Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(107)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

OFF TOPIC:

I: Cum se spune la "Dansez pentru tine" in Moldova?
R: Ma; bâtâi pentru matali

Culmea sortii : Sa mori in living room



Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

OFF TOPIC:

I: Cum se spune la "Dansez pentru tine" in Moldova?
R: Ma; bâtâi pentru matali

Culmea sortii : Sa mori in living room





Magnetism;mama!am uitat sa-ti spun sa nu razi de mine cand desfaci coletul!cutia e surpriza
Raportez ca nu mai am nici o cutie goala in casa..nici de jucarii,nici electrocasnice,nici pantofi..deci sa nu razi de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Lori;Doamne Doamne va iubeste..drept dovada ca ati ramas teferi dupa accident..sa aiba grija de voi si in continuare

Eu am gasit pe okazii...scaune noi aduse din Germania la pret ff acceptabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Mada, ti-am dat un PM.

Tunde iti dau mai pe seara ce vreau. Acum nu am timp sa ma uit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Fiind liniste si aici si acasa la mine ma incumet si eu....
Buna ziua! la toata lumea!
cafea am baut azi, ca m ramas singura cu fiica-mea de dimineata si am putut sa-mi fac!
Sunt bucuroasa, maine ma duc sa scot pasaportul lui Carmen!!! mai avem putin si pleeecammm!!! (sper....)

Avand in vedere ca am lipsit ziele astea vreau sa spun si eu LA MULTI ANI!!! cu intarziere... tuturor bebelusilor din zilele astea! sa creasca mari si frumosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Am bagat si eu cornul in perna langa ei...ce bine a fost!!

Rmbbc hai, ca plecati, trebuie! Super poza de avatar, ce tinute pe domnisoara!!

zumzu da, avea Robert 2 ani fara ceva, el dormea, nu a patit nimic, nimic, nici nu s-atrezit macar (decat la finalul accidentului cand ma-sa a inceput sa tipe ca isterica). Da, scaunelul e super, e cu isofix, astea cu isofix sunt muult, mult mai stabile. Da, un idiot de tirist care a facut-o el pe Dumnezeu...nici nu oprit dupa, sa vada prostii aia din camp au murit? Oprisera altii..isi afceau cruce maamaa..au si copil..in fine...amintiri de groaza. In Vinerea Mare! Am scris in povestea nasterii Anei, cred ca in seara aia si dupa, m-am dereglat eu f rau, de la shoc, ca peste cateva saptamani am ramas gravi desi nici nu se terminase 100% CM. Daca Ana a fost minunea din urma acestui cosmar...eu ma declar fericita si declar ca da, Doamne, Doamne ne iubeste!
(si dl.N, desi s einvinovateste si acum...sigur el a salvat ziua, nu s-a pierdut, nu a facut nimic grabit, sa zic asa, a pastrat calmul, eu zic ca el ne-a scapat pielicicile

De ea sav da, mami, pune-l in centuri, sunt atatea exemple..cel mai nou si cunoscut...copiii lui Huidu. Orice ai face, chiar daca il lasi sa urle, pune-l in scaun, scaunul fixat corect si centuri.

Ma duc sa pun de ca iar mi-am amintit de noaptea aia, de fapt..nu am uitat-o niciodata, sunt terminata cand treb s afac un drum mai lung decat casa-carrefour.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

foarte bine lori ca ne-ai povestit,poate tragi un semnal de alarma asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Mersi Lori! e tinuta ce a primit-o de la matusa-sa de 11 luni; (as putea sa comentez si asta, dar mai bine nu);
cat priveste plecarea...da, sper sa gaseasca casa in chirie ca aia de la agentia lui l-au mutat in alt oras si ala e un oras turistic fooarte scump si ce chirii se gasesc pe langa ca sunt exagerat de scumpe nici nu au incalzire de nici un fel!!(si e zona de munte); explicatia e ca se inchiriaza numai pe perioada estiva si deci nu e nevoie; in fine, sper sa gasesca ceva corespunzator si care sa ne putem permite; de o sapt. nu fac altceva numai caut, darrr, de aici de acasa e cam greu.
Bineee, hai ca iara am scris prostii personale care nu intereseaza pe nimeni.
O seara buna sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Carmen mami, toate scriem "prostii" personale... ca altceva ce sa scriem...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pupam fetele!

Am ridicat si noi azi pasaportul mandrei - a iesit absolut minunata in poza! Tantile de la ghiseu au laudat-o ca e draguta si ii statea parul frumos...de fapt ne-au pus sa-i desfacem motul si i l-am asezat asa, intr-un minut cu mana...dar a iesit dulce foc!

In rest - eu sunt in vrie ca m-au convins niste prieteni, care ma bat la cap de mult, sa incep sa fac torturi pe comanda. Si la mine pe comanda inseamna sa fie flawless si tot adun idei, schimb, ma razgandesc, sunt nemultumita...sunt dusa. Nici timp n-am, m-a mancat undeva... Nu l-am facut nici pe primul si am primit comenzi si pt Craciun Cand oi avea timp, nu stiu...

Am gasit pe ideals.ro o oferta pt firma de curatenie inainte de sarbatori - 160 lei. Pretul mi se pare bun, dar nu stiu nimic despre firma asta, cine stie ce nebuni or fi...am achizitionat voucher-ul, nu l-am platit inca, ma mai gandesc...Voi ce ziceti?

I-am dai si eu azi Catalinei mazare cu pui si i-a placut, a papat tot. Mergem si noi sa papam. Tot mazare, evident.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput