Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

am pus poze

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




frumoasa culoarea. a fost fara amoniac? Iti sta bine si asa dar cred ca sunt eu obisnuita cu tine cu alta culoare. Si eu credeam ca vei fi mai ciocolatiu, din poze pare sa bata spre gri Important e sa te simti tu bine cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Catank, cat de frumoasa poate sa fie Ioana nu-mi pot dezlipi ochii de la pozele cu ea. asteptam poze si cu finutii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Am pus si noi poze




fericita de Alexandru (11.04.2011)


anda, un fluturas mic si dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Am pus si noi poze

Strumph, noua pediatra ne-a zis sa nu iesim cand am avut muci si stranutam(fara febra) ca sa nu traga aer rece in gatut si sa inrautatim treaba.
Roxy, nici noi nu avem nici un dintoc pana acum, deci nu sunteti singurii fara

Fetele care mai alaptati, voua v-a venit ciclul? Mie tot nu mi-a venit, am avut la 3.5 luni de la nastere vreo saptamana de dureri menstruale(ma plangeam eu pe aici la vremea aia)si cam atata




fericita de Alexandru (11.04.2011)


Ce dulce esteSa-ti traiasca!

Nici noi nu avem dintoci, dar cm am de la 4luni juma. Dar nu am observat nici o modificare...doar ca nu am nici un simptom, si nici durerile pe care le avea inainte.
pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Catank, cat de frumoasa poate sa fie Ioana nu-mi pot dezlipi ochii de la pozele cu ea. asteptam poze si cu finutii

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Multam Mada.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank ce frumoase sunt pozele, sunteti frumosi toti 3 dar si mai si este Ioana este tare dulce si interesata de tot din jur....de jucarele, de cutiute, de hartii... si ce de copilsi acolo
nu stiu la ce regim esti tu ca arati asa bine
Ioana nu stiu cu cine sa zic ca seamana, chiar nu-mi dau seama....parca si cu tine, parca si cu tati...


fetele, multumesc de sfaturi in legatuura cu culoarea. mie imi place mai mult asa, deocamdata nu ma mai fac blond deschis am vazut si eu ca bate spre gri in unele poze dar nu este asa, cred ca de la lumina blitului....

madutza da, m-am facut fara amoniac
da este mai ciocolatiu , este culoarea Blond perlat (dar nu blond perlat ala deschis deschis, ala inchis. ca sunt 2 nuante de blond perlat)

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

anda ai un puiut dulce si ochios.
ce mic era si ce mare s-a facut


merg sa pregatesc de papa ca vine al meu de la servici imediat.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu ma mai joc... s-a sters
deci:
Strumph, stai in casa, nu amesteca homeopatele si de muci vezi ce au acolo la farm ,vb lui mada!
Roxy, super culoare!si eu m-am hotarat sa-i trag suvitze pe calota si dupa imi iau vopsea 110 Garnier si ma fac dupa ureche si daca imi place ce iese il fac pe tot, dar sa-mi treaca uratii
Catank,frumoasa nasa!nu inteleg unde zici ca te-ai ingrasat? buburuza e delicioasa!hainutzele bebeilor le-ai luat de la roximpex?
sa nu ma dati disparuta o sa intru cand doarme ea ca ne certam pe laptop rau......plange sa-l traga , sa apese pe taste pana se face grena
puup


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ce faceti mamicilor?

Nu am apucat sa citesc mai nimic din acest capitol, ca oricum va citesc de dim cu pauze ca Rares e uneori marait si se plictiseste singur. Acum sa va raspund pe rand, sper sa nu omit [pe cineva.

Simo esti o mamica tare frumoase, iar baietii tai toti 3 sunt superbi. Am tot citit ca s-a vb de fiecare in parte,mie imi place David ca e foarte mamos si nu am sa pot uita ce a zis el in parc" mami, mi-am uitat apa acasa, dar nu e problema daca nu imi poti lua alta." Pe mine m-a impresionat enorm. Am citit si ce iti zice Matei, sunt sigura ca te topeste.

Ally vai, vai bine ca nu a patit nimic Edutu. Mare , mare grija.

Happiness Maria bucuria e o frumoasa, o dulceata cand zambeste, imi vine sa o mananc si sta asa frumos in picioare. Te rog sa mai pui poze si cu Andrei, ca asa imi place sa il privesc, are o blandete in privire ca ma topesc cand il vad.Felicitari pentru tratamentul care merge bine.

Alexina felicitari pentru distractia in club. Asa repede va mutati , la inceput de decembrie? Super super, ma bucur pentru voi. De unde ai luat Orajel?

Millie si te asteptam mai des pe la noi.

Madutza iti sta superb asa si sa stii ca se vede ca ai slabit, mai ales la fata se vede. Imi pare rau pentru Cristi, cum se mai simte? Offffff, fir-ar sa fie, sa dea Domnul sa nu ia si Catalina.

Andaa 15 eu ii dau apa cu seringa de Nurofen, ca nici Rares nu bea altfel.

Irinuk pentru Daria un probiotic Enterolactis e foarte bun daca a facut o enteroviroza sau enterocolita, ce a facut ea. Ii dai o saptamana dizolvand cate un pliculet in putina apa 5 ml. Mie asa mi-au recomandat ca Rares a facut enterocolita si eu m-am internat cu el, ca voma cu jet. Asa iar lui Rares ei ii dadeau la spital dimineata sa pape branzica proaspata de vaci cu mar copt, la pranz supa de legume, predomina morcovul, dar apa chiara sa zic asa si orez fiert cu piept de pui fiert. Pe mine nu m-au pus sa tin regim si eu la fel il alaptam pe Rares. Debridatul e bun daca are gaze multe, il ajuta sa le elimine.

Strumphy ma bucur ca ti-a placut ceremonia si imi pare rau ca nu ai vazut-o pe Regina. De ce e maraita piscoata ta? de la dintisori>?

Delia

Cami foarte frumos ne scrii, imi place la nebunie sa te citesc. O sa ma duc si eu sa vad ghetutele de la firma Ortopedia, ca trebuie sa ii iau si eu lui Rares.

Yasmi si ma bucur ca ati inceput sa alegeti toate cele pentru casa. Sa dea Domnul ca de sarbatori sa stati in casuta voastra. Vreau si eu poza cu tine sa te vad vopsita.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui aZaZ

Buna ziua la toata lumea. In primul rand scuze pentru disparitia brusca de sambata. Dar nu am mai reusit sa intru si u intervenit tot felul de probleme casnice. Din curiozitate este cineva care a inceput sa introduca laptele praf la bebeii( ma refer la mamicile care au alaptat pana acum). Bebe Stefan se tot trezeste de vreo luna cam din ora ij ora noaptea si suge. Nu mai p[ot de oboseala si nu stoiu ce sa fac. De papat papa bine in timpul zilei. Dimineata rade aproape 300 suc de fructe cu pulpa, la pranz supita cu legume si carne cam 250-300 iar dupa amiaza mai papa cereale si un iaurt simplu. iar seara la culcare tztz. Dar tot se trezeste. A mai patit cineva asa ca eu cu ceilalti copii nu am mai patit. Nu stiu ce sa fac si cum sa procedez.
Offfffffff iar mult .

de MARIA 13.01.2006; ANDREI 25.08.2009 si STEFAN 15.03.2011





Eu ii dau Lapte praf Lactana 2 de la Topfer e bio si se aseamana f mult cu laptele matern.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput