Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

noi am trebaluit azi, am papat si legumele cu carnita, nu mult dar suficeint apoi titi si acum bebelina doarme si eu vreau sa intru sa fac baie.
m-am uitat azi la pozele de mai demult...si vreau blondaaaaa inapoi

cami ce bine ca nu este nimic grav. ma bucur tare mult.

madutza sanatate Catalinei. offf.... o iei de la capat. a fost Cristi acum Cata....sper sa se faca repede bine.

deea ar fi bine sa-l pui si pe sot sa faca ceva nu numai tu. ei trebuie invatati exact ca pe copii si daca de la inceput nu l-ai pus...acum cred ca este mai greu dar nu imposibil. da-i si lui sarcini, mai usoare...dar da-i ceva sa faca, sa te ajute. pai asa numai sa stea si sa primesca la nas.... eu de la inceput am facut asa, i-am dat treburi sa faca aia, sa faca aia...si acum le face din reflex, a invatat pai numai eu...nu se poate ca nu sunt sclava Isaura.
iesi din starea proasta, stai o zi relax si ocupa-te doar de fete fara sa mai faci si altceva prin casa ca doar nu se derama si ia-l pe al tau la discutii sa te ajute. ca trebuie sa te ajute si el. sa nu te superi ca ti-am zis asa, poate iti dau un impuls

mandreeac ce tare este filmuletul cu Rares ce-am ras, tare dulce este ce somn avea el si nu putea dormi asa in fundulet
am iesit si la plimbarica azi, a fost soare dar frig

ailed si eu vreau sa te vad daca pui poze sa le lasi pana maine, sa nu le stergi ca poate nu mai reusesc sa intru azi si vreau sa te vad si eu

somleac ai alergie la soacra? numai cand o vezi si vomiti

viss cat ai suferit.... ce situatie...soacra-ta in loc sa se gandeasca, ca mai mult rau ii face si propriului ei fiu prin comportamentul ei...pentru ca si el este afectat nu numai tu. nici de el nu-i pasa?
fii fericita ca ai comorile alaturi si pe sot, ar trebui sa creati un glob in jurul vostru si sa nu lasati nimic sa va atinga

strumphitza superrrr ca iti vine geaca aceea de manechina inseamna ca arati super. chiar as vrea sa te vad intr-o poza dar sa te vad toata nu numai juma' de fata sau ne mai lasi sa asteptam, sa mai slabesti si sa ramanem paf cand te vedem

catank, miki

dya mai bine mergi la doctor sa-ti zica ce si cum. multa sanatate

anda mancaciosul mic.

mrg sa fac baie,poate intru mai tarziu, sa vad.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, cand le pun le las un pic...
deea, am o idee... zii lu sotzu' ca daca nu e in stare sa faca sa-ti aduca femeie sa te ajute... ideea asta mi-a venit in timp ce calcam si stefy chiar face toate lectiile cu tine? eu nu-mi aduc aminte intr-a sasea sa le fi facut cu mama/tata...Maria le face singura, intreaba cand nu stie ceva si doar le corectez.... oricum la germana e in voia vantului ca eu nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele,

Am reusit sa intru si eu..
Vreau sa va zic ca am returnat steamerul pt ca era defect.. Astazi au venit si l-au luat si astept sa vad cand il vor trimite inapoi.Sper sa imi trimita altul nou...

Maine vreau sa fac orezul ala cu mere..salivez la el de cand ati postat reteta..Cam asta este reteta http://www.delicatesa.ro/retete/deserturi/orez-cu-lapte-si-mere-caramel-1827?

Caci nu am inteles eu prea bine de pe aici..dar cred ca asta este..

Nu stiu ce sa ii mai pregatesc de papa lui David;astazi supa de legume a fost cam esec..a papat 40 grame...Pe ce siteuri sa ma mai uit sa ma inspir la retete??
Caci nu am prea multa inspiratie...


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Inca nu m-am decis ce jucarie sa ii iau lui David de Sf Andrei:carticica muzicala sau Omida..Offf..deciziile astea..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

delia scarlatina se va infirma sigur maine
cand aud rezultatele de la exudate
deocamdata nu e pojar si nimic ltceva urat de la ficat sau infectios
sa aud si exudatyele
si ma linistesc
da oricum sunt mai bine
ca si antoniei buvitele i-au cam trecut

mada sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

azi e ziua lui fii-meaaaaaaaaaaa
deci fac cinste
cu gogosi de post si un suc natural
E SF ANTONIE DE LA IEZERUL VALCEA
e adevarat ca nioi nu serbam azi ci pe 17 ianuarie
de sf ANTONIE CEL MARE
da ne bucuram si pt ziua de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

azi e ziua lui fii-meaaaaaaaaaaa
deci fac cinste
cu gogosi de post si un suc natural
E SF ANTONIE DE LA IEZERUL VALCEA
e adevarat ca nioi nu serbam azi ci pe 17 ianuarie
de sf ANTONIE CEL MARE
da ne bucuram si pt ziua de azi

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




eu am calcat si am spalat si am fiert/spalat oalele dar e cu cruce rosie?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

la multi ani Antonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara mamici!
Multumim pentru comentariile de la poze si pentru cele de aici!Am vazut poze cu puiuti scumpi foc dar nu ii enumar pentru a nu o gafa uitand pe careva. Andreea,filmuletul cu minunatul tau a fost senzatia serii...m-am uitat cu sotul si mama si am ras si sorbit din priviri pe micutul print.Noi suntem bine...profitam de timpul cu mama aici ca tare bune si frumos mai este.
Multa sanatate tuturor fluturasilor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Sa traiesti cu numele Antonia!

La multe lunite Luca de Scrish!

Mergi la inceput