Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Buna fetele,

Am reusit sa intru si eu..
Vreau sa va zic ca am returnat steamerul pt ca era defect.. Astazi au venit si l-au luat si astept sa vad cand il vor trimite inapoi.Sper sa imi trimita altul nou...

Maine vreau sa fac orezul ala cu mere..salivez la el de cand ati postat reteta..Cam asta este reteta http://www.delicatesa.ro/retete/deserturi/orez-cu-lapte-si-mere-caramel-1827?

Caci nu am inteles eu prea bine de pe aici..dar cred ca asta este..

Nu stiu ce sa ii mai pregatesc de papa lui David;astazi supa de legume a fost cam esec..a papat 40 grame...Pe ce siteuri sa ma mai uit sa ma inspir la retete??
Caci nu am prea multa inspiratie...


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




cu siteuri de retete nu stiu, ca eu fac din inspiratie proprie..
cu orezul suntmai multe variante..si cea data de tine e ok..daca pui cand le bagi la cuptor mai intai merele pe fundul vasului cu putin zahar mai intai sa se caramelizeze dupa care torni orezul si le mai lasi ceva si impreuna la cuptor..parca asa zicea yasmi..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

azi e ziua lui fii-meaaaaaaaaaaa
deci fac cinste
cu gogosi de post si un suc natural
E SF ANTONIE DE LA IEZERUL VALCEA
e adevarat ca nioi nu serbam azi ci pe 17 ianuarie
de sf ANTONIE CEL MARE
da ne bucuram si pt ziua de azi

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




LA MULTI ANI atunci si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi



off mada chifeluta mica sa se faca bine. are si scaune dese/moi?? a mai vomat de atunci?? probabil acea febra prevestea ceva.....asa este riscul inzecit la noi cu 2,3 copilasi, ca bebele mai mic sa ia de la cei mari.


mamica implinita cu 2 comori !!



yasmi, dr zice ca febra nu a fost legata de ceea ce are acum..doar ca i-a slabit organismul. Nu mai vomita dar a mai avut inca 2 scaune moi...am inceput deja tratam...astept rezultatele.
Lucas cum mai e? A mai facut febra?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


si voi e prima dat cand luati antibiotic?
L e super bine ziua, la noi temp creste pe timpul nopti...
si se pare ca ma ia si pe mine durerea de gat..tusa...nu am mai fost racita de anul trecut


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Buna fetele,

Am reusit sa intru si eu..
Vreau sa va zic ca am returnat steamerul pt ca era defect.. Astazi au venit si l-au luat si astept sa vad cand il vor trimite inapoi.Sper sa imi trimita altul nou...

Maine vreau sa fac orezul ala cu mere..salivez la el de cand ati postat reteta..Cam asta este reteta http://www.delicatesa.ro/retete/deserturi/orez-cu-lapte-si-mere-caramel-1827?

Caci nu am inteles eu prea bine de pe aici..dar cred ca asta este..

Nu stiu ce sa ii mai pregatesc de papa lui David;astazi supa de legume a fost cam esec..a papat 40 grame...Pe ce siteuri sa ma mai uit sa ma inspir la retete??
Caci nu am prea multa inspiratie...


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




cu siteuri de retete nu stiu, ca eu fac din inspiratie proprie..
cu orezul suntmai multe variante..si cea data de tine e ok..daca pui cand le bagi la cuptor mai intai merele pe fundul vasului cu putin zahar mai intai sa se caramelizeze dupa care torni orezul si le mai lasi ceva si impreuna la cuptor..parca asa zicea yasmi..


mami de 2 prichindei


tot asa si eu ..inspiratie proprie cu ce am pe moment in casa, atunci aveam un mar si 2 pere


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Yasmi,Miki va multumesc!!Maine am de gand sa fac caci nu mai pot de pofta!!

