Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (81)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

alexina si fetele, unde ati vazut poze cu strumphitza mai slaba? ca eu am vazut alea 2 poze intunecate cu freza, atat. mai sunt si altele altundeva? vreau si eu sa vad o strumphitza sexy si slaba

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




alea sunt...dar nu ai tu ochi pentru ea

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!





mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


azi alta aniversare! greu rau....
A alergat Andra zilele astea in 4 labe..., se ridica pe unde apuca, azi a mers tinandu-se de canapea ... crestem...
Strumph, azi ca erau rusii la usa , se incaltau sa plece, am facut o suvitza in frunte si culmea... a iesit, inclusiv pe parul meu la radacina , saten inchis a iesit asa ca o mobila de stajar deschis, frumos nu blond pui ca nici nu vroiam... asa ca maine ma duc sa-mi iau 2 tuburi , cum m-a sfatuit mandreac.. si poimaine dimi... ma fac... ca am aniversare personala... marti... 18 ani de cand sunt impreuna cu iubi...
Ce am citit... frate!
Cami, sanatate multa... eu am facut-o la 6 ani, stiu ca-mi dadea antibiotic si iaurt dupa... si facusem niste bubitze si febra de m-au invelit in cearceafuri ude ca pe mumie...
Yasmy, caninin asti dupa ce dor , fac si febra! dar in gat te-ai uitat... ca febra asa mare dau si amigdalele!sanatate multa si tie!
Mada, si eu caut ghetuze pt Andra, ca ce avea ii sunt mici, dar la Deichman aici, cel putin nu au nimik cu staif si talonet, maine tb sa incep operatiunea ..tb sa incep sa iau si cadouri...Ce face Cata! Cat despre mami , stiu cum e... si eu o iubesc muult pe a mea, dar cand stam impreuna ne racaim....
yvyana, pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

help!!

am cumparat calpol sase plus in loc de panadol. cat se da?? tot 5 ml??



mamica implinita cu 2 comori !!



pe prospect scrie 2.5 parca..dar eu am verificat concentratia si pare la fel ca la panadol..poti verifica asta ? ca daca e aceeasi, eu zic ca merge la fel ca panadolul

mami de 2 prichindei


este tare ambiguu pt mine formulat acel prospect...
dar din cate am citit tot atat se da.
poate a folosit vreuna din mamici si imi spune si mie.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ufff pe mine cred ca oince[pe sa ma depaseasca situatia sper sa nu ajungem la urgente la noapte...


mamica implinita cu 2 comori !!



ai grija , mami

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


am avut si eu un moment de decadere
L e bine. nu a mai facut temp acum seara. dar oricum vad ca ba il lasa ba il ia. scaune are cate 8-9 pe zi dar normale nu moi.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, de abia astept sa te vad vopsita!!! poate de data asta si cu aceasta ocazie te arati si tu la fata

strumf, nu rosii mami...e meritul tau!! fi mandra de realizarile tale si bucurate de complimente!! sper ca la urmatoarea poza sa vin cu complimente in continuare!

miki, multa sanatate! maine ma uit si eu la filmulet ca acu' nu pot cu sonor tare

dya, ce flacau scumpic ai@@@!!!

multumim pt urarile facute pe 19!! la multi ani si de la noi pt rebeca!!

cami, nu cumva bubitele sunt de la temperatura mare avuta??? noi asa am patit. hai nu te panica, ca, 38,8 (banuiesc ca rectal) nu e temperatura mare.

mada, cum se simte cata??




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

tb sa-l pun pe sotz sa-mi faca poza cu noul look... sa vedem ce o iesi, marti ma reinventez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Buna mamici!
Apropos... un medic stomatolog, mi-a spus ca dintii la bb care apar mult mai tirziu (10 luni de ex) sunt mai rezistenti (nu neaparat rezistenti, sanatosi a vrut sa spuna)decit cei care apar mult mai devreme(5 luni juma de ex)Fara argumente...a fost asa o discutie ''in treacat''...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca



catank, la fetita i au iesit de la 4 luni jumatate spre 5 si acum la 4 ani + inca are o dantura impecabila desi mananca dulciuri, bomboane si am vazut o gramada de copilasi de varsta ei cu dintidorii cariati sau picati. deci...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, ma duc la nani, ca ieri am baut 2 cafele si un pahar de cola si cine bantuia prin casa la 3 noaptea?...Delia..... oricum se maraia andra de la dintosi..
aaa Azi facea "aba" si se uita la bibe cu apa... si asta era si eu o strigam Ada pe ea si ease uita la mine zicea mama si se baga cu capul in pieptul meu... si ii ziceam " spune tata" si murea de ras
Somnic pufos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

mandreeac asa vreau si eu jucarii.. in jurul a 100 lei. girafa cu cercuri este faina? de unde ai luat-o?
da, stiu despre ce zici...trotineta aia, ally are la Edy parca, si mie imi place
sa faci si poze la par sa te evdem

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




"trotineta" aceea se numeste antepremergator . daca dai un search pe google vei vedea/gasi o varietate de modele/firme.
am avut la fetita si cu toate astea ea a preferat sa impinga la un scaunel de plastic...
toata jucariile scumpe ce le-am cumparat i au atras atentia multtt mai tarziu atunci prefera sticle de plastic, lingurite, telecomenzi, telefoane....etc
L acum are ff multe de la surioara lui.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui catank

Buna mamici!
Apropos... un medic stomatolog, mi-a spus ca dintii la bb care apar mult mai tirziu (10 luni de ex) sunt mai rezistenti (nu neaparat rezistenti, sanatosi a vrut sa spuna)decit cei care apar mult mai devreme(5 luni juma de ex)Fara argumente...a fost asa o discutie ''in treacat''...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca



catank, la fetita i au iesit de la 4 luni jumatate spre 5 si acum la 4 ani + inca are o dantura impecabila desi mananca dulciuri, bomboane si am vazut o gramada de copilasi de varsta ei cu dintidorii cariati sau picati. deci...


mamica implinita cu 2 comori !!


dintii tin in primul rand de igena si de factorul genetic... mami meu e obsedata cu igena dentara si degeaba ca a avut niste pb...iar copii cu dinti cariati sunt din cei certati cu periutza, care dorm cu bibe deceai/lapte in gura etc
gata!la somn ma duc!

Mergi la inceput