Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Miki, Mariei cred ca- i place mai mult carticica ptr ca e mult mai usor de manevrat, e mai usoara, are 6 cantecele, si cum dai pagina le canta pe rand, plus pe mijloc are un buton cu cifre, altul cu litere si apesi si spune cum fac cei din cantece, etc.
Se aprinde nasul si tot rosu, au astia o problema cu nasul rosu la toate jucariile lor, ca si la borcan si la omida si la carte se aprind iar la catel cand apesi zice nas rosu.





Care e carticica mami? E de la Fisher Price? Zilele astea ii voi achizitiona si eu lui Rares niste jucarii!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Miki, Mariei cred ca- i place mai mult carticica ptr ca e mult mai usor de manevrat, e mai usoara, are 6 cantecele, si cum dai pagina le canta pe rand, plus pe mijloc are un buton cu cifre, altul cu litere si apesi si spune cum fac cei din cantece, etc.
Se aprinde nasul si tot rosu, au astia o problema cu nasul rosu la toate jucariile lor, ca si la borcan si la omida si la carte se aprind iar la catel cand apesi zice nas rosu.




Da, a pus Catank link cu ea.

Care e carticica mami? E de la Fisher Price? Zilele astea ii voi achizitiona si eu lui Rares niste jucarii!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Ieri cind fu sarbatoare aveam chef de smotru, azi ca e liber la ordine nu are mama chef, na..daca nu are, aveti voi ceva impotriva?se vede nu?

allyCind il vad pe Edy, imi vine sa-l musc de nas....daca il prind nu mai scapa....fugi de noi cind vii in Rom

madutzade obicei nu ma roade curiozitatea, dar de data acesta chiar ma intrebam ce poate sa va determine sa va certati cu mamele...cu soacrele sa zicem(cu toate ca cu nu ma cert nici cu una....nici..nici..inainte cit a fost in viata)
Offff si acum cint te-am citit...cred ca este un pic posesiva...dar este mama ta si trebuie sa-i dai crezare cu multa diplomatie

Vissacum pe bune, noaptea nu dormi?hhhhhhh cred ca ai arunca cu rosii dupa mine daca ai avea. Glumesc, fireste..sunt pusa pe sotii azi..insa.... treaca de la tine. Nici macar nu merita sa-ti amintesti....dar sa te mai consumi...

Dar o vorba buna acum in post, cu mamele, soacrele nu strica!

Mama soacra a venit in timp ce dormea I cu o farfurie cu: 2 gutui, 3 portii de dovleac, o mara si un mar....toate coapte!Stiti cum aratau? Caramelizate asa....cleioase...miam..parca aveau zahar...
Cum sa nu pape Ioana asa bunatati?
Ultimile cumparaturi papmersi(2 baxuri) plus servetele umede (4 pachete) au venit din partea dinsei.. Ptr tratament inainte sa raman gravi...mi-a dat indirect 50 mil... Cum as putea sa nu o respect?
Si nu musai....ptr ca imi da...ca imi si zice uneori, dar... imi aduc aminte repede de faptele bune si uit.
Si cind te cindesti ca sunt simplii pensionari...bine, isi rotunjesc veniturile muncind....dar oricum... ii apreciez. Oricum,roata se invirte... lasam unu de la celalalt...ca asa e frumos si bine. Stam de 13 ani impreuna, dar ... Multumesc Domnului ...nu m-as muta niciunde!
Dar, inteleg si faptul ca nu toti oamenii sunt la fel!Va inteleg!

bb_yasmiSanatate mami! Bine ca ai depistat cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

catank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, bine ca ai gasit cauza! eu chiar m-as duce sa-l scot de la dr aia cat mai urgent si sa-i bat si obrazul, sa-i zic "cucoana, lasa tel, controleaza pacientiii!"poze fac cat de curand, sper.....ca sunt tare mandra de cum am iesit la par...
scrish: frumosilor!
mada ce idei pe mama ta, pai normal ca dorm mai mult mai bine si mai repede acasa, ca doar dorm in patul lor...
ma duc sa dau de mancare la fata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

scrish, pup un baiat frumos, frumos

catank, da ma inteleg f bine cu mama cand nu suntem impreuna. vorbim la tel si de cate 2-3 ori pe zi, dar cand ne vedem mai mult ne impungem in continuu. Mai in gluma mai in serios mi-a spus ca data viitoare cand voi avea nevoie de ea, sa duc copii acolo, ca ea nu mai vine la mine ..dar stiu sigur ca se razgandeste. Cand va ajunge acasa si vom vorbi la tel vom fi din nou cele mai bune prietene Vineri voi duce copii la ea, sa ma apuc de curatenie Nu mai stiu daca ti-am spus , dar si pe mama o cheama Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, frumoase cuvinte!
Sa-ti traisca soacra , sa te bucuri de ea! sa dea Dumnezeu si la altii!Si a mea!Ca e buna si darnica si ne intelegem bine, chiar daca nu aveam aceleasi pareri si ea e stilul closca(din multa dragoste)si bolnava de munca!Dar sa stii ca multe soacre nu sunt asa!poate le Dumnezeu gandul ala bun...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

intru sa va salut repede ca sunt cu pruncul in brate si trebuie sa il culc.

Yasmi , bine ca ati rezolvat.

Maduta , felicitari pt cizme si imi pare rau ca te supara mama ta.

Fug ca nu mai are stare, dar astept pareri despre jucaria asta, o aveti?

http://www.bestkids.ro/p-6987-cruise-around-activity-lion.aspx



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Fug sa imbrac fata si sa ma imbrac si eu. mergem sa luam cavalerul de la gradi. of ce as fi vrut sa nu o scot fata pe frigul asta si cu mucii dupa ea..dar n-am incotro

Fetele, nu mi-ati raspuns. Voi cat mai stati afara cu bebeii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi ce bine
eram sigura
si antonia o singura data a facut febra asa maree
asta vara
si nu ii scadea deloc
si tot puroiul era de vina
cu antibioticul vei scapa de puroi si de febra
ce antibiotic v-a dat?
cat despre antitermice
ti-a rasp happy
mi se par mari cantitatile ma repet
noua nu ne-a dat niciodata atat de mult si am avut ceva de tras uneori
da important e sa se faca bine
pupici multi pt lucas

catank
hai ca ioti rasp eu
care am vrut sa ii iau antoniei asa ceva
si pana la urma am renuntat
mai bine ii iei tricvicleta simpla
mai inalta
aia este buna
da in curte
sau pe asfalt drept
este f joasa
si se loveste de orice pietricica
da e buna in casa
da afara nu prea
iti explic din ce mi-au explicat altii
eu am renuntat
si am luat tricicleta normala
cu bara de sustinere laterala
ca cea de la chico
dar mult mai inalta

alexina
eu am facut analizele in spital
pe foie de internare de o zi
deci totul depinde de laboratorul ciu care lucreaza spitalul
nu de mine sau de medic
probabil ca au venit
acum
da medicul nu mai e
de aia mi-a zis sa sun maine



Mergi la inceput