Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- catankjos palaria ptr.cuvintele, dar maia les gandurile frumoase pe care le-ai scris!
- din pacate, relatia cu soacra mea este dereglata definitiv, din punctul meu de vedere..a spus si continua sa spuna cuvinte urate, care m-au ranit, si draga yasmi-apuc sa rad de ele de-abea dupa ce initial plang..as vrea sa fiu mai dura, dar cred ca mai dura decat sunt nu se poate.decat sa am stana de piatra in loc de suflet...la ultimii mosi ne-a trimis o farfurie se sarmale de poamna, ulterior 2 copanale la gratar-si 2 bucatele de peste.initial laur nu le-a luat, dupa 2 zile le-a luat-cred ca nici el nu stia ce sa faca- le face arse si noi nu avem voie sa mancam asa, desi stie asta gateste contrar si se supara ca nu mancam...si aveam mancarica proaspata facuta de mine in urma cu 1 h, le-a luat totusi..
-nu le-am mancat atunci, a -a zi el a mers la medic, la diagnosticat cu astm bronsic, i s-a prescris medrol, si nu a avut voie sa mai amnance cu sare, am mancat eu ceva din ele.urmatoarea zi- am intrat in bucatarie sa fac fructele la pitici, vorbea soacra le telefon, cu sora ei- mama nasilor, ma facea in tot felul, din nebuna nu ma scotea..povestea ca laur nu a luat fripturile din cauza mea, ca eu mananc cu 2 guri...ca i-am nenorocit baiatul, etc..etc..mie mi-a crescut tensiunea, tremuram..
-am iesit apoi spre toaleta, era afara si i-am spus ca am auzit-o vb..si ce? nu am dreptul sa vb? ce? nu mananci cu 2 guri? zi!!!! si altele..din nebuna nu ma scotea..i-am adus inapoi farfuria cu restul de bucatele, i-am adus cateva mandarine care ni le adusese ptr copii..nu am mai vrut nimic...nimic. toate astea se intamplau in post.mi-a scos ochii cu mancarea pe care mi-a dat-o in post.nu am mai primit nimic de la ea de luni de zile, si acum..de atunci, nu o mai salut.din nou. 2 luni nu am mai salutat-o de cand a incercat sa ma loveasca. am reluat ptr 10 zile. si gata..sincer or ma duc la casa de nebuni, ori aleg varianta asta.nu pot fi de piatra, asta e clar.nu are cum sa nu ma loveasca toate jignirile, vorbele..am incercat sa fac psihoterapie eu cu mine, dar degeaba.fara succes...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-as pleca, dar n-am unde.as pleca cu chirie chiar dc as manca ceai cu paine cu gem dim ,pranz si seara, dar Laur nu vrea. nu pot face credit ca nu am contract de munca,salariul lui nu e suficient ptr credit de casa.urasc casa asta, pe ea, avem mucegai la capul patului..laur are astm bronsic si treb sa respire sporii aia..copii sunt expusi la risc..dar sunt legata de maini si de picioare. nu pot sa nu o aud- vb la telefon, vb afara si se aude perfect din bucataria mea , cu vecinele..cu parintii nasilor in primul rand, iar nasii nu ne mai viziteaza,de fapt i-am sunat si nu ne mai raspund la telefon..asa ca, am incetat sa ii mai sunam...asta e, alta situatie nu exista. in concluzie n-o sa-i mai vizitam de sarbatori nici pe nasi..dc asta e alegerea lor..imi pare rau ptr copii, ca ar fi treb sa alegem alti nasi de botez..unii care s-ar interesa de ei macar o data pe luna..am gresit si-mi pare rau, dar lucrul e facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Vai Viss prin cate treci.Bine ca poti rezista sa stai acolo, eu una as fugi manancand pamantul, dar stiu situatia ca nu sunt bani si de chirie si intretinere si in primul rand cele 2 comori ale voastre. Nasol, cred ca ma luam la bataie cu ea. Indiferenta e cea mai buna metoda, ca altfel, chiar ajungi la nebuni. Ai tai nu sunt din Bucuresti, parca din Tulcea , nu?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarApr2011 spune:

pauza pt capitol nou

alexina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarApr2011 spune:


capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, te cred ca ai pleca mancand pamantul! saraca de tine si saracul Laur!
catank, eu zic ca te iubeste....si chiar isi doreste sa-i arati ca o iubesti si tu... ce roamntica e , auzi... scrisori
mandreac , ce ceva cinste? eu zic ca doar e majorat, nu? 18 ani....
fug sa ma pregatesc.... pt cina in 2(+2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Fetelor ce spor aveti!!!

