Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am fost la de cu Cristi, mi-a dat "o punga de medicamente" Sumetrolin, Debridat, Hidrasec, astea pt stomacel si regim deci o sa fie si mai slab . Pt tuse Ambroxol solutie. Mi-a mai dat pt flora Linex baby.

am plecat cam tuta de acolo ca nu am intrebat cat timp sa dau tratamentul ..o sa sun sa intreb pe miercuri. Nu stiu daca mai apuc sa-l duc sapt asta la gradi... deci o sa fiu cam ocupata

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


MUlta sanatate mami. Si pana la urma ce are exact?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Catank imi plac foarte mult pozele, dar ultima e mortala, m-a emotionat. Si eu imi fac foto cand il alaptez pe Rares, asa dor imi va fi de momentele astea.

Roxy imi place culoarea ta, e deschisa, si eu ma asteptam la ceva mai inchis si asa cu suvitele alea se vede f bine. Si eu stau sa ma gandesc ce culoare sa ma fac, ca vine ziua mea, mai trece un an din viata si sa arat si eu bine.

Strumphy scrie si pe cutia de oscillo cum se da si zice asa " pentru debutul bolii 2-3 tuburi la 6 ore, eu i-am dat doar 2 la 6 ore timp de 2 zile.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani Teea si Andra, sa fiti sanatoase si cuminti!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ufff sunt asa de suparata , am rugat o prietena sa se intereseze de banii mei de indemnizatie. Ii voi primi abia la sfarsitul lunii decembrie Cum ma descurc eu pana atunci chiar nu pot sa-mi dau seama si mai vin si mosii astia.

Eu nu mai ajung la zi sa va citesc. Acu is pana peste urechi cu teme. Ioi ca eu voi face scoala de 5 ori si cu scoala mea 6. Pacat ca oi fi batrana pana gat atata scoala

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:


Andra Simona de Ailed_dota
Tea Maria de AlexinaA



La multe lunite! Sa fiti sanatoase si sa va bucurati parintii zi de zi.

Eu sunt muuuuuult in urma cu cititul. Nu ca asta ar fi o paguba pentru voi, fetele de pe forum, pentru ca eu oricum nu am prea multe sfaturi de dat avand in vedere scurta mea experinta de mamica.

Am ajuns la concluzia ca nu reusesc sa tin pasul cu voi la nici un capitol. Nu stiu cum reusiti voi sa aveti grija si de copii, sa aveti si curatenie exemplara in casa, sa si gatiti o multime de bunatati....

Pupici de la noi si promitem sa revenim cat putem de des.


la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am fost la de cu Cristi, mi-a dat "o punga de medicamente" Sumetrolin, Debridat, Hidrasec, astea pt stomacel si regim deci o sa fie si mai slab . Pt tuse Ambroxol solutie. Mi-a mai dat pt flora Linex baby.

am plecat cam tuta de acolo ca nu am intrebat cat timp sa dau tratamentul ..o sa sun sa intreb pe miercuri. Nu stiu daca mai apuc sa-l duc sapt asta la gradi... deci o sa fiu cam ocupata




MUlta sanatate mami. Si pana la urma ce are exact?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




enterocolita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

acum citeam din urma, ca mai am o groaza de citit..., si am dat peste mesajul tau bb_yasmi ca ma intrebai daca m-am vopsit. sa te uiti si tu in album sa vedem tu ce zici de culoare

mandreeac si tu vrei sa-ti schimbi culoarea la par? cum vrei?
eu nu mai vroiam blondul ala deschis, se vedea imediat cand crestea, trebuia vopsit des, nu mai am chiar asa mult timp ca inainte si nici chef... asa ca l-am mai inchis sa fie pe aproape de culoarea mea sa nu se vada asa tare cand creste.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Vin si eu cu niste intrebari daca puteti si stiti sa raspundeti

1. Cat oscillo se administreaza maxim pe zi la un bb de 7 luni jumate ?

2. In afara de apa de mare ce sa ii fac la piscoata ca are muci aposi, nu multi, ca am tras cu pompita aia cu gura si nu au iesit deloc dupa ce ii pusesem si cate un puf in fiecare nara ?

3. Are ceva daca ii dau si coryzallia , tot homeopat, pe langa oscillo, nu o fi prea mult?

4. Afara e un pic ceata si burnita, nu tare, numa cat sa simti umezeala si frigu prin oase, si piscoata e racita dupa cum spuneam, stranuta de mama focului si e si super maraita de la dinti si eu tre` sa ies pana la supermarket, sa ma risc sau sa stau in banca mea acasa ???

Va multumesc anticipat de raspunsuri ma duc sa intind niste rufe si sa pap ceva de pranz ca nu am reusit, am 2 bucati masele care ma dor de vreo 3 zile si cu juma de cap si ureche

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)



Sper sa nu fie prea tarziu.
1. Oscilococcinum mie pediatra mi- a zis o doza/ zi, la pranz, administrata cu 15 min inainte de masa sau la o ora dupa masa. Eu o dizolvam intr- o seringa cu apa, o puneam de dimineata la dizolvat.
2. Pompita eu o folosesc numai cand are mucisori zdraveni si nu poate respira, altfel eu nu aspir cu ea ca cica ar stimula sa secrete mai mult. Eu puneam ser fiziologic sau apa de mare cate un puf in fiecare nara, de 3 ori pe zi si era ok. Noaptea cand o pui la somn, pune sub salteluta un prosopel sau orice, asa incat sa fie un pic ridicata salteluta ca sa poata respira. Cel mai bine se desfunda nasucul la baie, de la aburi. Pe urma nu mai pui nimic in nasuc si doarme bine.
3. Nu stiu ce sa zic. Ideal este sa nu sari pe ea cu prea multe. La mine cand a fost racita mi- a dat oscilo plus vit C picaturi, 5 pic/ zi, dimineata ca astea dau energie.
4. Eu nu as scoate- o mai ales daca e umezeala.

Sanatate multa scumpei Sophia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am fost la de cu Cristi, mi-a dat "o punga de medicamente" Sumetrolin, Debridat, Hidrasec, astea pt stomacel si regim deci o sa fie si mai slab . Pt tuse Ambroxol solutie. Mi-a mai dat pt flora Linex baby.

am plecat cam tuta de acolo ca nu am intrebat cat timp sa dau tratamentul ..o sa sun sa intreb pe miercuri. Nu stiu daca mai apuc sa-l duc sapt asta la gradi... deci o sa fiu cam ocupata

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Sanatate multa!
Inseamna ca e vreo viroza. M dispera viozele astea, sper sa nu culeaga A nimic inainte sa plecam in Germania, ca acolo oricum primul lucru- i fac analize, exsudat, etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

am pus poze

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Ti- a iesit super culoare. Sa iti fie de bine!


Mergi la inceput