Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Fug sa imbrac fata si sa ma imbrac si eu. mergem sa luam cavalerul de la gradi. of ce as fi vrut sa nu o scot fata pe frigul asta si cu mucii dupa ea..dar n-am incotro

Fetele, nu mi-ati raspuns. Voi cat mai stati afara cu bebeii?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.20
Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intarest
Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Azi am stat 30 maxim. Si mie imi era frig


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Cami, Miki si multumesc frumos. Stau acum si analizez jucariile, trebuie sa ma hotarasc la ceva frumos si util, sa nu il plictiseasca repede pe Rares.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank, frumoase cuvinte!
Sa-ti traisca soacra , sa te bucuri de ea! sa dea Dumnezeu si la altii!Si a mea!Ca e buna si darnica si ne intelegem bine, chiar daca nu aveam aceleasi pareri si ea e stilul closca(din multa dragoste)si bolnava de munca!Dar sa stii ca multe soacre nu sunt asa!poate le Dumnezeu gandul ala bun...!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Nici nu ar fi indicat sa avem aceleasi opinii! Inseamna ca cineva ar avea o problemaGlumesc...insa e bine ca fiecare sa-si cunoasca statul in familie. Mama...soacra...fica...nora....etc

Mama soacra are un offf...acela ca nu pot sa fiu f apropiata cum am fost de mama mea....Ei, asta nu se va intimpla niciodata..ptr ca mama e mama...chiar daca nu mai este....este mult mai aproape...in SUFLET! Locul nu-l va lua nimeni!
Mi-a scris mama soacra o scrisoare odata, si acum o am.... si imi spunea... ca o doare ca nu poate sa-mi ofere un umar... Eram ca o piatra, ...cind s-a intimplat...cu mama... imi cerea prea repede...prea multe..etc. Nici acum nu sunt vindecata, si nu ma voi vindeca niciodata...
Cind am ramas insarcinata nu a aflta de la mine...mi-a reprosat si asta ulterior, ...insa... spun vb uneori fara argumente si care ne dor. Mi-a mai scirs o ultima scrisoare inainte de sustinerea tezei de dr... eram prea preocupata de I si teza...atit... si a simtit ca o ''evit''... Ei, nici pe forum nu intram, ..aveam de lucru... si nu ma intelegea...spunea ca stau pe FB in loc sa merg la treaba etc... Deci, ... Exista un paradox pe undeva! Ma iubeste?Nu ma iubeste? Ma iubeste....Nu ma iubeste?.... Nici acum nu este citita scrisoarea...ma deprim si nu vreau.. o iubesc asa cum este, o respect, chiar daca nu reusesc sa ma fac inteleasa de multe ori.
Dar nu suntem la fel, nu?!

Doamne, ..ce o fi cu mine azi?
Gata, fug la joaca cu I. Pup... toate mamicile!

Pe maine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia la multi ani si tie si sotului! Ceva cinste nu ne faci?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

delia, mada

mada de multe ori si eu sunt la fel cu mama la telefon toate bune si frumoase si cand ne vedem le luam la carcoteala da pana la urma tot ne impacam, din fericire nu e nimic serios, dar cateodata ma mir ca sunt fata ei ca suntem diametral diferite

fetelor, voua cum vi se pare treaba cu borsul? voi cu bebei mai mari ati dat? sau veti da? si tot apropo de mancare, mi-a zis ca de acum sa nu ii mai pasez mancarea ca trebuie sa treaca la etapa urmatoare, mi-a zis doar sa le zdrobesc cu furculita foarte bine, dar sa nu le mai bag la blender...si eu am asa o frica sa nu se inece[alcool

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011



Cand teea nu manca nimic,facea rzboi cu mine pediatra mi-a zis sa ii pun bors poate ii place sau sa incerc orice combinatie doar sa manance. Nu vad dc nu i-ai da bors...incet incet trebuie sa cunoasca toate gusturile. Are deja 8 luni....la multe lunite si sa fiti sanatosi si voiosi!
Eu una de abia astept sa migreze incet incet pe mancare adevarata si sanatoasa.
Go for it!