Vroiam sa va intreb ceva:voi patiti ca bebei sa fie agitati daca le dati iaurt la 18.00???Au asa patesc cu David,am impresia ca il doare burtica si nu stiuc um sa fac...Asta seara i l-am dat cu banana,dar nu stiu daca am facut ceva in bine sau in rau..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely noi nu am avut probleme si i l am dat si mai tarziu de ora 18 in diverse combinatii si cu para.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Yasmi,Miki va multumesc!!Maine am de gand sa fac caci nu mai pot de pofta!!

Vroiam sa va intreb ceva:voi patiti ca bebei sa fie agitati daca le dati iaurt la 18.00???Au asa patesc cu David,am impresia ca il doare burtica si nu stiuc um sa fac...Asta seara i l-am dat cu banana,dar nu stiu daca am facut ceva in bine sau in rau..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




eu il dau numai cu banana, tot la 18..nu pare sa o supere nimik..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lalely eu cred ca il poate durea stomacelul
nu toata lumea agreaza iaurtul
eu abia il mananc
mama f rar
din cauza durerilor de stomac
ia o pauza
si ii mai dai peste o saptamana
timp in care poti da lapte praf cu cereale cu lingurita
si vezi daca mai este la fel de agitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

multumim de urari fetele
delia e cruce neagra
daca era rosie anuntam eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

ce fac fetele? Am vzt ca ati intrebat de mine, va pup...nu am mai reusit sa scriu, am mai citit printre picaturi, vazut poze si cand voiam sa scriu...ori Arsenie ori altul
Si eu sunt racita, in weekend a fost si david cu febra, dar l-am pus imediat pe picioare cu coldrex junior. Matei mai tuseste si el, dar nu ceva grav, in linii mari sunt ok, eu cel mai rau si sper Arsenie sa nu ia ceva....

Sanatate Lucas (Lavi) si Cata (mada), Cristi (miki) si pui de Dya
Ma bucur pt analizele bune ale ANtoniei (cami)
Andreea vaaai, cat de scump e Rares, m-am prapadit de ras singura, e ca filmarile acelea de la ora de ras. SI ce grasunel e, ochiosul.
Viss, copilasii tai sunt superbi. cred ca ei te tin pe linia de plutire...Imi pare sincer rau de neintelegerile cu soacra, dar cred ca si tine ca tre sa scapi de acolo, chiar daca va va costa ceva bani...Dar sanatatea ta si relatia cu sotul si copii pretuiesc mult mai mult si trebuie salvate.
Yviana, ce grasunica ai acolo. Nu are totusi prea multe kg, dar e pufosica
Delia, sper sa apuc sa te vad si eu in poze, ca la cat de rapid am ajus sa intru...sigur pierd si aparitia aceasta.EU m-am mai inchis la par. Mi-am luat un saten f deschis de la Loreal si m-a inchis mai mult decat ma asteptam, dar nu-i bai. E iarna si parca voiam sa ma mai inchid putin oricum
Strumpfi si mie mi-au placut pozele cu noua coafuraSi dc vine la pachet cu o noua silueta si dinti noi, ce poate fi mai bun de atat??
Roxy frumoase peisaje de la geamul tau!ANastasia e intr-adevar o rimelata, imi place tare!
Someleac, te invidiez pt aerobicul acela!
Scrish, sunteti 2 frumosi Tu si Luca. Dar cred ca fata s-ar putea sa-ti semene mai multbaiatul e mai spre tati.
Happy, ma bucur sa te citesc, ai scris mai mult in ultima vreme, ceea ce imi place, tu ca si Miki aveti mereu sfaturi utile.
Ally , ce sa mai zic de Edy, pozele spun totul. Vioi, nazdravan si barbatzel adevarat. va tine pe toti in sah
catank scumpa. si eu sunt de acord cu unele din vorbele tale.SI cred intr-adevar ca a continua o cearta nu face decat sa ne amarasca sufletul. mai bine as pleca, m-as retrage cu ale mele...
Deea, pune-l mai mami la treaba...Pai sa fie acasa si sa nu faca si el ceva util???sa ne arati pozici cu noua culoare. abia astept sa te vad.
Lalely, al meu papa iaurt cu branzica Fagaras seara. Nu avem nici o problema, papa destul de ok fata d ealte feluri de mancare.

Mergi la inceput