita de asta. EU nu-i dau para, , nu prea mai vrea fructe, doar juma de banana din manutza papa si 2-3 lg de mar ras...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Mada, din cate stiam eu sumetrolimul nici nu e antibiotic...sau vorbesc prostii?OOOf, las-o sa nu pape ca nu simte nevoia. Cata sa isi revina rapid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona ce ma bucur ca ai intrat, chiar m-am gandit la tine azi. ca n-ai mai intrat zilele asta, si la stefy ca nu a mai intrat demult. ce-o face?
inca n-a inceput nici Arsenie sa pape bine legumele? Anastasia a inceput asa timid, nu papa ca la inceput. etse bine si asa ca are titi dupa aia.
azi dupa baie mi se pare ca mi s-a deschis si mai tare parul. cum zic astia ca tine 28 de spalari ca deja se vede ca s-a mai dus din culoare. eu o sa-mi iau o nuanta mai deschisa, nu ma pot obisnui cu asta. parul este super fain, deschis dar la radacina....nu este ca restul parului, este mai inchis si nu-mi place.

bb_yasmi tu cum te-ai obisnuit cu noua culoare? eu nu cred ca rezist asa

madutza da, ai fata mare ce mai...draguta, poate papa maine mai bine

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Stiam eu c-am uitat pe cineva.

Alina06, imi place casutza voastra, s-o locuitzi sanatosi si sa mai faceti un fratior/surioara pentru David...Uite ca a trecut asa repede timpul si a venit si sotul, v-ati mutat in casutza...visele se materializeaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Roxule, Arsenie inca e certat cu mancarea...maninca bine painica...daca pe linguritza cu legume i pun u pic de painica deschide mai mare guritza...Dar nu pot sa zic ca are vreo masa la care papa consistent si cu pofta...Se joaca asa...2-3-5 linguritze si gata masa...I-am cumparat si lp doar-doar...Nu-l vrea, se stramba de numa, dar in schimb ma foieste pe mine toata noaptea cu tzitzicile lui.
CU parul ...mie mi-a cazut f mult si suspectez vopseaua...a inceput sa-mi cada dupa ce m-am blonzit iar si nu s-a mai oprit...de aceea am vrut sa-l mai regenerez..o sa-l mai tin un pic mai inchis asa...dar nu stiu cat voi rezista..ca si tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank papa bine doar laptele a scazut cantitatea la 150 ml. de ex acum termina fructele ap 200.

fetele eu nu m am bagat la discutiile despre jucarii pt ca noi nu mai cumparam momentan avem o gramadaaaaaa de ex acum lui L ii place melcul de la CHICCO si catelul care latra cand il tragi de lesa de la FISHER Price.

fetele care aveti plita+cuptor incorporabil imi puteti spune ce marca , sunteti multumite?? este electric cuptorul, nu?? ce anume sa caut ;la ele inainte sa le cumpar?multumesc


Eu am electrolux si plita si cuptorul. Plita gas on glass adica e pe gaz dar are baza din sticla. Cuptorul este electric si este demential.

http://www.electrolux.ro/Products/Echipamente_de_gatit/Cuptoare_incorporabile/Cuptoare/EOB53003X
http://www.electrolux.ro/Products/Echipamente_de_gatit/Plite_incorporabile/Plite_cu_gaz/EHT6435K

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac
Multumim mami! Ce lapte praf folosesti? Eu ii dau Lactana 2 de la Topfer, e un lapte bio si se aseamana f mult cu laptele matern. E sigurul lapte pe care Rares il accepta, altfel nu il bea, iar seara ii mai pun si 2 lingurite de cereale. Laptele asta are 600 de grame, repartizate in 2 pungute si de la deschidere punguta expira in 2 sapt. In farmaciile obisnuite il gasesti la peste 50 ron cutia 52, 56, depinde de farmacie, dar la Farmacia TEI costa 38 ron.


Eu luasem de la Hipp dar tare imi e ca va trebui sa mai incerc si altele.

Si eu ii dau piticei zilnic para ca altfel e de rau, apropos de constipatie. Se pare ca m-a mostenit pe mine

Madutza Cata sa treaca repede.

Vreau si eu sa o vad pe Delia

Cami super ca au iesti bine analizele.

la multi ani pt antonia

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona bine ca este titi. daca ei se satura asa...foarte bine. cum zicea si catank, asta este cea mai buna papa pentru ei, naturala, buna....cu toate ca ar trebui sa se invete si cu restul, dar asta este. or manca ei mai incolo bine.


merg sa mananc niste mere si niste mandarine si sa ma uit la tv cu sotul.

vorbim maine.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lparpala da, arata tare bine cuptorul

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Andreea, tu-i dai fier lui Rares?? Arsenie de cand primeste fier imi face de 2-3 ori kk/ Sunt supermultumita de asta. EU nu-i dau para, , nu prea mai vrea fructe, doar juma de banana din manutza papa si 2-3 lg de mar ras...

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


mare minune cu fierul..in cele mai multe cazuri, constipa...

Mergi la inceput