Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mandreeac frumoasa jucarie
nu o am
da pare interesanta
eu am un scaun muzical
de la vtech
stai sa il caut sa vi-l arat
e superb
iar petra e super incantat de el
http://www.babytrend.ro/Jucarii-si-jocuri/Jucarii-fetite/Scaun-Muzical-Baby--Vtech/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fug ca s-a trezit petra
tre sa ii dau sa manance de pranz
ca azi s-a decalat cu masa
offfffffffff
asta e
se mai intamplaaaaa
imi plac ideile voastre cu jucariile
mai ziceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Fug sa imbrac fata si sa ma imbrac si eu. mergem sa luam cavalerul de la gradi. of ce as fi vrut sa nu o scot fata pe frigul asta si cu mucii dupa ea..dar n-am incotro

Fetele, nu mi-ati raspuns. Voi cat mai stati afara cu bebeii?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


madutza, scuze dar n-am apucat sa raspund..pai nu prea am mai scos-o deloc, ca sunt cu amndoi acasa bolnavi..n-am scos nasul afara de sambata inca au muci galbeni vascosi de le ajung in barbie..la jumade ora umplem servetelele..
maine ma duc cu ei la doctor iar..
inainte o scoteam doar cat mergeam sa-l iau pe vlad, vreo ora in total..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Happi - toys r us din is livreaza si in ro? Off cat mi-as dori ca iubesc magazinul ala. Doar din state le cumparam si acum nu am cum...poate la vara

Mai sunt si in alte tari?
Ia sa ma uit eu pe site

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Daca zice Strumph ca sunt s la ei, cred ca mai degraba ii din UK, ca din Is e scump transportul. Da un google.
Mie imi place mag ca au totul de la A-Z, toate genurile si nu stau sa alerg dintr- un mag in altul.





In is aveti si babys r us? E misto rau si magazinul asta

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

scrish, pup un baiat frumos, frumos

catank, da ma inteleg f bine cu mama cand nu suntem impreuna. vorbim la tel si de cate 2-3 ori pe zi, dar cand ne vedem mai mult ne impungem in continuu. Mai in gluma mai in serios mi-a spus ca data viitoare cand voi avea nevoie de ea, sa duc copii acolo, ca ea nu mai vine la mine ..dar stiu sigur ca se razgandeste. Cand va ajunge acasa si vom vorbi la tel vom fi din nou cele mai bune prietene Vineri voi duce copii la ea, sa ma apuc de curatenie Nu mai stiu daca ti-am spus , dar si pe mama o cheama Ioana

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



Lasa ca tu esti fata buna, intelegatoare. Au si parintii orgoliile lor. Adica ce? Invata oul gaina?Cam asa...Lasa de la tine, ai de cistigat!
Hmmm Ioana....inseamna binecuvintare! Dar stii ca intentionam sa-i pun primul nume al Ioanei Catalina? Nu degeaba ma ''botez'' catank. Tin la ambele prenume la fel de mult...dar prenumele mamei a invins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

delia, mada

mada de multe ori si eu sunt la fel cu mama la telefon toate bune si frumoase si cand ne vedem le luam la carcoteala da pana la urma tot ne impacam, din fericire nu e nimic serios, dar cateodata ma mir ca sunt fata ei ca suntem diametral diferite

fetelor, voua cum vi se pare treaba cu borsul? voi cu bebei mai mari ati dat? sau veti da? si tot apropo de mancare, mi-a zis ca de acum sa nu ii mai pasez mancarea ca trebuie sa treaca la etapa urmatoare, mi-a zis doar sa le zdrobesc cu furculita foarte bine, dar sa nu le mai bag la blender...si eu am asa o frica sa nu se inece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Ieri cind fu sarbatoare aveam chef de smotru, azi ca e liber la ordine nu are mama chef, na..daca nu are, aveti voi ceva impotriva?se vede nu?

allyCind il vad pe Edy, imi vine sa-l musc de nas....daca il prind nu mai scapa....fugi de noi cind vii in Rom

madutzade obicei nu ma roade curiozitatea, dar de data acesta chiar ma intrebam ce poate sa va determine sa va certati cu mamele...cu soacrele sa zicem(cu toate ca cu nu ma cert nici cu una....nici..nici..inainte cit a fost in viata)
Offff si acum cint te-am citit...cred ca este un pic posesiva...dar este mama ta si trebuie sa-i dai crezare cu multa diplomatie

Vissacum pe bune, noaptea nu dormi?hhhhhhh cred ca ai arunca cu rosii dupa mine daca ai avea. Glumesc, fireste..sunt pusa pe sotii azi..insa.... treaca de la tine. Nici macar nu merita sa-ti amintesti....dar sa te mai consumi...

Dar o vorba buna acum in post, cu mamele, soacrele nu strica!

Mama soacra a venit in timp ce dormea I cu o farfurie cu: 2 gutui, 3 portii de dovleac, o mara si un mar....toate coapte!Stiti cum aratau? Caramelizate asa....cleioase...miam..parca aveau zahar...
Cum sa nu pape Ioana asa bunatati?
Ultimile cumparaturi papmersi(2 baxuri) plus servetele umede (4 pachete) au venit din partea dinsei.. Ptr tratament inainte sa raman gravi...mi-a dat indirect 50 mil... Cum as putea sa nu o respect?
Si nu musai....ptr ca imi da...ca imi si zice uneori, dar... imi aduc aminte repede de faptele bune si uit.
Si cind te cindesti ca sunt simplii pensionari...bine, isi rotunjesc veniturile muncind....dar oricum... ii apreciez. Oricum,roata se invirte... lasam unu de la celalalt...ca asa e frumos si bine. Stam de 13 ani impreuna, dar ... Multumesc Domnului ...nu m-as muta niciunde!
Dar, inteleg si faptul ca nu toti oamenii sunt la fel!Va inteleg!

bb_yasmiSanatate mami! Bine ca ai depistat cauza.

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







catank, sa-ti traiasca soacra..de a mea...hai ca nu vreau sa vorbewsc de rau in post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

intru sa va salut repede ca sunt cu pruncul in brate si trebuie sa il culc.

Yasmi , bine ca ati rezolvat.

Maduta , felicitari pt cizme si imi pare rau ca te supara mama ta.

Fug ca nu mai are stare, dar astept pareri despre jucaria asta, o aveti?

http://www.bestkids.ro/p-6987-cruise-around-activity-lion.aspx



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




nu o stiu dar mi se pare f f scumpa..as opta mai bine pt scaunelul ala muzical de la FP..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

delia, mada

mada de multe ori si eu sunt la fel cu mama la telefon toate bune si frumoase si cand ne vedem le luam la carcoteala da pana la urma tot ne impacam, din fericire nu e nimic serios, dar cateodata ma mir ca sunt fata ei ca suntem diametral diferite

fetelor, voua cum vi se pare treaba cu borsul? voi cu bebei mai mari ati dat? sau veti da? si tot apropo de mancare, mi-a zis ca de acum sa nu ii mai pasez mancarea ca trebuie sa treaca la etapa urmatoare, mi-a zis doar sa le zdrobesc cu furculita foarte bine, dar sa nu le mai bag la blender...si eu am asa o frica sa nu se inece

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


adaca as avea bors natural facut de mine, da..dar cum n-am, nu prea il folosesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

mandreac, uite o chestie care e redusa la pret si cred ca face acelasi lucru..noi o avem si sunt incantati inca amandoi de ea..
http://www.chicco.ro/product--playgym-deluxe-3-in-1-3-luni--119.html


Mergi la inceput