Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (81)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

help!!

am cumparat calpol sase plus in loc de panadol. cat se da?? tot 5 ml??



mamica implinita cu 2 comori !!



pe prospect scrie 2.5 parca..dar eu am verificat concentratia si pare la fel ca la panadol..poti verifica asta ? ca daca e aceeasi, eu zic ca merge la fel ca panadolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Miki, da am slabit 15 dar mai e destul de dat jos, ar mai fi loc de inca 25 nu de 15 sper sa le rezolv la anul, dupa Craciun mai bine spus, acum chiar de tin dieta pun la loc de Craciun, deci ma gandesc ca mai bine nu stric orzu pe gaste acum multa sanatate iti doresc si sa iti revii rapid



mai trec mai tarziu pe aici daca mai am timp, ma asteapta o bere rece la frigider e romaneasca Ursus se vede ca am fost ieri la magazinul romanesc o eugenie vreti? o halva ceva ?

seara buna

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


am inteles acum..vrei sa-i faci concurenta lui roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

alexina si fetele, unde ati vazut poze cu strumphitza mai slaba? ca eu am vazut alea 2 poze intunecate cu freza, atat. mai sunt si altele altundeva? vreau si eu sa vad o strumphitza sexy si slaba

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




alea sunt...dar nu ai tu ochi pentru ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

DECI SUNTEM SUSPECTE DE SCARLATINAA
doamne
se elimina cica pojarul
dupa spusele doctoritei de familie
speram sa mergem in seara asta la doctorul de spital
sda vedem ce si cum zice si el
offffffffffff
daca e scarlatina tre sa facem injectabil
si nu am facut nici eu nici sotul
nici petra bineinteles
offfffffff
va zic mai tarziu ce zice si domnul doctor de spital


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



offf, groaznic...
Bafta multa la medic..poate totusi nu e scarlatina..daca ai timp pune-ne si nou ao poza cu bubitele sa mai invatam si noi ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ufff pe mine cred ca oince[pe sa ma depaseasca situatia sper sa nu ajungem la urgente la noapte...


mamica implinita cu 2 comori !!



ai grija , mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, n-am luat mai nimic zi din oras, pt ca toate ghetutele care le-am vazut de fetita erau ORIBILE chair si la Orthopedia...te dureau ochii cand te uitai la ele Care erau mai dragute ori nu erau imblanite ori nu mai aveau numarul
Deci fata mea tot desculta este
Maine trag o fuga pana la Decathlon sa vad d ii gasesc macar din alea gen apreschiuri cum a avut si Cristi iarna trecuta.

Am adus-o pe mama la mine..si deja ne-am certat imi vine sa urlu, dar nu pot ca o iubesc mult si mai am si nevoie de ea ...

mandreeac, sa poarte sanatos Rares cizmulitele. In genul asta mi-ar fi placut si mie pt cata..doar ca mi-e sa nu-i fie stramta pe pulpita..La Rares se inchide usor fermoarul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

apropo de jucarii, hai sa va dau si eu un sfat..optati pt jucarii in limba romana..noi avem o multime in engleza si alte limbi si nu prea a avut ce sa invete de la ele..si in acest sens, in ciuda preturilor, cele de la fisher price sunt traduse in lb romana..
o jucarie care am observat eui ca la toti copilasii a avut succes este surpriza formelor de biscuiti..o tolba muzicala cu forme ..o stiti ? este succes garantat si acum si mai tarziu..
si pt cei fun baita, o jucarie de mare succes la noi este http://www.crazytoys.ro/jucarii/Jucarii-de-baie-25/Tomy-94/3853/Jucarie-de-baie-caracatita.html, vlad inca se ma jioaca cu ea la fiecare baita iar andra roade incantata la ele ca sunt moi de cauciuc..nu canta nu merge dar e viu colorata si are o stropitoare in mijloc..are si cifre pt cand mai cresc ..

sper sa nu va deranjeze ca m-am dat cu parerea..

aa, si masinuta de care zicea happi, noi o avem pe aia de la chicco, 4 in 1 cand poate fi folosita de micut, ca balansoar, apoi o impinge el in picioruse ca sprijin, pe urma parintele si mai tarziu impinge singur cu picioarele..vlad a folosit-o tarziu deci nu pot spune ca am trecut prin toate etapele cu ea..dar andra deja sta batoasa in ea si fara bara de protectie ( asta pt ca nu mai stiu pe unde le-am pus ), cu mainile pe volan si cu piciorusele aproape ajunge jos si impinge si apasa la butoane muzicale ..eu o imping pe ea si vlad e in fata in masina lui cu pedale si uite asa facem curse prin casa in hohote de ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

strumph, n-am luat mai nimic zi din oras, pt ca toate ghetutele care le-am vazut de fetita erau ORIBILE chair si la Orthopedia...te dureau ochii cand te uitai la ele Care erau mai dragute ori nu erau imblanite ori nu mai aveau numarul
Deci fata mea tot desculta este
Maine trag o fuga pana la Decathlon sa vad d ii gasesc macar din alea gen apreschiuri cum a avut si Cristi iarna trecuta.

Am adus-o pe mama la mine..si deja ne-am certat imi vine sa urlu, dar nu pot ca o iubesc mult si mai am si nevoie de ea ...

mandreeac, sa poarte sanatos Rares cizmulitele. In genul asta mi-ar fi placut si mie pt cata..doar ca mi-e sa nu-i fie stramta pe pulpita..La Rares se inchide usor fermoarul?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


madutza, dar apresckiurile nu sunt grele pt ea ? la noi nici vlad nu prea le-a suportat..
dar daca ajungi in militari vezi ca e si humanic si deichman acolo..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, la Cristi au avut mare succes acele ghetute. Cata e ff fruguroasa la picioruse. Nu mai merg in militari ca s-a deschis mai aproape de mine Decathlon, dar am fost si in Daichman si tot n-am gasit nimic Cred ca m-am trezit si ff traziu si s-au dat cele frumoase Intr-un loc imi spunea ca mai primesc marfa peste 2 sapt ...pai si fata mea ce face 2 sapt?!?!?!
Am vazut ca la mag Piciul au ghetute marca celor care ne-ai dat tu link..dar nu am gasit nimic imblanit la ei..decat de baietei
bai nene..si cand era Cristi mic vedeam ghetute fff frumoase pt fetite..unde or fi disparut?

hai ca vorbesc mult..stiu ca mai vroiam sa spun ceva..dar nu mais tiu acum ce...asa ca ma zbag la somn

Noapte bunaaa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

..mi-am adus aminte Cele mai tari jucarii ever Fisher Price

Mergi la inceput