Am iesit afara cu pitica si a dormit o ora pe frigul asta, mi-au inghetat mainile pe carut de nu mai puteam ca deh, nu mi-am luat manusi!

Am reusit sa o adorm acum, poate doarme si ea mai mult de 20 de minute... intre timp eu mai arunc cate un ochi pe Picasa.

Roxy tare scumpa e Anastasia, mai ales in poza aia unde e bosumflici are niste ochi superbi cu gene lungi parca sunt rimelate Esti cam zgarcita cu pozele

Scrish e scump foc Luca, zambaret mereu, ce mare s-a facut!

Ally despre Edy ti-am spus si ma repet e FENOMENAL!Ai vreo poza in care nu rade?

Alexina bombonica ta e tare dulce, ca o balerina, d-aia tine ea la silueta! Are niste ochi albastri, te pierzi cand o vezi Asa imi plac ochii deschisi, sotul ii are verzi, L inca nu s-a hotarat la culoare, poate dupa ce o intarc i se definitiveaza culoarea ochilor

Catanka tu esti mai zgarcita cu pozele, doar una? Nici nu i se vad bine ochisorii, ca stiu ca e ochioasa tare pitica ta.

Mandreac dolofanelul tau e tare dulce! Are o gusulita...e mortal .. asa-i atarna si lui L din profil si eu ma vait ca nu mananca... Eu toata ziua o pupacesc la gusulita si cand doarme si-i atarna rad cu sotul: "Ia uite cum doarme ca parlamentru' in post!"

Ioanna16 gogosica te termina cu ochii ei! Are niste gene luuungi si negre si niste falcute numai bune de smotocit!

Offf se trezi pitica urland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

delia, mada

mada de multe ori si eu sunt la fel cu mama la telefon toate bune si frumoase si cand ne vedem le luam la carcoteala da pana la urma tot ne impacam, din fericire nu e nimic serios, dar cateodata ma mir ca sunt fata ei ca suntem diametral diferite

fetelor, voua cum vi se pare treaba cu borsul? voi cu bebei mai mari ati dat? sau veti da? si tot apropo de mancare, mi-a zis ca de acum sa nu ii mai pasez mancarea ca trebuie sa treaca la etapa urmatoare, mi-a zis doar sa le zdrobesc cu furculita foarte bine, dar sa nu le mai bag la blender...si eu am asa o frica sa nu se inece

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


asta ar tb sa incep sa fac si eu de acum..sa nu-i mai psez mancarea, dar inca nu am incercat, inca ma tam si eu sa nu se innece...
Cat depsre bors, eu una voi da dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank eee n-ai nimerit...ba am scos nasul la frig pozele sunt facute cu geamul deschis. cu geamul inchis se vedea blitul in geam

noi iesim afara la mici cumparaturi si ne luam portia de aer.

ailed cand vin acasa bag si eu niste abdomene ca azi n-am facut deloc

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Eiiiiiii, ma exprimasi eu gresit, caracteristic mie..na. Insa...am observat ca ai deschis fereastra, tocmai asta era...ca nu ai iesit in drum. Am observat ca erau realizate de la inaltime.
Deci, tot Anastasia cistiga puncte.
Stiu ca-ti place in aer liber...glumesc si eu. Abia astept sa ies acum afara...Ce credeti ca face mindra? se joacaNu vrea piure....hhhhh cred ca am incercat-o prea repede....si tita inca nu am indraznit sa-i dau, ca o linseaza nu alta. MAi stau 10 minute si o invit, daca nu....hmmm, ....trebe sa vrea ceva!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca








iti dai seama ca nu coboram eu de la etajul 2 , sa dau roata blocului sa pozez copacii. de la fereastra. eee daca stateam ca tine la casa.....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput