Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(107)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
eu ii dau Evei mere, pere, prune, banane, avocado, mandarine, mango,kiwi,struguri
ananas n am incercat inca

la noi sunt 24 gr, +/- 1 grad,,,si sta in body cu maneca scurta si pantalonasi , sosete

azi ii dau curcan cu dovlecel, spanac si banana(logic)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

neata spre pranz,

multumesc pt sugestiile de scaun, dragele mele!
zumzule, de care britax ti-ai comandat? eu ochisem evolva 123 sau king. astept impresii oricum!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Maimutzik;Eu am comandat BRITAX ROMER KING TPLUS
Lori;cica totul e in regula ..mi-am f un test Cito(cu rez peste 2 saptamani)..si mi-a dat ovule GYNOZOL..cica m scurgere..Io nu simt nik!
Gabiromt/Piscotel;vin cu listuca PM..cu ce am gasit
Mada;as veni cu mare drag..
Fug sa sterg pozele de p[e picasa..cele de ieri..ocupa loc aiurea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey!

Tunde zi si mie ce ai gasit... Ieri am ridicat pachetel de la tine... tu mamica "lucrezi" in minus ca ne pui si creme bonus si tot mai putin banuti ne iei! Saru-manuta mult oricum!

SSSt ca nu prea pot sa scriu ca-s mufata cu P... sa-i lungesc somnul (la o ora si putin)!

Am citit repede ca am ramasesem in urma rau.

Si noi avem zapada si frigggg de nu poti rezista afara mai mult de 30 minute, sau m-oi fi dezobisnuit eu... cine stie!

De scaune de masina si eu am auzit de acele Britax de bine, noi avem Chicco Elta si suntem f multumiti ca se face gen scoica pentru a dormi! Din pacate face "spume" daca incerc sa-i pun centuri sau sa stea el acolo doar atunci cand e obosit... Mai e cineva asa? Sau sunt singura...

Sunt tare fericita ca merge singurel, singurel de buna-voie si nesilit... nu se mai tine de nimic, nu mai vrea de-a busilea... dar imi sta inima-n loc cand se dezechilibreaza!

Mirela pai cum sa nu aibe muci motanii tai scumpi mai ales cu geam deschis la masina (fa-i draga aer cu un evantai daca e asa sensibilos si nu are deloc aer!) si fara centrala. Spune-i ca la cati bani dati pe curent din cauza aerului conditionat ati iesi mult mai avantajati cu centrala aia! Offf si e doar inceputul iernii! Hai dl B, revino la sentimente mai bune!

De tine Simis (sau altcineva ) am citit ieri ca ziceai ca ai 2 SS (soacre supreme?)... vaaaai draga de tine, horror nu alta!

Ma demufasem si am scris cu 2 maini, dar gata... acum iar cu stanga... se trezeste nu mai vrea...

Angie unde umblii? Te pun absenta?

Pup mamici dragi

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui maimutzica10

neata spre pranz,

multumesc pt sugestiile de scaun, dragele mele!
zumzule, de care britax ti-ai comandat? eu ochisem evolva 123 sau king. astept impresii oricum!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink


Safefix Plus TT Trendline cu isofix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

irinuk cred ca toti bebii trec prin faza asta, important e sa fie o faza, sa nu-l lasi sa permantizeze. Foloseste tot ce poti, de la biscuiti, pufuleti ...pana la jucarii mici sau jucarii de alea speciale pt stat in masina (scumpe ale naibii!!!). Daca sta fara centuri in scaunel e si mai rau decat in bratele tale, la un impact mic, gen..o frana pt un pieton (ca la Simo)..zboara
Noi, cand am accidentul ala cu rotiri si izbiri de copac, cu ceva vreme in urma Robert urlaaa..urlaaa...noi nu cedam la faze d eastea, dar atunci era racit si nu voiam sa-l umplu si mai tare d emuci si-i zic lui tati ca eu il scot din scaunel. Cristi mi-a zis ca NU, ca el opreste de cate ori vrem, facem 100 de popasuri, dar nu merge cu copilul varsat asa. Si bine am facut ca l-am ascultat si l-am calmat pe Robert...ii puneam over and over melodii de la Catelul ala Fisher "Burtica"....cand ne invarteam in camp il auzeam pe ala prin fundu masinii "ma gadili!! imi placi!! te iubesc!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Doamne Lori nu stiam!ati fost bine?a patit ceva robert?cat avea atunci? si eu sunt foarte stricta cu socica/scaunul, nu stii cand se intampla ceasul rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

irinuk cred ca toti bebii trec prin faza asta, important e sa fie o faza, sa nu-l lasi sa permantizeze. Foloseste tot ce poti, de la biscuiti, pufuleti ...pana la jucarii mici sau jucarii de alea speciale pt stat in masina (scumpe ale naibii!!!). Daca sta fara centuri in scaunel e si mai rau decat in bratele tale, la un impact mic, gen..o frana pt un pieton (ca la Simo)..zboara
Noi, cand am accidentul ala cu rotiri si izbiri de copac, cu ceva vreme in urma Robert urlaaa..urlaaa...noi nu cedam la faze d eastea, dar atunci era racit si nu voiam sa-l umplu si mai tare d emuci si-i zic lui tati ca eu il scot din scaunel. Cristi mi-a zis ca NU, ca el opreste de cate ori vrem, facem 100 de popasuri, dar nu merge cu copilul varsat asa. Si bine am facut ca l-am ascultat si l-am calmat pe Robert...ii puneam over and over melodii de la Catelul ala Fisher "Burtica"....cand ne invarteam in camp il auzeam pe ala prin fundu masinii "ma gadili!! imi placi!! te iubesc!!"

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



Doamne Lori prin ce ati trecut . Eu din pacate in masina il tin in brate sau daca am fost la drum lung cu el i-am luat scoica dar nu -am prins-o niciodata in centura iar pe bebe nici atat. Acum am realizat cat de inconstienta am fost si ce nenorocire s-ar fi putut intampla

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Madalina, multumesc pentru mesaj. Nu stiu sigur daca pot ajunge maine la bebeluseala Te anunt diseara. Zumzu, daca mergi si tu la bebeluseala si daca pot si eu, am putea merge impreuna cu masina mea.

Va pup!



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Irinuka;primesc si Eu bonus de la fata care lucreaza acolo..asa va dau si voua...Chiar ma gandesc sa-i mai dau o mica atentie..vad ce gasesc..iti tr lista dac vrei

Mergi la inceput