Cu pasatul....la fel incearca ! Are dinti? Eu azi de exp am facut piure de cartofi si cred ca am un soi tampit de cartof ca piureul era mai nepasat asa( nu pun cartoful la blender ca se face cleios si e bleacs) si teea tot se stramba si se inneca. Deci fiimea nu e pregatita inca

Am admirat pozele si sunteti tare frumosi si veseli



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui scrish

delia, mada

mada de multe ori si eu sunt la fel cu mama la telefon toate bune si frumoase si cand ne vedem le luam la carcoteala da pana la urma tot ne impacam, din fericire nu e nimic serios, dar cateodata ma mir ca sunt fata ei ca suntem diametral diferite

fetelor, voua cum vi se pare treaba cu borsul? voi cu bebei mai mari ati dat? sau veti da? si tot apropo de mancare, mi-a zis ca de acum sa nu ii mai pasez mancarea ca trebuie sa treaca la etapa urmatoare, mi-a zis doar sa le zdrobesc cu furculita foartebine, dar sa nu le mai bag la blender...si eu am asa o frica sa nu se inece

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011



Dar borsul la sticla din magazin nu e bun? Eu nu planuiesc sa torn bors....m-as depasi


adaca as avea bors natural facut de mine, da..dar cum n-am, nu prea il folosesc

mami de 2 prichindei


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Canatk- ce tare soacra-ta tu scrisorile. A mea e o femeie fff rece si inchisa in ea. Eu vin din moldova..stii cum e, fam mea e fff inimoasa,ne iubim f mult si suntem f deschisi unul cu altul.....dar socrii mei, in spcial madam e ff rece si distanta si asta o recunosc si copii ei. Cmnata mea mereu se plange ca nu i-a zis vreodata " teiubesc"
Noi cand ne vedem sau plecam de la ei etc nu ne pupam......nici de ziua mea nu ma pupa...nici pe copii ei. E mai ciudata dar are suflet bun in spate si e o femeie puternica.....numai ca nu e genul meu

Dar asta cu scrisorile e maxima....eu zic ca te iubeste, serios!



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Ally- ce nazdravan frumos si vesel am vazut! Chiar are un echilibru fantastic...sa stea el in pat in picioare

Sunteti acasa,gata?


Heeeeii...nu mai e nimeni?

Yasmi- bine ca te-ai dus!!! Macar acum stii ce are si cum sa tratezi. Micul de el
Eu am sechele cu puroiul in gat de cand eram mica...in fiecare luna luam antibiotice ca eram plina de puroi...pana le-am scos! Tin minte ca odata nu mai trecea infectia si a venit o tanti si m-a frecat cu gaz si zahar pe amigdale sa sparga pungile tin minte si acum.....cosmar!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Fug sa imbrac fata si sa ma imbrac si eu. mergem sa luam cavalerul de la gradi. of ce as fi vrut sa nu o scot fata pe frigul asta si cu mucii dupa ea..dar n-am incotro

Fetele, nu mi-ati raspuns. Voi cat mai stati afara cu bebeii?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163729Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Noi iesim 20-30 min de doua ori pe zi.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

miki, alexina multumesc pentru raspunsuri! din fericire am de unde sa iau bors natural, o sa imi aduca ai mei de la tara din surse 100% sigure, de altfel de acolo imi aduc si gaini si oua si de acum si manzat...o sa ii fac intr-o zi, astept sa faca vreo 8 luni jumate si atunci o sa ii fac prima ciorba de perisoare cu bors cat despre mancare, alexina mare dreptate ai, ca daca nu o sa fie pregatit sa nu mai manance pasat o sa vad imediat!

Mergi la inceput